Γαλλικό μπουλντόγκ! και τα αφτιά του !


gstanu

Member
3 Οκτωβρίου 2013
21
0
Συγνωμη με ρωτας?Εδω βλεπω οτι ξερεις παρα πολλα και οτι και να πω το αναιρεις κατευθειαν και δν ξερεις οτι τα μπουλντογκ εχουν θεμα με τν μεση τους???
 


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Έχουν γαλλάκια προβλήματα με τη μέση τους; Μήπως τα μπρεδεύεις με τα dachshund;
Mallon ekei emeines ligo piso Fotini! Echoun kai paraechoun problimata me spondiliki stili, echoun paaara poly sychna paramorfomenous spondylous (Hemivertibrae) me apotelesma na einai arketa epirepeis se proptosi kai provoli diskou. Stin germania ginetai pia ypochreotika eksetasi spondilikis prin ekdothei adeia ektrofis ( ZTP).
To Cherry eye den einai toso sychno,oso ta alla problimata.
 


Φωτεινή

Well-Known Member
2 Ιανουαρίου 2011
1.846
33
Αχαρναί Αττικής
Συγνωμη με ρωτας?Εδω βλεπω οτι ξερεις παρα πολλα και οτι και να πω το αναιρεις κατευθειαν και δν ξερεις οτι τα μπουλντογκ εχουν θεμα με τν μεση τους???
Όχι δεν ξέρω. Μάλλον είμαι τυχερή και όλα τα μπουλντόγκ που ξέρω δεν έχουν τέτοιου είδους προβλήματα, ακόμα και σε μεγάλη ηλικία.
 


Alexia

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2008
6.350
202
65
Brussels
dolceconspirito.com
@gstanu

Προφανώς δεν πήρες πληροφορίες από ενημερωμένα άτομα. Το puppies.be δεν έχει καλή φήμη.

16 & 17/11 έχει μεγάλη διπλή (και τις 2 ημέρες όλες τις φυλές) διεθνή έκθεση στο Kortrijk (Courtrai)
Nieuws

Προσπάθησε να πας και θα δεις την διαφορά. Κοντά στο στίβο με τα westie θα είμαι και εγώ.
 


συλβοσκυλο

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2013
2.036
294
Όχι δεν ξέρω. Μάλλον είμαι τυχερή και όλα τα μπουλντόγκ που ξέρω δεν έχουν τέτοιου είδους προβλήματα, ακόμα και σε μεγάλη ηλικία.
Οι περισσοτεροι ιδιοκτήτες δεν το γνωρίζουν οτι το σκυλι τους μπορει να έχει hemivertibrae...Μονο οσοι έχουν κανει ακτινογραφια.
 


Φωτεινή

Well-Known Member
2 Ιανουαρίου 2011
1.846
33
Αχαρναί Αττικής
16 & 17/11 έχει μεγάλη διπλή (και τις 2 ημέρες όλες τις φυλές) διεθνή έκθεση στο Kortrijk (Courtrai)
Nieuws

Προσπάθησε να πας και θα δεις την διαφορά. Κοντά στο στίβο με τα westie θα είμαι και εγώ.
Αλεξία, εδώ θα έρθεις καθόλου; Έχεις τρία χρόνια (η λιγότερα; ) να δείξεις τα σκυλιά σου εδώ.
 






poth

Member
26 Δεκεμβρίου 2011
5
0
Καλησπέρα θα ήθελα να σας κάνω μια ερώτηση γιατί πλέον έχω απελπιστεί με τους κτηνιάτρους στην κρήτη!
Έχω ένα γαλλικό 5,5 μηνών. Όμως τα αφτιά του δεν έχουν σηκωθεί ακόμα!!
Το κακό είναι ότι 3.5 μηνών έπαθε ωτίτιδα με αποτέλεσμα να ξύνει τα αφτιά του μέχρι σχεδόν να φανεί το δέρμα του.Τα δόντια τις άργησαν αρκετά να βγούν(ακομη δεν εχουν βγει τελειως!).Τέλος είχε και έλλειψη ασβεστίου και τις δίνω εδώ και 2,5μήνες ασβέστιο. Άλλοι κτηνίατροι μου λένε ότι θα σηκωθούν τα αφτιά της, άλλοι ότι δεν πρόκειται γιατί έπαθε λέει την ωτίτιδα!

Y.G. τα αδερφάκια τις έχουν όλα σηκωμένα αφτιά! αυτή όχι~! μπορω να κανω κατι ?
φωτογραφια παραθέτω απο κάτω...

Να μην κανεις τιποτα και να της δωσεις την αγαπη σου... Ειναι τελεια οπως ειναι.. Στο κατω κατω ξεχωριζει απο τα υπολοιπα.. :D
 






kalliax

New Member
8 Νοεμβρίου 2015
1
0
41
γεια σας....θα ηθελα να μου πειτε την γνωμη σας κ για το δικο μου κουταβι που επισης δεν εχει σηκωσει ακομα αυτια. ειναι 2 μηνων ακριβως. απο περιεργια θελω να μαθω ετσι κ αλλιως εγω ολα τα αγαπαω κ παντα ημιαιμα ειχα!!
 

Attachments