Hank Van Tiekerhook (ήρθε η ώρα νομιζω να γράψω και εγω)


ioanna a

Well-Known Member
21 Ιανουαρίου 2014
2.239
3.079
BegleitHund-σκύλος συνοδός. :oops: δεν ξερω αν μπορει να θεωρηθει εργασια ή όχι , αλλα αμφιβαλλω αν μπορουν να το κάνουν πολλοι σκυλοι συντροφιας.
όχι εξαιτιας ελλειψης ικανοτήτων του σκυλιου, εξαιτιας ανικανότητας των ανθρώπων να στρώσουμε τον κώλο μας κατω. οπότε συγχαρητηρια Λόγκαν(y)
 




ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
BegleitHund-σκύλος συνοδός. :oops: δεν ξερω αν μπορει να θεωρηθει εργασια ή όχι , αλλα αμφιβαλλω αν μπορουν να το κάνουν πολλοι σκυλοι συντροφιας.
όχι εξαιτιας ελλειψης ικανοτήτων του σκυλιου, εξαιτιας ανικανότητας των ανθρώπων να στρώσουμε τον κώλο μας κατω. οπότε συγχαρητηρια Λόγκαν(y)
ενίοτε και λόγω λάθους επιλογής εκπαιδευτή!


Αλλά μην χαλάσουμε το θέμα της αεκ εχμ...του παιδιού του @Logan :whistle:
 




Dimi_21

Well-Known Member
5 Μαρτίου 2013
1.607
1.939
BegleitHund-σκύλος συνοδός. :oops: δεν ξερω αν μπορει να θεωρηθει εργασια ή όχι , αλλα αμφιβαλλω αν μπορουν να το κάνουν πολλοι σκυλοι συντροφιας.
όχι εξαιτιας ελλειψης ικανοτήτων του σκυλιου, εξαιτιας ανικανότητας των ανθρώπων να στρώσουμε τον κώλο μας κατω. οπότε συγχαρητηρια Λόγκαν(y)
Ευχαριστώ!

Μπραβο λογκαν μπεχαδιαρηηηηηηηη
Καλο δρομο να εχετε απο εδω κ περα.
Ευχαρτιστώ Τάσο και στα δικά σου :D

ενίοτε και λόγω λάθους επιλογής εκπαιδευτή!


Αλλά μην χαλάσουμε το θέμα της αεκ εχμ...του παιδιού του @Logan :whistle:
Είναι έρωτας μεγάλος.αλλα για τον σκύλο την εχω παραμελήσει λιγάκι :p:p

Πολλά πολλά μπράβο Logan!!! Αντε με το καλό και τα IPO! :)
Ευχαριστώ Αλίκη.καλά να είμαστε πανω απο ολα και θα ερθει και το IPO δεν βιάζομαι:D
 
  • Like
Reactions: ghelly










Dimi_21

Well-Known Member
5 Μαρτίου 2013
1.607
1.939
Ενα μικρο update και ας μην σας νοιαζει:notworthy::ROFLMAO::notworthy::ROFLMAO::p:
Εδω και καποιους μηνες πηρα τις εξετασεις δυσπλασιας ολα καλα HD/ED Normal (A) και DNA gepr :D

hank.jpg
Aπο την χθεσινη προπονηση κανοντας απορτ με την θερμοκρασια να γραφει 0 δεν μας λες και καλα εγκεφαλικα :p
15326117_10210373429944563_3918108228377583201_o.jpg

Aλλα η πραγματικη φωτογραφια του κυριου ειναι αυτη
:14914930_10209574062204363_1725399088_n.jpg
 




Dimi_21

Well-Known Member
5 Μαρτίου 2013
1.607
1.939
Ωραιος σκυλος φιλε !!!!!!
Ειναι καθαροαιμος ??:LOL::ROFLMAO::eek::confused::sneaky:
Πισω απο την πλατη μου σε κοινους φιλους,καποιοι ελληνες ως γνωστον ειδικοι και στα σκυλια τους ειπαν οτι ο φιλος σου πιαστηκε κοροιδο ημιαιμο ειναι αλλιως ειναι τα Γ.Π,αλλα θεωρω πως ναι ειναι καθαροαιμο :LOL::LOL::LOL:
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
HD/ED Normal (A) και DNA gepr
Κάνε και μια μετάφραση βρε άνθρωπε! Οκ, το ένα είναι δυσπλασία ισχύου/αγκώνα Φυσιολογική (Α). Εκείνο το dna gepr τι είναι; Έφυγε το dna και το μαντρώνει ο ποιμενικός; Γκε! πρρρρρ, ωρέ;

Αααχ, άμοιρε... (παρηγορητικό ταπ ταπ στην πλάτη). Και μπάσταρδο και καναπεδάτο σου δώσανε... :p:p:p
 


Dimi_21

Well-Known Member
5 Μαρτίου 2013
1.607
1.939
Κάνε και μια μετάφραση βρε άνθρωπε! Οκ, το ένα είναι δυσπλασία ισχύου/αγκώνα Φυσιολογική (Α). Εκείνο το dna gepr τι είναι; Έφυγε το dna και το μαντρώνει ο ποιμενικός; Γκε! πρρρρρ, ωρέ;

Αααχ, άμοιρε... (παρηγορητικό ταπ ταπ στην πλάτη). Και μπάσταρδο και καναπεδάτο σου δώσανε... :p:p:p
Oταν ηρθε το Pedigree ηρθε μαζι και τεστ dna οτι το κουταβι οντως ειναι απο τους γονεις τους οποιους και λεει το Pedigree.Aυτο που εκανα εγω ειναι οτι μαζι με τις εξετασεις δυσπλασιας του πηραν και αιμα το εστειλαν στο SV και ετσι καταχωρηθηκε το dna του σκυλου,σε μελοντικη ενδεχομενος γεννα αν καποιος εχει παρει κουταβι με τον Χανκ να ειναι πατερας και θελει να δει οτι οντως ειναι μπορει να κανει τεστ dna.
Καπως ετσι το εχω εγω στο μυαλο μου,κανονικα επρεπε να σου πω:Ξερω και εγω ρε @Orilis τι ειναι,χρυστο το πληρωσα παντως!!χαχααχχα

Υ.Γ Αν θα βαλω γεννα?Σαν Δημητρης οχι δεν εχω σκοπο να γινω εκτροφεας,αν μου τον ζητησουν και αξιζει η θυληκια ναι θα τον βαλω

Υ.Γ2 Απιθανο να δωσει εκτροφεας dna test μαζι με τον σκυλο στην Ελλαδα!
 




tasos malinoua

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2012
3.822
8.564
Αν θα βαλω γεννα?Σαν Δημητρης οχι δεν εχω σκοπο να γινω εκτροφεας,

Απιθανο να δωσει εκτροφεας dna test μαζι με τον σκυλο στην Ελλαδα!
βρε κακομοιρη πως θα γινεις εκροφεας με αρσενικο;;;
και εκει σε κοροιδεψαν ρεεεεεεεεεε
 


Dimi_21

Well-Known Member
5 Μαρτίου 2013
1.607
1.939
Μην διαλέγετε και πολυ και μας μείνει στο ράφι το παιδι :cool:
Εχουμε κατι προτάσεις να ξερεις :)

βρε κακομοιρη πως θα γινεις εκροφεας με αρσενικο;;;
και εκει σε κοροιδεψαν ρεεεεεεεεεε
Αγοράζω θυληκια ερωτεύονται και έγινα :)
 


lamb-angelo

Well-Known Member
6 Φεβρουαρίου 2012
106
99
39
κορυδαλλος
Εχουμε κατι προτάσεις να ξερεις :)


Αγοράζω θυληκια ερωτεύονται και έγινα :)
θα παρω εγω θυληκια αλλα δεν θα τον ερωτευτει τον δικο σου γιατι ειναι ασχημομουρης και δαγκωνει.....:sneaky:
 




Dimi_21

Well-Known Member
5 Μαρτίου 2013
1.607
1.939
Δεν ξερω αν επρεπε να ανοιξω καινουριο θεμα(αν πρεπει ζητω συγνωμη).
Ο Ηank "μπηκε" στην αναπαραγωγη,με μια θηλυκια που πραγματικα ηθελα παρα πολυ να γινει!!!
Ο αρσενικος ειναι: https://www.working-dog.com/dogs-details/2822980/Hank-van-Tiekerhook
Η θηλυκια ειναι : https://www.working-dog.com/dogs-details/2723475/Metis-von-der-Daelenberghütte
Το εκτροφείο ειναι το: Canine Major
Eδώ ειναι και η γέννα με τα Ped τον σκυλων:https://www.working-dog.com/breed/Canine-Major-117168

Απο θεμα εξετασεων υγειας:Ο Χανκ εχει:HD/ED normal, DNA gepr. HD-ZW 71 (06.17),DM FREI (N/N).
Η Μητης εχει:HD/ED normal, DNA gepr. HD-ZW 73 (02/2017)

Απο διακρισεις "εργασιας" : Ο Χανκ εχει ακομα BH/VT (θελω να πιστευω σε λιγο καιρο Ιpo1 και Korung)
Eδω η Μητης μας τρωει λιγο :D εχει λοιπον:Ipo3 και Korung for life!!

Γεννησαν 11.09.2017,4 κουταβια 3 αρσενικα 1 θηλυκο

Ειναι δυο σκυλια με πολυ καλο χαρακτηρα,πολυ καλο νευρικο συστημα,πολυ καλο δαγκωμα ισσοροπημενα,με πολυ ορεξη για δουλεια.
Ζουν και τα δυο μεσα σε σπιτι,και μας κανουν χαρουμενους!οκ καμια φορα και τρελους :D

22236338_10209192295635403_1139833180_n.jpg
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.598
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3