δεν τρώει- καμιά ιδέα?


ioanna a

Well-Known Member
21 Ιανουαρίου 2014
2.239
3.079
τελικά η μικρή εχει πράγματι ουρολοίμωξη , το βρήκαμε σήμερα .και μάλλον της έριξε αυτό την όρεξη,
και εγώ ελεγα οτι μου κάνει ναζια το σκυλί....
 


Μαρθα

Well-Known Member
9 Απριλίου 2014
199
29
τελικά η μικρή εχει πράγματι ουρολοίμωξη , το βρήκαμε σήμερα .και μάλλον της έριξε αυτό την όρεξη,
και εγώ ελεγα οτι μου κάνει ναζια το σκυλί....
μπραβο πολυ χαιρομαι που τελικα βρηκατε το προβλημα!


Υ.Γ.,μαλλον κατι ηξερα και επεμενα για εξετασεις....
 


ioanna a

Well-Known Member
21 Ιανουαρίου 2014
2.239
3.079
προχτες ήμασταν στον κτηνίατρο τελευταια φορά
χτες βραδυ μου τα εκανε μεσα στο σπίτι πραγματικά δεν ανησύχησα λέω κουταβι ειναι ατυχήματα γινοται.
σημερα δεν ελεγε να φαει κροκετα και ξαναπάμε κτηνίατρο
το πρόβλημα είναι οτι παιρνει αντιβίωση και τησ βαζω το φαί στο στόμα με το ζόρι πλεον
 




ioanna a

Well-Known Member
21 Ιανουαρίου 2014
2.239
3.079
κροκετες αλλα θα ερθουν αναγκαστικά και κοτόπουλα απο αυριο σημερα δεν προλαβαινα να της αγοράσω κρεας
 


ioanna a

Well-Known Member
21 Ιανουαρίου 2014
2.239
3.079
ας τα να πάνε ....να χτυπας το κεφαλι σου είναι η κατασταση
 


Μαρθα

Well-Known Member
9 Απριλίου 2014
199
29
μην απελπιζεσαι... θα της περασει! αφου δεν τρωει τις κροκετες και εφοσον παιρνει αντιβιωση καλο ειναι να της δινεις καμια λιχουδια,εστω μια μπουκια,λιγο γιαουρτι κατι τελως παντον για να μην της κανει ζημια στο στομαχι , και μολις της περασει το προβλημα πιστευω θα τρωει οτι βρει παλι....!
 


ioanna a

Well-Known Member
21 Ιανουαρίου 2014
2.239
3.079
δυστυχώς το μόνο φαι που βρισκεται αυτη τη στιγμή στο σπίτι είναι κροκετες κουταβιών κροκετες γατας και 2 μήλαo_O
φοιτητική ζωή:ROFLMAO:
 


Μαρθα

Well-Known Member
9 Απριλίου 2014
199
29
εστω μια μπουκια ψωμι(μην μου πεις οτι δεν εχεις)?

Υ.Γ.,οι σκυλοι προτιμουν πολυ περισσοτερο την τροφη γατας απο την σκυλοτροφη!
 


ioanna a

Well-Known Member
21 Ιανουαρίου 2014
2.239
3.079
την τροφη γατας επειδή μου εσπασε τα νευρα το μικρό κλεφτρονι της απαγόρευσα να την πλησιαζει και
οχι δε θελω να μπουκωθει ταυρίνη
ελα σε όλους τους φοιτητες συμβαινει να τελειώνουν οι προμήθειες .......(και τωρα την πληρώνει το στομαχι της μικρης.....)
 


Μαρθα

Well-Known Member
9 Απριλίου 2014
199
29
δεν θελω να σε στεναχωρησω αλλα ολες οι σκυλοτροφες περιεχουν ταυρινη! με μια μικρη χουφτιτσα δεν θα ξεκινησει να πλησιασει την γατοτροφη,εφοσον θα της την πας εσυ!
τελως παντον, δοκιμασες να της δωσεις μηλο; (εμενα μονο η στειση τα τρωει,αλλα αυτη τρωει τα παντα απο φρουτα μεχρι ωμα λαχανικα,για την ακριβεια ενα καλοκαιρι μπηκε στον κηπο μας και εκοψε μια μελιτσανα και την εφαγε και μια αλλη την ειχε αφησει για λιγο στα σκαλοπατια η μαμα μου και πηγε και την εφαγε
)
 


ioanna a

Well-Known Member
21 Ιανουαρίου 2014
2.239
3.079
λαθος περιεκτικότητα σε ταυρίνη όμως,

μήλο τοχει για λιχουδιά η μικρή. την μπούκωσα κροκετα με το ζορι τωρα καλυφθήκαμε. εφαγε ικανή ποσότητα.

εχει γούστα η στειση
 


ioanna a

Well-Known Member
21 Ιανουαρίου 2014
2.239
3.079
ειμαι πολύ περίεργη να με δω σε τι κατασταση θα την εχω οταν τλειώσουμε από αυτό....αναμένατε νεα
 


Μαρθα

Well-Known Member
9 Απριλίου 2014
199
29
εεε ενταξει αφου βολευτηκες για σημερα αυτο μετραει...(δηλαδη οι γατοτροφες περιεχουν περισσοτερη ταυρινη απο τις σκυλοτροφες?
)
πραγματικα ακομα δεν εχω βρει κατι που να μην τρωει..!
 


ioanna a

Well-Known Member
21 Ιανουαρίου 2014
2.239
3.079
εεε ενταξει αφου βολευτηκες για σημερα αυτο μετραει...(δηλαδη οι γατοτροφες περιεχουν περισσοτερη ταυρινη απο τις σκυλοτροφες?
)
πραγματικα ακομα δεν εχω βρει κατι που να μην τρωει..!
ναι τα γατια χρειάζονται περισσότερη,
και τώρα που σε έχω να παρακολουθεις να φροντίσεις να δώσεις βίντεο κυρά μου
αντε να εχω κάτι να χαζευω και να ξεχνιέμαι και εγώ.;)
 


Μαρθα

Well-Known Member
9 Απριλίου 2014
199
29
χαχαχαχα δικιο εχεις! με τις φοτο απο οτι καταλαβατε βρηκα ακρη τωρα σειρα εχει το βιντεο(εγω βεβαια θα σας δειξω την εκπαιδευση που εχουν λαβει τα σκυλια μου στην ωρα της βολτας,δηλαδη πως ειναι στην ωρα της βολτας,πως ακολουθουν κτλ,αμα εχω ορεξη μπορει να σας βαλω να δειτε και κανενα κολπακι;))
 
  • Like
Reactions: ioanna a


blanca

Active Member
27 Μαρτίου 2014
36
1
σιγουρα το οτι δεν τρωει την κροκετα οφειλεται στην ουρολοιμωξη?εαν η ανορεξια οφειλεται εκει τοτε γιατι το κοτοπουλο το τρωει?
 


ioanna a

Well-Known Member
21 Ιανουαρίου 2014
2.239
3.079
οχι η ουρολίμωξη μας ήρθε εξτρά. απλώς μας ήρθε και της εριξε ακόμα περισσότερο την όρεξη
το ανέφερα κυρίως γιατί με ενοχλούσε που τώρα στο θεμα οτι δεν τρώει τη ξηρά θα την πάω πίσω γιατί αναγκαστικά θα τις δίνω πράγματα που της αρέσουν.
ελπίζω όταν με το καλό μας περάσει όσο γίνεται πιό ανώδυνα η ουρολοίμωξη να ανέβει λίγο και το θεμα του φαγιού....
 


Μαρθα

Well-Known Member
9 Απριλίου 2014
199
29
οι σκυλοι τρωνε σκυλοτροφες επειδη δεν εχουν αλλη επιλογη και παντα διαλεγουν να φανε τροφες που ειναι καλυτερες(ποιοτικα)! το κοτοπουλο σαφως ειναι πολυ πιο υγιεινο απο μια σκυλοτροφη. παρε για παραδειγμα το σιτικο φαγητο και τα γκουντις!
 


ioanna a

Well-Known Member
21 Ιανουαρίου 2014
2.239
3.079
το κοτόπουλο απο τη στιγμή που το μαγειρευω για να της το δώσω δεν εχει καμία μα καμία θρεπτική αξία.
ακόμα και να ελαχιστοποιούσα το χρόνο και την ενταση του μαγειρεματος δεν θα βελτιωνόταν και πολύ
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.112
Μηνύματα
895.795
Μέλη
19.921
Νεότερο μέλος
Αργυρώ Π