Επικίνδυνες/ηλίθιες απόψεις


vas

Well-Known Member
16 Μαϊου 2009
2.731
1.070
Ναι είναι καλύτερα αλλά σ'ένα σκυλί που έχει κάποιες φοβίες(αν δέχεται επίθεση ή αν του έρχονται κατά πάνω με φόρα άνθρωποι ή ζώα) αυτό δεν του επιδεινώνει την φοβία?Δεν ξέρω..
Σε αυτό δυστυχώς δε μπορώ να σε βοηθήσω γιατί ο δικός μου σκύλος δεν είναι φοβικός αλλά υποτακτικός. Σε κάθε περίπτωση το να τρέχουν κατά πάνω σου άνθρωποι/ζωά θα ήταν ενοχλητικό ακόμα και για εσένα νομίζω, όχι μόνο για τον σκύλο οπότε προσπάθησε να απωθείς όσους το κάνουν αυτό.
 
  • Like
Reactions: kanarini


betty coltrane

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2011
3.972
9.756
47
Ηράκλειο, Αττική
goodcopbadcop6.blogspot.gr
Για να βελτιωθει η φοβια, θα πρεπει εσυ να ελεγχεις ποιος ανθρωπος ή σκυλος πλησιάζει τη σκύλα σου. Δεν καταλαβαινω γιατι να φτανει το σκυλι σε σημειο να μαζευεται. Να μην ερχεται κατα πανω της κανενας. Να επιλεγει αυτη να πλησιασει και σιγα σιγα μπορει να ξεμπλοκαρει.
 
  • Like
Reactions: tasos malinoua


kanarini

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2014
922
453
Θεσσαλονίκη
Για να βελτιωθει η φοβια, θα πρεπει εσυ να ελεγχεις ποιος ανθρωπος ή σκυλος πλησιάζει τη σκύλα σου. Δεν καταλαβαινω γιατι να φτανει το σκυλι σε σημειο να μαζευεται. Να μην ερχεται κατα πανω της κανενας. Να επιλεγει αυτη να πλησιασει και σιγα σιγα μπορει να ξεμπλοκαρει.
Με ανθρώπους συμβαίνει σπάνια(με παιδιά μας έχει τύχει κανα 2 φορές να πω την αλήθεια να έρχονται τρέχοντας καταπάνω της..Βασικά την χαϊδεύουν πολλοί άνθρωποι γιατί θέλει η ίδια στρογγυλοκάθεται και το απολαμβάνει(σε σημείο που λέω "τι τσουλάκι είσαι εσύ",μπορεί ν'ανοίξει και τα πόδια για να την χαϊδέψουν) ,τα σκυλιά όμως που έρχονται με φόρα πως?Ειδικά μόλις μπαίνουμε στο σκυλόπαρκο..
 


Αγγελος 13

Well-Known Member
13 Αυγούστου 2013
757
748
εγω ορισμενες φορες εχω ακουσει την βλακεια σε βολτα ,ωχ δολοφονος κ περνανε στο απεναντι πεζοδρομιο,τι να πεις σε αυτους?:mad:
 
  • Like
Reactions: d-friend






Μαρθα

Well-Known Member
9 Απριλίου 2014
199
29
εγω ορισμενες φορες εχω ακουσει την βλακεια σε βολτα ,ωχ δολοφονος κ περνανε στο απεναντι πεζοδρομιο,τι να πεις σε αυτους?:mad:
τους λες οτι πολυ θα ηθελαν τα σκυλια σου να γινουν το γευμα τους
(μιας που ειναι και μαθημενα στην ωμη τροφη δεν θα εχουν προβλημα στην πεψη
);)
 
  • Like
Reactions: d-friend


Hlianna

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2009
1.567
647
εγω ορισμενες φορες εχω ακουσει την βλακεια σε βολτα ,ωχ δολοφονος κ περνανε στο απεναντι πεζοδρομιο,τι να πεις σε αυτους?:mad:
Koπελα με μικροσωμο μας βλεπει, παθαινει υστερια και αλλαζει πεζοδρομιο μουρμουριζοντας "ελα παμε γιατι αυτο θα σε κανει μια χαψια"!

Μην ανησυχεις τις λεω εχει φαει ηδη 2 σαν το δικο σου και ειναι χορτατη :mad:

(Που να εβλεπε και τα νταμαρια σου Αγγελε να τα εχεις και τα δυο στη βολτα :whistle:)
 


Αγγελος 13

Well-Known Member
13 Αυγούστου 2013
757
748
Koπελα με μικροσωμο μας βλεπει, παθαινει υστερια και αλλαζει πεζοδρομιο μουρμουριζοντας "ελα παμε γιατι αυτο θα σε κανει μια χαψια"!

Μην ανησυχεις τις λεω εχει φαει ηδη 2 σαν το δικο σου και ειναι χορτατη :mad:

(Που να εβλεπε και τα νταμαρια σου Αγγελε να τα εχεις και τα δυο στη βολτα :whistle:)
χα χα χα καλα της απαντησες..
Ασε Ηλιαννα εχουμε θεματα στις βολτες με τα μαυροσκυλα μας,αλλα απ την αλλη οπως εχω ξαναπει καλυτερα που περνανε απεναντι στο αλλο πεζοδρομιο εχουμε ολο τον χωρο ελευθερο χα χα;)
 


ioanna a

Well-Known Member
21 Ιανουαρίου 2014
2.239
3.079
χα χα χα καλα της απαντησες..
Ασε Ηλιαννα εχουμε θεματα στις βολτες με τα μαυροσκυλα μας,αλλα απ την αλλη οπως εχω ξαναπει καλυτερα που περνανε απεναντι στο αλλο πεζοδρομιο εχουμε ολο τον χωρο ελευθερο χα χα;)
πολύ φοβάμαι οτι δεν φταινε τα μαυροσκυλα παιδια
τι κανει ο διογενης?
 


vas

Well-Known Member
16 Μαϊου 2009
2.731
1.070
Με ανθρώπους συμβαίνει σπάνια(με παιδιά μας έχει τύχει κανα 2 φορές να πω την αλήθεια να έρχονται τρέχοντας καταπάνω της..Βασικά την χαϊδεύουν πολλοί άνθρωποι γιατί θέλει η ίδια στρογγυλοκάθεται και το απολαμβάνει(σε σημείο που λέω "τι τσουλάκι είσαι εσύ",μπορεί ν'ανοίξει και τα πόδια για να την χαϊδέψουν) ,τα σκυλιά όμως που έρχονται με φόρα πως?Ειδικά μόλις μπαίνουμε στο σκυλόπαρκο..
Μπες μπροστά απο τον σκύλο σου και διώξε το άλλο σκυλί.

εγω ορισμενες φορες εχω ακουσει την βλακεια σε βολτα ,ωχ δολοφονος κ περνανε στο απεναντι πεζοδρομιο,τι να πεις σε αυτους?:mad:
Εγώ έχω ακούσει απο μαμά σε παιδί (πρέπει να ήταν και πιο κοντούλι απο τον άραγκον-όταν είναι και με τα 4 πόδια στο έδαφος) που ήθελε να τον χαϊδέψει, "όχι πιο κοντά αυτός είναι μεγάλος και μπορεί να σε κάνει μαμ"


Τώρα που το θυμήθηκα.. πολλές φορές με έχουν ρωτήσει στο δρόμο αν ακούει (αν είναι κουφός) γιατί όταν μας σταματάνε για χάδια ο δικός μου δεν πολυγουστάρει, κάθεται λίγο και μετά γυρίζει την πλάτη και απομακρύνεται-όσο του επιτρέπει το λουρί- και όταν του μιλάνε δεν αντιδράει.
 
  • Like
Reactions: d-friend






Giannis_Rottie

Well-Known Member
2 Ιουλίου 2013
1.207
1.243
Brakhami,Athens,Greece
Σημερα καναμε βολτουλα και αλλαζωντας διαδρομη περναμε απο ενα πεζοδρομο,παιζαν εκει παιδακια με ποδηλατα κτλπ...ερχεται ενα πιτσιρικακι θα ταν δε θα ταν 9-10 χρονων....γουαου μου λεει..ροτβαιλερ ειναι αυτο? Ναι του απαντω εγω. Και με ρωταει ο πιτσιρικας...να το χαιδεψω η θα με δαγκωσει? και πανω που του λεω οχι ειναι ηρεμη και την βαζω σε θεση "κατσε" για να την χαιδεψει ο μικρος...ακουω μια φωνη απο ενα παγκακι... Χαααααρη φυγε απο το σκυλι ειναι μαυρο και δαγκωνουν αυτα. Ο πιτσιρικας τραβηχτηκε κι εφυγε. Συνεχιζωντας την βολτα περναω απο μπροστα της και της λεω...ειναι πολυ υσηχη να ξερετε και δεν δαγκωνει και τα μαυρα σκυλια ειναι απλα παρεξηγημενα. Και μου λεει η τυπισσα και να μην δαγκωνει...ειναι εστια μικροβιων τα σκυλια...οποτε δεν αφηνω τα παιδια μου να τα χαιδευουνε. Εφυγα φυσικα κουνωντας απογοητευτικα το κεφαλι μου.
Πραγματικα με τετοιους ανθρωπους,και με τετοιες αποψεις η κυνοφιλια στην Ελλαδα παει χρονια πισω....
 


Aunt Mary

Well-Known Member
16 Οκτωβρίου 2012
599
178
Koπελα με μικροσωμο μας βλεπει, παθαινει υστερια και αλλαζει πεζοδρομιο μουρμουριζοντας "ελα παμε γιατι αυτο θα σε κανει μια χαψια"!

Μην ανησυχεις τις λεω εχει φαει ηδη 2 σαν το δικο σου και ειναι χορτατη :mad:

(Που να εβλεπε και τα νταμαρια σου Αγγελε να τα εχεις και τα δυο στη βολτα :whistle:)
Το ποσο με εκνευριζουν ιδιοκτητες μικροσωμων τετοιου τυπου δε λεγεται....

