Καλησπερα!!!!


LabradorGuy

Member
7 Ιουνίου 2015
14
71
26
Λοιπον για οσους δεν ξερετε εχω μια λαμπραντορινα γιαγιακα 15 χρονων που την αγαπαω παρα πολυ και ειμαστε απο 2 χρονων μαζι τονιζω οτι δεν θα την ανταλλαζα η δεν θα την ξεχναγα ποτε και με τιποτα , τωρα στο θεμα μας . Απο μικρος ειχα μεγαλη αγαπη προς τα σκυλια εχω διαβασει αρκετα βιβλια και πληροφοριες απο το ιντερνετ αλλα θελω να διευρυνω τις γνωσεις μου απο ατομα που ασχολουνται με τις συγκεκριμενες φυλες που μελεταω καθε μηνα ! Προς αποφυγην παρεξηγησεων δεν προκειται να παρω σκυλι αν δεν τελειωσω στρατο, εχω οικονομικη ανεση, χρονο κτλπ . Ακομα αξιζει να τονισω οτι προτιμω να υοθετησω ενα σκυλαρο αδεσποτο που με εχει αναγκη παρα να τα δωσω σε καποιον ΒΥΒ που το κανουν πολλοι και οσο παει αυξαντονται δυστυχως .....Φτανει με την πολυλογια Μιχαλη .. Θελω να μου απαντησετε στα εξης ερωτηματα για την φυλη των Bull Terriers :
1) Αν ειναι σχετικα κυριαρχικα σκυλια και αν γινει κατι αμεσως να αντιδρασουν παρολο που μπορει να ειναι ισοροπημενα
2) Αν λογω του κοντου τριχωματος τους ειναι πιο επιρρεπης στο αναθεματισμενο καλαζαρ
3) Αν ειναι σχετικα εξυπνα και εκπαιδευσιμα για σωματοφυλακη

Συγνωμη που σας κουρασα απλα με τρωγανε πολυ καιρο αυτες οι αποριες και αφου ειμαι στο φορουμ στην τελικη γιατι να μη ρωτησω ? Καλη συνεχεια φιλοι μου , υγεια και ευτιχια στα σκυλια σας μεσα απο την καρδια μου !!
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.807
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf