Αναφορά προβλημάτων και θεμάτων με τις αλλαγές


ProudtobeGreek

Well-Known Member
21 Σεπτεμβρίου 2010
3.680
4.316
42
www.proudtobegreek.eu
@mucca

Περιμένω απάντηση από τους developers της gallery μια που ούτε εγώ έχω βρει την απάντηση.
Μια απάντηση θα ηταν αρκετή και στο πμ για να γνωρίζω,οπως δόθηκε εδω,ώστε να μη ξανά ρωτάω άσκοπα...ευχαριστω!
 








ISKENDER

Well-Known Member
28 Ιουνίου 2013
1.986
6.021
SALONIKI
Πρόβλημα στην πλατφόρμα είναι...Δεν έχει πλέον moderators.

@mucca

Δεν έχεις και άδικο.

Παρακαλώ!

Δηλ. δεν θα υπάρχουν πια μοντ ή θα οριστουν άλλοι απο την αρχή.
Μονο δυο αντμιν θα κανουν την δουλειά.
 












admin

Administrator
Staff member
21 Ιουλίου 2005
2.181
930
Ξεχνώντας όμως το ερωτηματικό απάντησες στις ερωτήσεις σου. :)
 


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.118
4.785
Απο το κινητο δε βλεπω φωνηεντα σε τιτλους θεματων και Αρθρα. Στη θεση τους κυβακια.
 
  • Like
Reactions: Serge






zouzounos

Well-Known Member
19 Ιανουαρίου 2009
1.954
317
Που ειναι οι αγαπημενοι μου μοντ οεο?????????????
Βγηκε καμια ανακοινωση,ενα ευχαριστω, κατι?

κανα γραμμα εδω δεν εχουμε?
 
  • Like
Reactions: ISKENDER


ISKENDER

Well-Known Member
28 Ιουνίου 2013
1.986
6.021
SALONIKI
Πολύ φειδωλός ο αντιμ. Και επειδή δεν βλεπω να βγένει η δουλειά
μονο απο δυο άτομα μου δημιουργείται η απορία μηπως θα
υπάρχουν αφανείς μοντ.
Σε κάθε περίπτωση χρειάζονται περισσότερες διευκρινήσεις.
Ευχαριστώ.
 


admin

Administrator
Staff member
21 Ιουλίου 2005
2.181
930
Υπήρξε "ευχαριστώ" σε πιο ιδιωτικό επίπεδο από μέρους της διαχείρισης (με μοναδικούς, νομίζω, "αδικημένους" τον st3li0s και την kango1 που δεν ήταν συνδεδεμένοι εκείνες τις ώρες). Επίσης, έχει διατυπωθεί πολλές φορές από μέρους μας το "ευχαριστώ" και η ευγνωμοσύνη προς όλους όσους έχουν βοηθήσει τη σελίδα και την κοινότητα κατά καιρούς.

Το "δημόσιο ευχαριστώ" με ανακοίνωση είναι περισσότερο "εθιμοτυπικό" και ίσως όχι τόσο ουσιαστικό (μπορεί βέβαια να είναι απαραίτητο).

Το ουσιαστικό "ευχαριστώ" προς όσους βοηθούν και βοηθούσαν στην, όσο το δυνατόν, καλή λειτουργία του φόρουμ, χωρίς κάποιο όφελος, πιστεύουμε ότι θα έπρεπε να έρθει και κυρίως να φαίνεται έμπρακτα από όλα τα μέλη του φόρουμ.

Δυστυχώς, τις περισσότερες φορές υπάρχει μια χαζή "αντιπαλότητα", ένα "κυνήγι μαγισσών" και "θεωρίες συνωμοσίας" πίσω από απλές ενέργειες διαχείρισης, μελών που εθελοντικά προσπαθούν να βρουν χρόνο και όρεξη να βοηθήσουν.

