σκυλος και κολιτιδα


teo12

Member
29 Σεπτεμβρίου 2015
19
6
34
χαίρεται έχω ένα σκυλάκι 5 μηνών το όπιο ξαφνικά άρχισε να κανί κακά με αίμα, το πήγα στον γιατρό μ έκανε μια αντιβίωση ένεση και εξέταση κοπράνων, του είπα πως δεν παίζει αλά έχει όρεξη για φάει και μ λέει κολίτιδα εγώ του έδινα φαρμακευτική κονσέρβα και μ είπε να την συνεχίσω, μετά από 2 μέρες ξαναπήγα στο γιατρό γιατί δεν τού πέρασε και να πάρω της εξέτασης μ είπε 24 ώρες χωρίς φάει και flagyl σιρόπι, περνάνε ι 24 ώρες του δίνω κονσέρβα 2 κουταλιές κάθε μια ορά τρώει μισή κονσέρβα και δεν ήθελε άλω την επομένη μέρα δεν ήθελε κονσέρβα ανησύχησα π δεν είχε όρεξη και έβρασα Κοτόπουλο με ρύζι το έφαγε. το απόγευμα δεν έτρωγε ρύζι μόνο κοτόπουλο και μ τρώει μόνο κοτόπουλο γενικώς είναι αδύναμη κοιμάται συνεχεία φοβάμαι μην μ πάθη τπτ την δεύτερα θα του κάνω εξετάσεις αίματος αν δεν γίνει καλά
 




teo12

Member
29 Σεπτεμβρίου 2015
19
6
34
ναι όλα τα εμβόλια σε έναν χρόνο πάλη τα κακά σταμάτησε το αίμα αρχισαν να σχηματίζονται κάνει 1 φορά την μέρα
 
  • Like
Reactions: GRDANE




teo12

Member
29 Σεπτεμβρίου 2015
19
6
34
πίνει πάρα πολύ νερό της δίνω βέβαια κάθε 2 ώρες γιατί μ είπε ο γιατρός
 


GRDANE

Well-Known Member
7 Σεπτεμβρίου 2007
6.815
5.047
patra
grdane.blogspot.com
πολύ ωραία ..
συνέχισε να την ταίζεις κοτοπουλάκι να δυναμώσει ξανά... αλλά προσεχε μην κακομαθαίνει και σε εκμεταλλεύεται γι αυτο δεν τρώει την άλλη τροφη της..
 
  • Like
Reactions: teo12


teo12

Member
29 Σεπτεμβρίου 2015
19
6
34
μωρέ καλά να ει ναι και ας τρώει φαντάσου αν την φωνάξω δεν έρχεται μόνο για μπισκότο έρχεται
 
  • Like
Reactions: GRDANE


teo12

Member
29 Σεπτεμβρίου 2015
19
6
34
σήμερα δεν τρώει :cry::cry::cry: πήρα την κτηνίατρο και είπα πως είναι χάλια. και μ είπε είναι εξαντλημένη και αφού δεν κάνει δυάρια και εμετό να μην ανησυχώ. αν δεν φάει μέχρι το απογευμα μ είπε να την ξαναπάρω
 
  • Like
Reactions: GRDANE




teo12

Member
29 Σεπτεμβρίου 2015
19
6
34
σήμερα πρωί πρωί την πήγα στον γιατρό αν και την έβλεπα καλύτερα, την έβαλε στον όρο της έκανε αντιβίωση την πήρα το απογευμα και έφαγε σχεδόν μια κονσέρβα μ έδωσε και ένα φάρμακο το diarsanyl.
 








teo12

Member
29 Σεπτεμβρίου 2015
19
6
34
πήραμε της εξέτασης χάλια μαύρα χαμηλός αιματοκρίτης χαμηλό λευκά και χαμηλά ερυθρά θα μπει σε όρο αύριο πρέπει αν σταματήσουμε το αίμα στον ποπό με στεναχώρησε φοβάμαι για το σκυλί γιατί είναι πολύ πεσμένο :cry::cry::cry:
 






teo12

Member
29 Σεπτεμβρίου 2015
19
6
34
βάλαμε όρο αρκετές ώρες η όρεξη ανέβηκε πολύ! βεβαία δεν τρώει. ο γιατρός μ είπε μαλών έχει ερλιχιωση καναμε εξετάσει. και αρχίσαμε κατευθείαν θεραπεία
 
  • Like
Reactions: Setter!!!!


teo12

Member
29 Σεπτεμβρίου 2015
19
6
34
τελικά είναι ερλιχιωση ο τίτλος 1/100 θετικό μας ειπε ο γιατρός τι σκυλί μετά την θεραπεία με vibramycin πάει καλύτερα
 




Linda

New Member
29 Απριλίου 2016
1
0
42
Καλησπερα σε ολη την παρεα και Καλο Πασχα σε ολους!Ποιοι μπορουν να με βοηθησουν στο να παρω μια καλη τροφη ολισθικη κατα προτιμηση.Ο Ιβαν μου που ειναι μολις 5 μηνων εχει γαστρεντερικο προβλημα.Απο οτι μου ειπαν οι κτηνιατροι κολιτιδα και μαλλον χρονια....καναμε και εξετασεις αιματος και ολες ηταν τελειες.Ειναι καθαροαιμο γερμανικο ποιμενικο.Μου ειπαν ομως οι γιατροι οτι πρεπει να τρωει ξηρα τροφη που να μην εχει πολυ πρωτεινη και λιπη γιατι οντως ειχα παρει μια που ειχε 36% πρωτεινη και τρεχαμε μερες μς δοιαριες με αιμα και βλενα.....ξερει κανεις να μου πει καποια που να μην εχει ολα τα παραπανω που εγραψα ? Ευχαριστω !
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.112
Μηνύματα
895.793
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf