αγορα amstaff


amstaff26

Member
28 Νοεμβρίου 2015
10
1
28
Καλησπερα σας ειμαι καινουργια στην ομαδα και θα ηθελα να κανω καποιες ερωτησεις αν εχετε την καλοσυνη να μου απαντησετε!Θελω να αγορασω ενα κουταβι amstaff και με προβληματιζουν καποια θεματα.Αρχικα εχω βρει ενα 6 μηνων,θα εχω καποιο προβλημα στην εκπαιδευση του λογω της ηλικιας?Επειτα τα αυτακια σε αυτη την ηλικια αν δεν ειναι κομμενα εγω μπορω να το κανω?Σας ευχαριστω εκ των προτερων!
 


korthem

Well-Known Member
2 Ιουλίου 2015
176
187
33
Επειτα τα αυτακια σε αυτη την ηλικια αν δεν ειναι κομμενα εγω μπορω να το κανω?
OXI, είναι παράνομο!!!:mad:(n)
Κατά τα άλλα που ρωτάς δεν είμαι σίγουρος...
 




Μάρθα & Σίλβα

Well-Known Member
28 Μαϊου 2014
1.705
3.933
39
Επειτα τα αυτακια σε αυτη την ηλικια αν δεν ειναι κομμενα εγω μπορω να το κανω?
εχεις κόψει και τα δικά σου και θες να είστε ασορτί???

και δεν λέγεται κοψιμο αυτιων... ΑΚΡΩΤΗΡΙΑΣΜΟΣ λέγεται....

θα λες "δεν ειναι ακρωτηριασμένο, εγώ μπορώ να το ακρωτηριάσω??"...
 
  • Like
Reactions: richtaris




amstaff26

Member
28 Νοεμβρίου 2015
10
1
28
εχεις κόψει και τα δικά σου και θες να είστε ασορτί???

και δεν λέγεται κοψιμο αυτιων... ΑΚΡΩΤΗΡΙΑΣΜΟΣ λέγεται....

θα λες "δεν ειναι ακρωτηριασμένο, εγώ μπορώ να το ακρωτηριάσω??"...
οχι τα δικα μου δεν τα εχω κοψει και ειμαι παρα πολυ κατα του ακρωτηριασμου απλα ρωταω γιατι απο αλλα ατομα που εχω πληροφορηθει μου εχουν πει οτι για αυτη τη ρατσα ειναι απαραιτητο να γινεται αυτη η πραξη!εννοειται πως δεν συμφωνω καθολου μα καθολου!!αλλωστε και για αυτο ρωταω
 
  • Like
Reactions: Yorkaddict


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
οχι τα δικα μου δεν τα εχω κοψει και ειμαι παρα πολυ κατα του ακρωτηριασμου απλα ρωταω γιατι απο αλλα ατομα που εχω πληροφορηθει μου εχουν πει οτι για αυτη τη ρατσα ειναι απαραιτητο να γινεται αυτη η πραξη!εννοειται πως δεν συμφωνω καθολου μα καθολου!!αλλωστε και για αυτο ρωταω
Οπότε σου λύθηκε η απορία... να το μεταφέρεις και σε όποιον σε ξαναρωτήσει ή στο ξαναπροτείνει. ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ... χωρίς ναι μεν αλλά....
 
  • Like
Reactions: l.Kyveli


Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
Γιατι κατα την αποψη τους ειναι απαραιτητο?
Που σου είπαν δλδ οτι αποσκοπει κατι τετοιο? σε τι χρησιμεύει ?
Ή ετσι απλα το πεταξαν χωρις να αιτιολογησουν...?

πχ τα παλια τα χρονια λεγαν οτι κοβαν τις ουρές των ροτ γιατι οπως τραβαγαν τα καρα μαγκωνοταν πολλές φορες η ουρά κ ξεριζωνοταν...

πλέον ομως η αλήθεια είναι οτι τα κοβουν για αισθητικους λόγους κ μονο, τουτεστιν δείχνουν πιο άγρια πιο μανιώδη...δεν ειναι τυχαιο που κοβουν πολυ συγκεκριμενα σκυλια, δεν θα δεις ποτε κανα γουεστι με κομμενα αυτια δλδ...

κατάλαβες?

ααα κ περαν ολων των αλλων είναι παράνομο, ο κτηνιατρος που το κανει κινδυνεύει να χασει την άδεια του...παρολ'αυτα υπάρχουν πολλα κομμενα...οπως κ η δική μου, η οποια ειχε ακομη τα ράμματα οταν την πηρα...κ πιστευω θα περάσει τουλάχιστον καμια δεκαετια μεχρι να εξαφανιστούν τελείως, εαν εξαφανιστούν κ ποτέ.

6 μηνων που το βρήκες?πως υπέπεσε στην αντίληψή σου?
προβλήματα εκπαίδευσης? εξαρτάται...που ήταν τόσο καιρό? τι βιωματα εχει? ποιο το περιβάλλον της? κλπ κλπ...
 
  • Like
Reactions: sis


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.601
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3