Για το τυπικό και για το ουσιαστικό της υπόθεσης λοιπόν, ευχαριστούμε τους ως προσφάτως moderators για όσα έχουν προσφέρει αλλά και για όσα είμαστε σίγουροι ότι θα συνεχίσουν να προσφέρουν.

Υ.Γ. Δεν υπάρχουν και ούτε θα υπάρξουν "αφανείς moderators". Αν και όταν το απαιτήσουν οι ανάγκες, θα είναι "εμφανείς" σε όλους.
 
Last edited:


admin

Administrator
Staff member
21 Ιουλίου 2005
2.181
930
Σε συνέχεια του προηγούμενου, θα γράψω κάτι που έχω γράψει και στο παρελθόν (πιθανόν περισσότερες από μία φορές), ένα φόρουμ, μια διαδικτυακή κοινότητα έχει περισσότερο ανάγκη από "καλά" μέλη παρά από "καλούς" moderators και "καλούς" administrators.

Πολλοί ίσως σκεφτούν πως "ο αρχηγός έχει σημασία", πως "το ψάρι βρωμάει από το κεφάλι" και άλλα παρόμοια...δεν είναι ακριβώς έτσι όμως. Μεγαλύτερη σημασία από "τον πρώτο" που θα ξεκινήσει κάτι έχει "ο δεύτερος", αυτός που θα ακολουθήσει, αυτός που θα "τολμήσει" να ακολουθήσει, να συμφωνήσει, να "βάλει πλάτη" και να στηρίξει. Μεγάλη, επίσης, σημασία έχει ο τρόπος που θα το κάνει.

Αν η μεγάλη πλειοψηφία των μελών του φόρουμ θέλουν ένα φόρουμ για χαλαρή κουβέντα, για νέες γνωριμίες και για να "περνάει η ώρα", κανένας moderator ή administrator, όσο αυστηρός ή διπλωμάτης και αν είναι δεν θα μπορέσει να αποτρέψει αυτή την πορεία (ίσως απλά να την καθυστερεί ή να την επαναφέρει λίγο και για λίγο).

Τα μέλη πρέπει να είναι όπως θα ήθελαν το φόρουμ να είναι (γίνε η αλλαγή που περιμένεις...κλισέ αλλά σωστό). Ξεκίνα ποιοτικά ή ενδιαφέροντα θέματα...Δίνε σχετικές, περιεκτικές και χρήσιμες απαντήσεις...Προσπάθησε να είσαι ευγενικός και ευπρεπής...Μην είσαι επιλεκτικός με την αυστηρότητα ή την επιείκεια σου...και πολλά άλλα.

Δεν μπορούμε να απαιτούμε "καθαριότητα" και να "βρωμίζουμε" ακατάσχετα...Δεν φταίει "η εθελόντρια καθαρίστρια" που δεν προλαβαίνει και χάνει και την όρεξη της...

Μη σας κουράζω όμως τώρα...Το πιθανότερο είναι να τα ξαναγράψω σε 1-2 χρόνια (καλά να είμαστε)...:)
 
Last edited:


ISKENDER

Well-Known Member
28 Ιουνίου 2013
1.986
6.021
SALONIKI
Σωστά κάποια θέματα τα κουράσαμε πολύ.

Να συγχαρώ με την σειρά μου τους υπεύθυνους για της αλλαγές.
Την καινούργια πλατφόρμα την βρίσκω πολυ ανώτερη και πολυ
χριστική με περισσότερες δυνατότητες και επιλογές.

Καλά πόστ να έχουμε και είς ανώτερα :)
 


sea-mol

Well-Known Member
18 Μαρτίου 2011
6.882
8.847
Πρέβεζα
Πρέπει να πούμε και εμείς σαν μέλη ένα ευχαριστώ στους moderators (τώρα που έφυγαν και δεν φαίνεται πολύ γλείψιμο :cool: ) και ειδικά σε αυτούς που είχαν πάρει επ ώμου την πολύ φασίνα.....
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.600
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3