τροφη για labrador, κουταβι


Alegraa

Active Member
2 Οκτωβρίου 2015
30
10
44
καλημερα, εδω και μερες ψαχνω ψαχνω ψαχνω....τι να παρω για το labrador μου, 2 μηνων..

Orijen - δεν θελω
Arden Grange Puppy-Junior Large Breed?
Acana Puppy Large Breed?

Canidae Grain Free Pure Foundations Chicken Puppy Food, Blue Buffalo Large Breed Puppy Chicken & Brown Rice, Taste of the Wild puppy - υπαρχουν στην Ελλαδα?

σας ευχαριστω!
 








aliki_s

Well-Known Member
27 Μαϊου 2011
3.279
1.797
Αθήνα
Royal Canin.

Iskender, το κουταβι ειναι 2 μηνων:D
Πολύ καλά κάνεις και του αλλάζεις τροφή..... Ακριβώς επειδή ειναι κουτάβι θα πήγαινα σε μια σουπερ ποιοτική τροφή όπως την ακάνα... όπως θέλει προσοχή με τις ποσότητες!
 
  • Like
Reactions: Mongrel


Alegraa

Active Member
2 Οκτωβρίου 2015
30
10
44
όπως θέλει προσοχή με τις ποσότητες!
ναι, το ξερω.. η δικιά μου ειναι τοσο λαιμαργη!!!
στο διπλανό μου pet shop Acana Puppy Large Breed 13kg κανει 72 ευρώ, λογικο ειναι?
 


aliki_s

Well-Known Member
27 Μαϊου 2011
3.279
1.797
Αθήνα
τόσο το βλέπω και στο pet4u.

Συμβουλη μου μη λυπηθεις χρήματα τωρα στην ανάπτυξη.... μετά μπορείς να πας σε μια πιο οικονομική ή ακομα και στη barf.
 
  • Like
Reactions: Mongrel


Alegraa

Active Member
2 Οκτωβρίου 2015
30
10
44
τόσο το βλέπω και στο pet4u.

Συμβουλη μου μη λυπηθεις χρήματα τωρα στην ανάπτυξη.... μετά μπορείς να πας σε μια πιο οικονομική ή ακομα και στη barf.
το ξερω.. με το προηγουμενο σκυλο μου εχω δοκιμασει Raw για δυο χρονια (καυκασιο ποιμενικο) αλλα τελικα προτιμω ξηρα τροφη
 




aliki_s

Well-Known Member
27 Μαϊου 2011
3.279
1.797
Αθήνα
Κοιτα... ότι και να λεμε, όση ανάλυση και να κάνουμε η ουσια ειναι οτι δώσεις να κατσει καλά στο σκύλο....

Από ποιο εκτροφείο ειναι ο κουταβος????? Βαλε και καμια φωτο!
 




*Kiara*

Well-Known Member
12 Μαϊου 2015
475
698
Αθήνα
Εγώ πάλι δε θα άλλαζα τίποτα αν το κουτάβι πάει καλά. Οχι γιατί η royal είναι η πρώτη μου επιλογή σαν εταιρία, αλλα γιατί από αλλαγές τροφής σε τόσο μικρά κουτάβια μπορεί να "καείτε" άσχημα. Αν δεν πάει καλά με τη royal που έτρωγε (άσχημα κόπρανα κλπ), τότε ζήτα πρώτα βοήθεια απ τον εκτροφέα σου για την αλλαγή.
 
