Κατουραει όλη την ωρα


Χρήστος 29

Active Member
21 Μαϊου 2015
37
12
28
Καλημέρα και καλό εκ να έχετε.. Το σκυλί μου η Νάλα 2 μηνών ροτβάιλερ σήμερα το πρωι κάτι περίεργο έπαθε. Την πήγα στο πατρικό μου δπιτ για να δω τους γονεις μου και σήμερα απο της 8 μέχρι της 11 έχει κατουρησει 40-50 φορες μπορεί και περισσότερο... Τι έπαθε ξαφνικα...
 


Astr0peleki

Active Member
23 Μαϊου 2015
39
47
Αθήνα
Γεια σου Χρήστο και να χαίρεσαι τη μικρή!
Εγώ όταν είχα πάρει τον δικό μου από το περιβάλλον όπου είχε μεγαλώσει μέχρι 7 μηνών, σε κτήμα ρέμπελος, και τον έφερα σπίτι, τις πρώτες 3 ημέρες ουρούσε μέσα σε 5 λεπτά μπορεί και 3-4 φορές. Οπότε μέσα στην ημέρα, είχαμε πολύ συχνά τέτοια 'ξεσπάσματα'. Επικοινώνησα με τον κτηνίατρο, μου είπε ότι ήταν από το στρες, λόγω αλλαγής περιβάλλοντος συν του ότι όριζε την περιοχή του. Το έκοψε μόνος του, μετά από το διάστημα των 3 ημερών, όπου και 'καθάρισε' γενικώς από το θέμα τουαλέτας.
Μπορεί και αυτό που κάνει η δική σου να είναι από άγχος, αλλά για κάθε ενδεχόμενο, πάντα ο κτηνίατρος, ως ο πλέον ειδικός, θα μπορέσει να σε κατατοπίσει. :)
 


Χρήστος 29

Active Member
21 Μαϊου 2015
37
12
28
Και εγώ απο το άγχος πιστεύω είναι γτ απο την ωρα που ήρθε χθες όλοι πανω της είναι όλη την ωρα
 


Astr0peleki

Active Member
23 Μαϊου 2015
39
47
Αθήνα
Παρακολούθησε την εξέλιξη, αλλά καλύτερα επικοινώνησε με το γιατρό. Και πρέπει να συνηθίσει και να πάρει μυρωδιές από το χώρο, τους ανθρώπους κλπ. Είναι πολύ μικρούλα ακόμη!
 


Χρήστος 29

Active Member
21 Μαϊου 2015
37
12
28
Κάθε φορά που την αφήνω κατουραει 2-3 φορες το λεπτο.. Πολλές φορες δεν βγαίνει σταγόνα αλλες φορες βγαίνει και καμια σταγόνα αιμα
 


*Kiara*

Well-Known Member
12 Μαϊου 2015
475
698
Αθήνα
Μήπως έχει καμιά ορολοίμωξη η μικρή σου; Θα έλεγα να κάνεις ένα τηλέφωνο στον κτηνίατρό σου για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.
 
  • Like
Reactions: Astr0peleki






*Kiara*

Well-Known Member
12 Μαϊου 2015
475
698
Αθήνα
Ακόμα και αυτή η συχνουρία που έχει μπορεί να υποδηλώνει ουρολοίμωξη, δεν είναι καν απαραίτητο να υπάρχει αίμα στα ούρα. Δε χάνεις τίποτα να το κοιτάξεις, ίσα για να το βγάλεις από το μυαλό σου
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.816
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf