Σκύλος & Παραλίες




StellitsaD

Well-Known Member
11 Απριλίου 2014
242
188
Thessaloniki
Πω πω έχει καταντήσει κουραστικό με το κάθε site να δημοσιεύει ότι του κατέβει. Δε λέει πουθενά ότι επιτρέπεται το μπανιάρισμα σκύλων στη παραλία. Η πρώτη επιστολή γράφει ότι αναμένουν τις απόψεις και αποφάσεις του υπουργείου επί του θέματος.
 
  • Like
Reactions: Aslan


girgi

Active Member
30 Ιουνίου 2014
35
58
37
Τούμπα Θεσσαλονίκης
Συγνώμη αλλά το διάβασα 2 φορές και δε κατάλαβα να το λέει. Οπότε λέω μήπως ξέρει κάτι περισσότερο. Άλλη μία απάτη λοιπόν. Πρώτα το ψέμα με τους μπόγιες του Σεπτέμβρη και τώρα αυτο...
 


kanarini

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2014
922
453
Θεσσαλονίκη
Συγνώμη αλλά το διάβασα 2 φορές και δε κατάλαβα να το λέει. Οπότε λέω μήπως ξέρει κάτι περισσότερο. Άλλη μία απάτη λοιπόν. Πρώτα το ψέμα με τους μπόγιες του Σεπτέμβρη και τώρα αυτο...
Αυτό με τους μπόγιες μου το ανέφερε μια κυρία σήμερα (με το σκυλί της) που πέτυχα στην βόλτα...Από μόνη της δηλαδή είπε ότι ισχύει και αν σε μερικές μέρες δεν βρίσκεται λύση(δεν θυμάμαι ακριβώς τι λύση) για τα αδέσποτα μετά από κάποιες μέρες (νομίζω 11) θα πηγαίνουν για ευθανασία..
Τώρα κατά πόσο ισχύει και τι ,δεν μπορώ να γνωρίζω...
 


Ran Tan Plan

Well-Known Member
5 Φεβρουαρίου 2011
515
292
Αθήνα
Αυτό με τους μπόγιες μου το ανέφερε μια κυρία σήμερα (με το σκυλί της) που πέτυχα στην βόλτα...Από μόνη της δηλαδή είπε ότι ισχύει και αν σε μερικές μέρες δεν βρίσκεται λύση(δεν θυμάμαι ακριβώς τι λύση) για τα αδέσποτα μετά από κάποιες μέρες (νομίζω 11) θα πηγαίνουν για ευθανασία..
Τώρα κατά πόσο ισχύει και τι ,δεν μπορώ να γνωρίζω...
Αυτός ο υποτιιθέμενος "μπόγιας" (τι φρικτή λέξη), μήπως ξέρει κάποιος διοικητικά, που θα ανήκει? Στην Τοπική Αυτοδιοίκηση-Δήμοι, στο υπουργείο Περιβάλλοντος ή μήπως στο... "υπουργείο Τουρισμού". Μιά και περισσότεροι ξένοι, μας κάνουν την χάρη, να τους υπηρετούμε, τελευταία. (Και να υπήρχε και ουσιαστικό αντίκρυσμα, στα δημόσια έσοδα)!
 


ntoulis

Well-Known Member
19 Ιουλίου 2013
3.217
2.434
Λαχανάκια Βρυξελλών
Αυτός ο υποτιιθέμενος "μπόγιας" (τι φρικτή λέξη), μήπως ξέρει κάποιος διοικητικά, που θα ανήκει? Στην Τοπική Αυτοδιοίκηση-Δήμοι, στο υπουργείο Περιβάλλοντος ή μήπως στο... "υπουργείο Τουρισμού". Μιά και περισσότεροι ξένοι, μας κάνουν την χάρη, να τους υπηρετούμε, τελευταία. (Και να υπήρχε και ουσιαστικό αντίκρυσμα, στα δημόσια έσοδα)!
εχω ακουσει τομεαρχη αστικης ευθυνης,αντιδημαρχο καθημερινοτητας(next door guy) που λενε.. και διαφορα αλλα.. ε ρωτα στο guest room η την ρεσεψιονιστ του δημου σας :D
η στο κυλικειο ρωτησε καλυτερα που θα ειναι κανενας Χριστιανος να πινει φραπε ατελειωτη ευχαριστηση..εκει συνηθως ειναι αυτοι που κανουν/ξερουν ολες τις δουλειες αντερκοβερ..
ξερεις μεν ιν μπλακ και ετσι φαση... :D
 
  • Like
Reactions: Aslan




natal

Member
19 Οκτωβρίου 2013
10
0
το έζησα κι αυτό:

Πήγα εχθές κατά τις 7μιση το απόγευμα για μπάνιο την σκύλα μου, κι επειδή υπήρχαν ακόμα λουόμενοι, πρώτα την περπάτησα για να περάσει η ώρα...