Περιστατικο 1:
Χαλαρη βολτα με τα παιδια μου (να υπενθυμισω ενα 7 κιλα κ μια 15 (μονιμως φοβισμενη))
ερχεται προς το μερος μας κυρια με μαλτεζοειδες...μας βλεπει...ξαφνιαζεται...και περνει το σκυλο αγκαλια....
Δηλαδη ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΦΟΒΗΘΗΚΕ ΑΠΟ ΑΥΤΟ TO ΠΛΑΣΜΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΑΠΟ ΓΑΤΑ??


Περιστατικο 2:
Χαλαρος καφες στο κτηνιαρειο που γινονταν οι στειρωσεις της φιλοζωικης περιμενοντας το σκυλο που ειχαμε παει, να ξυπνησει απο τη ναρκωση...
Κυρια διπλα μου με το τσιουαουα αγκαλια....
Το κοιταω...παω το χερι μου προς το μερος του (κατι ηθελα να παρω απ το τραπεζακι αν θυμαμαι καλα) με δαγκωνει και η αντιδραση της ηταν η εξης:
"αααα ετσι ειναι αυτη η ρατσα...αν πλησιασεις το χερι σου δαγκωνουν..."
και φυσικα ιχνος διορθωσης...
Εδειξα καλη διαγωγη και δεν της εριξα μουτζα...
 


kanarini

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2014
922
453
Θεσσαλονίκη
με δαγκωνει και η αντιδραση της ηταν η εξης:
"αααα ετσι ειναι αυτη η ρατσα...αν πλησιασεις το χερι σου δαγκωνουν..."
και φυσικα ιχνος διορθωσης...
Εδειξα καλη διαγωγη και δεν της εριξα μουτζα...

Ααα πες της που να δεις εγώ τι ράτσα είμαι κι έχω αδυναμία στα κροσέ σε ιδιοκτήτες τσιουαουα
 


tasos malinoua

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2012
3.822
8.564
εγω ορισμενες φορες εχω ακουσει την βλακεια σε βολτα ,ωχ δολοφονος κ περνανε στο απεναντι πεζοδρομιο,τι να πεις σε αυτους?:mad:
αδερφε τα δικα σου ειναι και γομαρια.μην τα θες ολα δικα σου.
 


Sirkos

Well-Known Member
1 Αυγούστου 2012
2.329
668
Νεα σμυρνη
-Φιλε τι σκυλο κατεβαζεις στην εκθεση?
-ασπρο ελβετικο ποιμενικο
-Ο δικος σου ειναι μπεζ?
-Ε? το προτυπο λεει μονο ασπρο
-Βγαινει και σε μπεζ ακου που σου λεω
-Α ναι? δεν το ηξερα (για να μην χαλασω χατηρια(y) )
-Ε ΝΑΙ και ειναι καλο γιατι στο ζευγαρωμα παντα βαζουν ενα μπεζ και ενα ασπρο οπως στα -λαμπαντορ και τα ντοπερμαν , ενω τα ροττ που βγαινουν μονο μαυρα πεθαινουν γρηγορα
-ΑΑ! δεν το ηξερα ωραιο ευχαριστω
-Παρακαλω δεν κανει τιποτα
 


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.552
6.983
-Ε ΝΑΙ και ειναι καλο γιατι στο ζευγαρωμα παντα βαζουν ενα μπεζ και ενα ασπρο οπως στα -λαμπαντορ και τα ντοπερμαν , ενω τα ροττ που βγαινουν μονο μαυρα πεθαινουν γρηγορα
Βραχυκύκλωσα :eek:
 
  • Like
Reactions: kanarini


ioanna a

Well-Known Member
21 Ιανουαρίου 2014
2.239
3.079
Βραχυκύκλωσα :eek:
ελα θα στο εξηγήσω εγώ:

1. Ο δικος σου ειναι μπεζ(....)και ειναι καλο γιατι στο ζευγαρωμα παντα βαζουν ενα μπεζ και ενα ασπρο
2. οπως στα -λαμπαντορ και τα
3. ντοπερμαν ,
4. ενω τα ροττ που βγαινουν μονο μαυρα πεθαινουν γρηγορα
5. -ΑΑ! δεν το ηξερα ωραιο ευχαριστω
-Παρακαλω δεν κανει τιποτα
1. μπραβο που ο ούθερ είναι μπεζ -και ας μήν το ξέρατε -θα ζευγαρώσει με άσπρα και θα συμβάλει στην βελτιστοποίηση της φυλής
2.τα λαμπραντόρ μπρορεί να είναι ασπρα και μπεζ
3. τα νπόπερμαν μπορεί να είναι ασπρα και μπεζ
4. τα ροττ (ροτβάιλερ θα θελει να πει ο ποιητής) μπορούν να υπάρξουν και σε μαυρο- αλλα μην το ψαχνεις πεθαίνουν τόσο γρήγορα που δεν θα δες ποτέ μόνο μαυρο ροττ
5. σημειώσατε πολλαπλά δοκιμασμένη και αποδεδειγμένη μέθοδο απώθησης της ξερολιάσεως
 
  • Like
Reactions: Estranged


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.813
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf