Γειά σας!


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Ghelly τα πήρα αυτα τα σκύλο μπισκότα αλλα δεν τρελαίνεται. Και ναι πράγματι εχουν ωραια μυρωδιά αλλα να τα φάω εγώ??? Δεν νομιζω... Προς το παρόν. Για το μέλλον δεν ξέρω... Χαχαχα! Τρώγονται και με γάλα? Μπλιαχ:LOL: Σου προτείνω να πάρεις στη μικρή σου τις λιχουδιές της Origen, η δίκη μου τρελαίνεται!
δεν άντεξα και δοκίμασα.... αν εξαιρεσεις την παντελή έλλειψη αλατιου, ναι είναι ωραία :whistle::whistle:
Βρήκα να τρώει βλακώδεις λιχουδιές η δικιά μου: educ της royal canin, pate συκωτιου της trixie, naturestκατι....
 
  • Like
Reactions: m&m_tsihua


Aslan

Well-Known Member
12 Μαϊου 2014
1.024
1.882
Αθήνα, Φλύα
...Να της πάρεις τις λιχουδιές της naturea, τα σκυλομπισκότα. Υπέροχο άρωμα, χωρίς υπερβολη... και αν δεν τα τρώει, μπορείς να τα βάζεις με τον καφε (ναι τρώγονται ευχάριστα...ντρέπομαι αλλα το ομολογω, δοκιμασα γιατι δεν άντεξα την τέλεια μυρωδιά τους)
Και εμείς τα τιμήσαμε δεόντως[μήλο-κανέλα] αν και άρεσαν στον μικρό της αδερφής μου... ένα έτρωγε ο μικρός δύο εμείς!! :barefoot:
 
  • Like
Reactions: ghelly


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Και εμείς τα τιμήσαμε δεόντως[μήλο-κανέλα] αν και άρεσαν στον μικρό της αδερφής μου... ένα έτρωγε ο μικρός δύο εμείς!! :barefoot:
Ναι τα άτιμα... και εκεινα με τα μουρα είναι πεντανόστιμα....
αχ θεε μου, θα μας διαβάζουν και θα μας θεωρούν τρελές.
 




*Kiara*

Well-Known Member
12 Μαϊου 2015
475
698
Αθήνα
Αυτά με το μήλο έχω δοκιμάσει εγώ! Νοστιμότατα :D
m&m_tsihua αυτά δοκιμάστε αν της αρέσει το μήλο! Μην τα φας όλα εσύ, δώσε και στη μικρή, ναι; :p
 


m&m_tsihua

Well-Known Member
17 Σεπτεμβρίου 2015
53
44
41
Θεσσαλονικη
Χαχαχα!! Βρε κορίτσια χαλαρώστε λίγο... υπάρχουν και τα μπισκότα Παπαδόπουλου και Αλλατίνη... Ειναι και ελληνικά... Εσείς ετςι οπως κάνετε θα τις κλείσετε τις βιομηχανίες! :LOL:

Αυτά με το μήλο έχω δοκιμάσει εγώ! Νοστιμότατα :D
m&m_tsihua αυτά δοκιμάστε αν της αρέσει το μήλο! Μην τα φας όλα εσύ, δώσε και στη μικρή, ναι; :p
Αποκλείεται να φάω σκυλομπισκοτα... Μπλιαχ! :ROFLMAO:
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Χαχαχα!! Βρε κορίτσια χαλαρώστε λίγο... υπάρχουν και τα μπισκότα Παπαδόπουλου και Αλλατίνη... Ειναι και ελληνικά... Εσείς ετςι οπως κάνετε θα τις κλείσετε τις βιομηχανίες! :LOL:


Αποκλείεται να φάω σκυλομπισκοτα... Μπλιαχ! :ROFLMAO:
Τα ελεγα και εγώ αυτα.... Και ακόμα τα λέω για σκυλοτροφές ή λιχουδιές κλπ. Αλλά της naturea εχουν άλλο άρωμα... σε προκαλεί απιστευτα και δεν σε απογοητεύει και η γεύση!

(διαφήμιση μπισκότων ανθρώπινης βρώσης γιναμε)
 


Katiariko

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2013
405
183
34
Αθηνα
Γειά σας ! Είμαι ο Νικόδημος και πρόσφατα απέκτησα ένα υπέροχο θυληκό τσιουάουα! Είναι 4 μηνών και μέχρι τώρα της δίνω την τροφή που τάϊζε η εκτροφέας της δλδ τη royal canin mini starter. :)
Καλημέρα και να σου ζήσει η μικρή!

Απο ποιο εκτροφείο την πήρες; :D
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Καλημέρα και να σου ζήσει η μικρή!

Απο ποιο εκτροφείο την πήρες; :D
Ευχαριστω για τις απαντήσεις σας! Φωτογραφιες δεν εχω αλλά θα βγάλω σύντομα! Το επίσημο εκτροφικο της ονομα ειναι Lydia's art Aniel και το ονομα της ειναι επίσης Ανιέλ! Δυστυχώς έκανα βλακεία και άργησα να παραγγείλω τροφή και δεν θα ειναι και τοσο σταδιακή η αλλαγή...
;)
 


Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
Γιατι δεν φτιαχνεται δικά σας μπισκοτα να ξέρετε κ τι εχει μεσα κ τι βάζετε στο στομα σας?
Χωρις παρεξηγηση αλλα μουρθε αναγουλα μόνο που το σκεφτηκα...
Δλδ εαν ανα καιρους βγαινει βρωμα για "δικά" μας προϊόντα ουτε καν θελω να φανταστώ τι γίνεται με τα σκυλομπισκοτα...

