Γαβγίζει στα σκυλιά στην βόλτα


stavroch

New Member
25 Σεπτεμβρίου 2015
3
0
43
Τι σημαίνει όταν το σκυλί γαβγίζει στα άλλα σκυλιά;
Συνήθως όταν τα βλέπει ορισμένα... είναι ξάπλα και όταν πλησιάζει το άλλο σκυλί να το μοιρίσει του γαβγίζει. Δεν του ορμάει αλλά τρομάζει το άλλο σκυλί και συνήθως το άλλο σκυλί της ορμάει.
 


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.529
6.957
Αυτό πρέπει να το απαντήσει κάποιος που καταλαβαίνει τη γλώσσα του σώματος και τι σημαίνουν οι αντιδράσεις των σκυλιών, όπως ένας εκπαιδευτής ή έστω κάποιος που να έχει εμπειρία από σκυλιά. Δηλαδή να τη δει πώς αντιδράει ακριβώς εκείνη τη στιγμή για να το εξηγήσει.

Έτσι πρόχειρα από την περιγραφή, πιθανόν να το κάνει για να τα διώξει. Τώρα το γιατί θέλει να τα διώξει, άλλου παππά ευαγγέλιο.
 


dimitris_27

Well-Known Member
22 Ιουλίου 2013
179
89
Να το μυρισει που? Γιατι και η δικια μου ενω αρχικα ειτε καθεται και περιμενει ειτε πλησιαζει για να μυριστει με τα αλλα σκυλια, αν πανε να τη μυρισουν πισω, τοτε και αυτη μπορει να ριξει κανα γαβγισμα.
 


Giwrgos_Trls

Well-Known Member
26 Μαϊου 2015
103
70
25
Αθήνα
τι ηλικια εχει? γιατι υπαρχει μια περιπτωση να φοβαται αν ειναι μικρη...τωρα αν ειναι μεγαλη και σωστα κοινονικωποιημενη ισως προσπαθει να τα διωξει!καλυτερα να παρεις την γνωμη καποιου εκπαιδευτη
 


-TRANE-

Member
14 Σεπτεμβρίου 2015
11
48
31
Και εμενα γαβγιζει κατα 80%.Οι ιδιοκτητες των σκυλιων που τους γαβγιζει μου λενε οτι ειναι λογω και ηλικιας.Εμενα ειναι ~9μηνων και μου ειπε μεχρι τα 14 στρωνει χαρακτηρα,και να το κοινωνικοποιης οσο πιο πολυ μπορεις.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.609
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3