  • Like
Reactions: zaher and sis






LaCat

Well-Known Member
3 Ιουλίου 2013
861
923
ναι, το ξερω.. η δικιά μου ειναι τοσο λαιμαργη!!!
τόσο το βλέπω και στο pet4u.
Από ότι ξέρω από ιδιοκτήτη πετ σοπ είναι πολιτική της ΚΟΜΠΑ, της εταιρίας που εισάγει την acana και την orijen οι τιμές να είναι φιξ, ίδιες παντού.
Υποθέτω ότι για το λόγο αυτό κάποια καταστήματα αντί για χαμηλότερη τιμή δίνουν κάποιο δωράκι.
Πάντως αν την πάρεις από μικρό κατάστημα που δεν έχει το αυτοματοποιημένο, απρόσωπο σύστημα (ο υπάλληλος χτυπάει τον κωδικό και περνάει αυτόματα προϊόν και τιμή) ίσως μπορείς να πετύχεις μία καλύτερη τιμή. ;)

Να χαίρεσαι τον κούταβο!
 
  • Like
Reactions: Aslan


Alegraa

Active Member
2 Οκτωβρίου 2015
30
10
44
Να χαίρεσαι τον κούταβο!
ευχαριστω!
βρηκα απιστευτες τιμες εδω http://www.zoofast.gr/acanapuppylargebreed13kg-p-12782.html, απο την Πολωνια ειναι, αλλα out of stock

δυστυχως απο τη βλεπω Acana Puppy large breed δεν υπαρχει σε μικρη συσκευασια, θελω να το δοκιμασω πρωτα.. Μαλλον θα καταλήξω στο Barking heads η Arden grange
 


LaCat

Well-Known Member
3 Ιουλίου 2013
861
923
Όντως το zoofast έχει πολύ καλές τιμές αλλά ειδικά με την acana και την orijen μέλη που έχουν παραγγείλει είχαν θέμα γιατί δεν αναφέρεται ημερομηνία λήξης και LOT.
Αν θέλεις ρίξε μια ματιά εδώ.
 
  • Like
Reactions: zaher


zaher

Well-Known Member
24 Μαρτίου 2014
225
96
Θα πρότεινα να βαλεις στη λίστα σου κι αυτή
http://www.farmina.com/?q=en/content/product/nd-low-ancestral-grain-canine-chicken-pomegranate-adult
Θα με ρωτήσεις γιατί σου προτείνω adult... Γιατί είναι μια πλούσια και ποιοτικη τροφή με υψηλά ποσοστά πρωτεινης-λιπαρων που αγγίζουν και στις περισσότερες περιπτώσεις ξεπερνουν τα επίπεδα πολλων puppy τροφών άλλων εταιριων
 


Alegraa

Active Member
2 Οκτωβρίου 2015
30
10
44
Θα πρότεινα να βαλεις στη λίστα σου κι αυτή
http://www.farmina.com/?q=en/content/product/nd-low-ancestral-grain-canine-chicken-pomegranate-adult
Θα με ρωτήσεις γιατί σου προτείνω adult... Γιατί είναι μια πλούσια και ποιοτικη τροφή με υψηλά ποσοστά πρωτεινης-λιπαρων που αγγίζουν και στις περισσότερες περιπτώσεις ξεπερνουν τα επίπεδα πολλων puppy τροφών άλλων εταιριων
Αλήθεια? δηλαδή αυτό δεν ειναι καλυτερο?
http://www.pet4u.gr/n-and-d-low-grain-chicken-and-pomegranate-puppy-maxi.html
 


zaher

Well-Known Member
24 Μαρτίου 2014
225
96
Αν είχες μικρόσωμη ρατσα θα σου απαντουσα ναι...αλλά για μεγαλόσωμης ρατσα τα ποσοστά πρωτεινης-λιπαρων είναι πολύ υψηλά ενώ ή adult είναι οριακά καλα... Ψάξε λίγο στο διαδίκτυο κοιτά προσεκτικά τα συστατικά και θα βγαλεις συμπεράσματα για να αποφασίσει... Έχω ασχοληθεί εκατοντάδες ώρες με τη διατροφη (ξηρά και μαγειρευτο) και έχω μια ολοκληρωμένη, όσο μπορω, άποψη για τις εμπορικές τροφές και αυτή είναι μια τροφή με πολύ καλή σχέση ποιοτητας-τιμης χωρίς βέβαια να είναι μοναδικη