Πλένοντας το Μουφ!


Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Μονόλογος μέσα στο μπάνιο σήμερα που έβαλε κρύο και επομένως ο κύριος πλένεται στην μπανιέρα με ζεστό νερό και ενώ παλεύω μαζί του να τον κρατήσω μέσα:

" ΚΑΤΣΕ ΚΑΛΑ, ΜΟΥΦ! Μα είναι εμφάνιση δηλαδή και συμπεριφορά δεσποζόμενου σκύλου; ΣΤΑΜΑΤΑ ΝΑ ΚΟΥΝΙΕΣΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕ ΒΡΕΧΕΙΣ, ΜΟΥΦ! Που δεν μπορώ να σε εμφανίσω σε κόσμο και έχουμε να πάμε και επίσκεψη σε ανθρωπους το βράδυ! Που στην περίπτωσή σου θα πρέπει να σε λεμε Κύων ο Λύκος και να πετάξουμε το Οικείος"

Μιλάμε τώρα να ΖΕΧΝΕΙ το Μουφ! Εκτος του οτι παλι αρπαξε ανθρώπινο φαΐ και τσιρλίστηκε, πήγε και μπήκε και στα παρτέρια του κήπου με το βασιλικό προς αναζήτησιν λαγουδακίων και λασπώθηκε και έγινε μια αηδία! Πάντως μύριζε η κεφάλα του βασιλικό σαν σάλτσα μακαρονιών ντομάτα.

Και μετά ειχαμε και την τραγωδία του στεγνώματος με τη φυσούνα, όπου πήρε δρόμο το χαμένο και έτρεχε γύρω-γύρω στο μπάνιο και μέσα στο πλυσταριό και από πίσω τον κυνήγαγα εγώ με τη φυσούνα των πέντε ίππων που ήταν σαν επιτιθέμενος ελέφαντας! Στο τέλος μάλιστα κάπου κάνοντας στροφή, μου έφυγε η φυσούνα από τα χέρια και πηγαινε μόνη της στον αέρα!

Τα κατάφερα όμως και στο τέλος βούτηξα το Μουφ, το στέγνωσα, ψαλίδισα και την ουρά του, ευτυχώς αξιοπρεπώς καθότι ωραίος και δεν θέλω να γίνει λιγότερο εμφανίσιμος και τώρα πήγε και κουλουριάστηκε στο κρεβάτι του και με κοιτάζει νυσταγμένα.

Το περίεργο είναι ότι το ξέρω και το ξέρει ότι το μπάνιο τον καθαρίζει, ανακουφίζει από τη βρώμα (χτες το βράδυ έσερνε τον αποτέτοιο του στο γρασίδι, προφανώς για να τον σκουπίσει) φεύγουν οι πολλές τρίχες και μυρίζει και ωραία. Κι όμως τόσα χρόνια, εκεί αυτός! Μάχη δίνω κάθε φορά να τον πλύνω.
 




Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
...

...

Το περίεργο είναι ότι το ξέρω και το ξέρει ότι το μπάνιο τον καθαρίζει, ανακουφίζει από τη βρώμα (χτες το βράδυ έσερνε τον αποτέτοιο του στο γρασίδι, προφανώς για να τον σκουπίσει) φεύγουν οι πολλές τρίχες και μυρίζει και ωραία. Κι όμως τόσα χρόνια, εκεί αυτός! Μάχη δίνω κάθε φορά να τον πλύνω.
Καθόλου προφανές.. Πιο πιθανό το βρίσκω να είναι επειδή τον ενοχλούν οι περιπρωκτικοί αδένες. Αν θέλεις, περιέγραψε το περιστατικό στον κτηνίατρό σου πάντως, για το ενδεχόμενο να θέλουν αδειασμα
 
  • Like
Reactions: epial and Aslan




Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα


Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Ευχαριστώ, θα το κοιτάξω. Δυστυχώς θα πρέπει να τον ξαναπλύνω τον αποτέτοιο του διότι έχει ακόμα αν και λιγότερη διάρροια. Πάντως τον πήρα απόψε σε ένα πάρτυ και πελρασε καλά.
 






Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Όχι καλέ, μια φίλη μου που έκλεισε χτες τα 50 μας κάλεσε στο σπίτι της. Επειδή δε είναι κυνόφιλη, κάλεσε και σκύλους. Το Μουφ γενικά φέρθηκε καλά και μάλιστα ήτανε και ο μόνος σκύλος που πραγματικά πρόσεχαν οι πάντες και χαϊδεύανε και γενικώς λυώνανε σα βούτυρα διότι είναι τόσο ωραίος! Σοβαρά! Αυτό λέγανε: "αχ, τι ωραίος είναι!" και τον είχανε περιτριγυρίσει και γενικώς του λέγανε αηδίες, ενώ αυτός προσπαθούσε να τους εξηγήσει ότι τα πολλά λόγια είναι φτώχεια και τα έργα έχουν σημασία, δηλαδή να πάνε να του φέρουνε ανανά με μπέηκον πάραυτα! Εν τω μεταξύ, τους άλλους σκύλους δεν τους δίνανε καν σημασία, ούτε καν τους δικούς τους.

Αχ ναι! Είναι ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟΣ ο άτιμος...
 
Last edited:




Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Όχι. Τους είπα ότι είχε τσιρλιστεί και ότι γενικώς στο Μουφ πρέπει να δείχνουμε πυγμή. Τσίμπησε όμως μπανάνα σήμερα το πρωί, αλλά αυτή νομίζω του κάνει καλό. Πάντως έχει πολλά αέρια και με ενοχλεί.
 


ntoulis

Well-Known Member
19 Ιουλίου 2013
3.217
2.434
Λαχανάκια Βρυξελλών
τι μπανάνες τρώει ? σήμερα όλη μέρα με μπανάνες μίνι dole την έβγαλα :confused:
έχει διαφορά στις τιμές ? 1,59 το κιλό κάνουν εδώ οι μίνι και οι bonita επίσης (σιγά μην έχει bonita σάπιες στο αμέρικα) :giggle:
 






Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Chiquitas προς ένα δολάριο το κιλό. Επίσης τρώει ελληνικό γιαούρτι σα μουρλός. Όταν ήταν άρρωστος μόνο αυτό ήθελε να τρώει, καθώς επίσης και να πίνει νερό και να βοσκάει γρασίδι έξω στον κήπο. Ευτυχώς έχω πατήσει πόδι και δεν ψεκάζω με χημικά. Με μισεί βέβαια ο γείτονάς μου μετά βδελυγμίας διότι δεν έχω αμερικανική νοοτροπία σχετικά με το γκαζόν μου και δεν χρησιμοποιώ γκαζονομηχανή γκαζιού με πολύ πάουααααααααααα, αλλά στα τέτοια μου. Επιπλέον δουλεύει για την εταιρεία λιπασμάτων.
 
  • Like
Reactions: myEnzo and ntoulis


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.811
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf