Ηλικια για εκμαθηση τουαλετας


mariatheo

Well-Known Member
23 Νοεμβρίου 2015
828
435
Απο έναν φίλο φίλης που ειχε ζευγαρώσει το σκυλάκι της.
Η αλήθεια ειναι πως εχω διαβάσει τοςα πολλα,το ποσο σημαντικό ειναι να μείνει το κουτάβι κοντα στην μανούλα του της 8-12 εβδομάδες ποσο σημαντικές μερες για αυτο.και δεν γνωρίζω ακριβως το πως θα το έχουν εκει που ειναι τωρα.
 




mariatheo

Well-Known Member
23 Νοεμβρίου 2015
828
435
Απο έναν φίλο φίλης που ειχε ζευγαρώσει το σκυλάκι της.
Η αλήθεια ειναι πως εχω διαβάσει τοςα πολλα,το ποσο σημαντικό ειναι να μείνει το κουτάβι κοντα στην μανούλα του της 8-12 εβδομάδες ποσο σημαντικές μερες για αυτο.και δεν γνωρίζω ακριβως το πως θα το έχουν εκει που ειναι τωρα.το
Δε σε κοροιδεύω. Θα παρεις λεω απο ιδιώτη το κουτάβι (κάκιστη πηγή απόκτησης)
τουλάχιστον ο ιδιώτης χρησιμοποιεί crate?
ξερω οτι ειναι κάκιστη πηγή απόκτησης.τι να κανω νομιζω πως θα τα καταφέρω γιατι και εγω και η οικογενεια μου το θέλαμε πολυ.
 


mariatheo

Well-Known Member
23 Νοεμβρίου 2015
828
435
Δεν εχεις παει να το δεις?
Εχω δει φωτογραφιες οι οποίες μου φαίνονται ενταξει εννοώ ο χώρος η μάνα τα υπόλοιπα κουτάβια αλλα μονο φωτογραφιες
 


mariatheo

Well-Known Member
23 Νοεμβρίου 2015
828
435
Δεν εχεις παει να το δεις?
Η αλήθεια είναι:
Δεν εχεις παει να το δεις?
Από την μια απελπίζομαι απο την αλλη σκεφτομαι οτι θα παρει τοςη αγαπη που ολα θα πανε καλα.εχω ετοιμάσει τοςα πραγματα γιαυτο θα ειναι το τρίτο μας παιδάκι.
 


aliki_s

Well-Known Member
27 Μαϊου 2011
3.279
1.797
Αθήνα
αρχικά αν μπορεις σταμάτα να κανεις quote τον εαυτό σου. Είναι ανουσιο. Και αν μπορεις μη chatάρεις... Ειναι ενάντια στους κανονισμους του φορουμ.

Να ζητήσεις να πας να το δεις. Να μιλήσεις με τον byb και να μάθεις αν εχει μάθει στο crate (που σιγά μη ξέρει τι ειναι crate - ο byb- )
Συμβουλή μου ειναι 1ον να μη το παρεις γιατι δε παιρνουμε σκυλάκια απο byb και pet shop... Εφόσον δεν μπορεις να περιμενεις να μαζεψεις τα χρηματα υπάρχουν τοσο πανεμορφα σκυλακια εκει εξω που μενουν στο δρομο και ειναι μικροσωμα! Μπουκιτσες κανονικες!

Τώρα αν επιμένεις να το πάρεις θα προσέξεις να του μαθεις πολύ σταδιακά το crate! Ξεκινήστε αρχικά να νιωσει άνετα στο κλουβακι του. Να μη το δει αρνητικα! Για αυτό σου ειπα να τρωει εκει μέσα. Ας μη κοιμηθει απο το πρωτο βραδυ με κλειστη τη πόρτα εκει! Να του εχεις το κρεβατάκι του εκει μέσα. Να σκέφτεσαι οτι ειναι μωράκι που μολις έφυγε απο τη μαμα του και τα αδερφια του. Θα κλάψει... ίσως να μη σας αφησει να κοιμηθείτε κιολας! Ολα μεσα στο πρόγραμμα ειναι...