υπαρχει λόγος που χουν τοση δελεαστική μυρωδια...
 
  • Like
Reactions: m&m_tsihua


m&m_tsihua

Well-Known Member
17 Σεπτεμβρίου 2015
53
44
41
Θεσσαλονικη
Ghelly ευχαριστω!
Γιατι δεν φτιαχνεται δικά σας μπισκοτα να ξέρετε κ τι εχει μεσα κ τι βάζετε στο στομα σας?
Χωρις παρεξηγηση αλλα μουρθε αναγουλα μόνο που το σκεφτηκα...
Δλδ εαν ανα καιρους βγαινει βρωμα για "δικά" μας προϊόντα ουτε καν θελω να φανταστώ τι γίνεται με τα σκυλομπισκοτα...

υπαρχει λόγος που χουν τοση δελεαστική μυρωδια...
Χαχαχα!! Και μόνο που συνδυάζουν βατόμουρο με πάπια... Μπλιαχ!!
 


m&m_tsihua

Well-Known Member
17 Σεπτεμβρίου 2015
53
44
41
Θεσσαλονικη
Γεια σας παιδια! Η μικρή τις τελευταίες ημέρες κανει νάζια με το φαγητό... Δηλαδή δεν το τρώει.... Την παρακαλάμε ή προσπαθουμε να την ταΐσουμε με τα χέρια μας για να φάει αλλιώς τρώει κανα δυο κροκέτες και το παρατάει. Τι πρεπει να κανω? Μηπως βαρέθηκε αυτή τη γεύση που τρώει και γι'αυτο τα κανει αυτα? Δίνω την barking heads small puppy.
 


Marion_Russel

Well-Known Member
17 Οκτωβρίου 2013
567
675
Συνέβη κάτι και άρχισε να κάνει νάζια? Πχ της έβαλες κάτι άλλο μέσα που μπορεί να μην της άρεσε?
Καταρχάς, επικοινώνησε με τον κτηνίατρό σου, για να αποκλείσετε την πιθανότητα κάποιας ασθένειας.
Αν αποκλείσετε το παραπάνω ενδεχόμενο και απλά σου κάνει νάζια, βάζεις την τροφή για πέντε λεπτά και αν δε τη φάει, απλά την αποσύρεις και την ξαναβάζεις την ώρα που είναι ναφάει το επόμενο γεύμα. Αν δεν ξαναφάει κάνεις το ίδιο. Ε κάποια στιγμή θα πεινάσει πιστεύω. Απλά έχε στο νου σου ότι οι μικρόσωμες φυλές αντιμετωπίζουν θέμα αν μείνουν πολλές ώρες νηστικά, δε θυμάμαι γιατί (το είχε αναφέρει κάποιο μέλος σε παρόμοιο θέμα, νομίζω η @ghelly ).
 
  • Like
Reactions: m&m_tsihua




m&m_tsihua

Well-Known Member
17 Σεπτεμβρίου 2015
53
44
41
Θεσσαλονικη
Δεν άλλαξε κατι ως προς την τροφή της. Απ´οτι φαινεται εχει όρεξη για φαγητό γιατι αν πάρουμε κατι να φάμε τρέχει σαν τρελή πανω μας και κλαψουρίζει για να της δώσουμε. Ευχαριστω για τις απαντήσεις σας!
 




m&m_tsihua

Well-Known Member
17 Σεπτεμβρίου 2015
53
44
41
Θεσσαλονικη
Βοηθήστε με λιγάκι! Σκεφτομαι να αλλάξω γεύση στη τροφή της μικρής μηπως και την τρώει καλύτερα. Αλλα η barking heads που δίνω εχει αρνί μόνο σε τροφή για ενήλικα. Μπορω να δώσω τέτοια τροφή? Είναι 6 μηνών. Τι λέτε?
 




m&m_tsihua

Well-Known Member
17 Σεπτεμβρίου 2015
53
44
41
Θεσσαλονικη
Γεια σας και πάλι και καλη χρονιά! Θελω να κανω μια ερώτηση, ισως λίγο χαζή. Χρειάστηκε να αφήσω τη μικρή μου για περίπου ενα μήνα στο σπίτι ενός φίλου. Προχθές την έφερα και πάλι στο σπίτι μου αλλά βλέπω κάπως διαφορετική συμπεριφορά απέναντι μου... Και αναρωτιέμαι αν υπαρχει πιθανότητα να με εχει ξεχάσει..!.? Επίσης, ειχε μάθει να κανει τις ανάγκες της μόνο έξω, στο μπαλκόνι, και μάλιστα χτυπούσε και το τζαμι για να της ανοίξω. Ομως ο φίλος μου δεν πολυεδινε σημασία και την άφηνε να κανει τσίσα και μεσ´το σπίτι του, με αποτέλεσμα τις τρεις αυτές ημέρες που την εχω και πάλι, κάποιες φορές κανει τσίσα της στα χαλιά ή και αλλού μεσα στο σπίτι. Υπαρχει περίπτωση να το εχει ξεχάσει κ αυτο? Και αν ναι, πως θα τη ξαναμαθω να τα κανει μόνο έξω?
 


Aslan

Well-Known Member
12 Μαϊου 2014
1.024
1.882
Αθήνα, Φλύα
Να σε ξέχασε το θεωρώ απίθανο απλά θέλει να προσαρμοστεί ξανα στα "νέα" δεδομένα.
Στο θέμα με την τουαλέτα χρειάζεται να την ξαναβάλεις σε πρόγραμμα... απλά κάνε ό,τι έκανες και την πρώτη φορά που την έμαθες.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.609
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3