Έσκασε το σκυλί, και κατά τις 8μιση που είχαν φύγει όλοι από την παραλία, την έβαλα στην θάλασσα για να δροσιστεί.

Πιο πέρα, κάποιοι ψαρεύανε κεφαλόπουλα, κι αρχίσανε να με βρίζουν που ο σκύλος μου στην θάλασσα διώχνει τα ψάρια!!!

Τους έγραψα εκεί που δεν πιάνει μελάνι, αλλά δεν μου είχε ξανατύχει κάτι τέτοιο!

Το πιο αστείο, είναι πως ήρθε και μια κοπελιά για μπάνιο, κι έπαιζε με τον σκύλο μου. Δεν είχε πρόβλημα η λουόμενη, και είχαν οι ψαράδες!!! Τι άλλο θα ακούσουμε.
Δεν τους αγόραζες 1 κιλό να το βουλώσουν! Ούτε στον ύπνο τους δεν θα είχαν δει τόσα ψάρια.
Μια διευκρινηση παιδια. Αν παραπονεθει λουομενος ισχυει η σχετικη δικια μας υποχρεωση σωστα? Γτ μου κανε παρατηρηση μια θεια που εχει σπιτι απο πανω απτη παραλια, ξερετε, γτ ως γνωστον στην Ελλαδα μας ανηκει ο χωρος εξω κ γυρω απτο σπιτι μας. Εγω για να μην συγχιστω πολυ την εβγαλα την Τσουπρα. Αλλα κανονικα δε θα μπορουσε ν μου επιβληθει παραβαση. Σωστα;
 


Aslan

Well-Known Member
12 Μαϊου 2014
1.024
1.882
Αθήνα, Φλύα
Μια διευκρινηση παιδια. Αν παραπονεθει λουομενος ισχυει η σχετικη δικια μας υποχρεωση σωστα? Γτ μου κανε παρατηρηση μια θεια που εχει σπιτι απο πανω απτη παραλια, ξερετε, γτ ως γνωστον στην Ελλαδα μας ανηκει ο χωρος εξω κ γυρω απτο σπιτι μας. Εγω για να μην συγχιστω πολυ την εβγαλα την Τσουπρα. Αλλα κανονικα δε θα μπορουσε ν μου επιβληθει παραβαση. Σωστα;
Αν η κυρια δεν ηταν στην παραλια για να κανει μπανιο (ποιο ηταν το προβλημα της;!;!) τοτε κανονικα και με τον νομο δεν χρειαζοταν να βγαλεις τον σκυλο εξω. Αλλα απο την αλλη τι να πω στην Ελλαδα ειμαστε...:confused:

ΥΓ: Καλο ειναι να εχεις μαζι με το βιβλιαριο υγειας και το ταμπελακι για την λυσσα του σκυλου και τις αντιστοιχες εγκυκλιους τυπωμενες ετσι οταν σου συμβαινουν τετοιοι κουλοι να μπορεις με καποιο τροπο να τους αποστομωνεις.
 








D

Deleted member 14614

Guest
Μια διευκρινηση παιδια. Αν παραπονεθει λουομενος ισχυει η σχετικη δικια μας υποχρεωση σωστα? Γτ μου κανε παρατηρηση μια θεια που εχει σπιτι απο πανω απτη παραλια, ξερετε, γτ ως γνωστον στην Ελλαδα μας ανηκει ο χωρος εξω κ γυρω απτο σπιτι μας. Εγω για να μην συγχιστω πολυ την εβγαλα την Τσουπρα. Αλλα κανονικα δε θα μπορουσε ν μου επιβληθει παραβαση. Σωστα;
Άρα δεν ήταν λουόμενη. ;)
 








GregSak

Well-Known Member
23 Δεκεμβρίου 2012
51
14
Νότια Προάστια
ούτε και εγώ και δεν θέλω. Ένα ρημάδι Ipod έχω και μου έχει σκίσει το pc όποτε το μπριζώνω, με το iTunes (ατελείωτες ενημερώσεις και κολλήματα).
 




mechsilk

Well-Known Member
9 Μαϊου 2015
135
159
41
Ενημερωτικά εμείς 8 χρόνια Κινέτα κάναμε μπάνιο μετά την κακιά σκάλα σε οργανωμένη παραλία. Στο ξενοδοχείο Sun μπροστά, τεράστια παραλία με χαλίκι για να μην γεμίζει και άμμο το τέρας, προσοχή όμως τέρμα άκρη παραλίας (φθάνεις μόνο με τα πόδια εκεί) έχει τσίτσιδους :p:p:p
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.601
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3