Υπομονή, επιμονή και αγάπη χρειάζεται σε οτι θα μάθει απο σενα
 


mariatheo

Well-Known Member
23 Νοεμβρίου 2015
828
435
αρχικά αν μπορεις σταμάτα να κανεις quote τον εαυτό σου. Είναι ανουσιο. Και αν μπορεις μη chatάρεις... Ειναι ενάντια στους κανονισμους του φορουμ.

Να ζητήσεις να πας να το δεις. Να μιλήσεις με τον byb και να μάθεις αν εχει μάθει στο crate (που σιγά μη ξέρει τι ειναι crate - ο byb- )
Συμβουλή μου ειναι 1ον να μη το παρεις γιατι δε παιρνουμε σκυλάκια απο byb και pet shop... Εφόσον δεν μπορεις να περιμενεις να μαζεψεις τα χρηματα υπάρχουν τοσο πανεμορφα σκυλακια εκει εξω που μενουν στο δρομο και ειναι μικροσωμα! Μπουκιτσες κανονικες!

Τώρα αν επιμένεις να το πάρεις θα προσέξεις να του μαθεις πολύ σταδιακά το crate! Ξεκινήστε αρχικά να νιωσει άνετα στο κλουβακι του. Να μη το δει αρνητικα! Για αυτό σου ειπα να τρωει εκει μέσα. Ας μη κοιμηθει απο το πρωτο βραδυ με κλειστη τη πόρτα εκει! Να του εχεις το κρεβατάκι του εκει μέσα. Να σκέφτεσαι οτι ειναι μωράκι που μολις έφυγε απο τη μαμα του και τα αδερφια του. Θα κλάψει... ίσως να μη σας αφησει να κοιμηθείτε κιολας! Ολα μεσα στο πρόγραμμα ειναι...

Υπομονή, επιμονή και αγάπη χρειάζεται σε οτι θα μάθει απο σενα
Σε ευχαριστω πολυ.
 


GRDANE

Well-Known Member
7 Σεπτεμβρίου 2007
6.815
5.047
patra
grdane.blogspot.com
το σωστο αλλα κανεις δεν το αναφερει ειναι να εχεις παρκο και κρειτ
στο παρκο απο την πρωτη ημερα που φερνεις το κουταβι το χρησιμοποιεις ωστε να μαθει να λερωνει σε συγκεκριμμενο σημειο
και ταυτοχρονα κατα την διαρκεια της ημερας και παρουσιας σου τον μαθαινεις στο κρειτ
ολα αυτα λογω χρηματων συχνα παραλλειπονται και δινονται οδηγιες για εκμαθυνση τουαλετας με κρειτ δινοντας σημασια στην εκμαθυνση τουαλετας κι οχι του κρειτ
το κρειτ απλα το συνηθιζει μετα..
 
  • Like
Reactions: Aslan and mariatheo


mariatheo

Well-Known Member
23 Νοεμβρίου 2015
828
435
το σωστο αλλα κανεις δεν το αναφερει ειναι να εχεις παρκο και κρειτ
στο παρκο απο την πρωτη ημερα που φερνεις το κουταβι το χρησιμοποιεις ωστε να μαθει να λερωνει σε συγκεκριμμενο σημειο
και ταυτοχρονα κατα την διαρκεια της ημερας και παρουσιας σου τον μαθαινεις στο κρειτ
ολα αυτα λογω χρηματων συχνα παραλλειπονται και δινονται οδηγιες για εκμαθυνση τουαλετας με κρειτ δινοντας σημασια στην εκμαθυνση τουαλετας κι οχι του κρειτ
το κρειτ απλα το συνηθιζει μετα..
Καλησπέρα και ευχαριστω για της συμβουλές.ηθελα να ενημερωσω πως εγω δεν δουλεύω οποτε θα ειμαι μερα νύχτα μαζι του γιαυτο αγόρασα crate.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.609
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3