Τουαλέτα


17 Νοεμβρίου 2015
140
223
49
Αφού λύσαμε το θέμα της τροφής τώρα μας προέκυψε θέμα τουαλέτας.Από τη πρώτη μέρα που ήρθε στο σπίτι η Muffin 45 ημερών τα τσίσα της και τα κακά της τα έκανε στη πάνα αμέσως μετά την αναγκαία πρώτη δική μας υπόδειξη βέβαια,για 2,5 μήνες πηγαίναμε καλά μέχρι τη περασμένη εβδομάδα που στρώσαμε τα χαλιά!Τώρα 5 στις 10 φορές τα κάνει εκτός πάνας!Τί κάνω που πρέπει να περιμένω ακόμα 15 μέρες για να βγαίνει έξω;Σίγουρα και έξω που θα βγαίνει επειδή είναι μικρή ακόμα θα χρειαστεί να τα κάνει και τη νύχτα!Τι μπορώ να κάνω λοιπόν;
 


Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
Τιποτα...
Νασαι σε εγρήγορση όσο μπορείς να την προλαβαινεις, να χεις κατα νου οτι πάντα μετα απο υπνο φαι παιχνιδι θα θελει να τα κανει και υπομονη-κουταβοπεριοδος είναι θα περάσει (δυστυχώς...)-!
Τα χαλιά δε ξερω γιατί (ισως επειδη ειναι ετσι μαλακά κ απορροφητικα ?) τα εμπνεουν ολα τα κουταβια να τα "βαφτισουν", οποτε μεχρι να μεγαλώσει κ να μπορεί να ελέγξει την φουσκα της θα σαι λιγο στην τσιτα, είναι πάρα πολυ μικρη ακόμη κ τετοια σκαμπανεβασματα θα τα έχετε, οτι ειχατε 2,5 μήνες accident free για μενα δεν σημαίνει τιποτα όταν μιλαμε για κουταβι, εαν δεν περάσουν τους 6-8 μήνες δεν εχω ιδιαιτερες απαιτήσεις, οπως θεωρω δεν θα πρεπε ουδείς άλλος να χει.
 


17 Νοεμβρίου 2015
140
223
49
Τιποτα...
Νασαι σε εγρήγορση όσο μπορείς να την προλαβαινεις, να χεις κατα νου οτι πάντα μετα απο υπνο φαι παιχνιδι θα θελει να τα κανει και υπομονη-κουταβοπεριοδος είναι θα περάσει (δυστυχώς...)-!
Τα χαλιά δε ξερω γιατί (ισως επειδη ειναι ετσι μαλακά κ απορροφητικα ?) τα εμπνεουν ολα τα κουταβια να τα "βαφτισουν", οποτε μεχρι να μεγαλώσει κ να μπορεί να ελέγξει την φουσκα της θα σαι λιγο στην τσιτα, είναι πάρα πολυ μικρη ακόμη κ τετοια σκαμπανεβασματα θα τα έχετε, οτι ειχατε 2,5 μήνες accident free για μενα δεν σημαίνει τιποτα όταν μιλαμε για κουταβι, εαν δεν περάσουν τους 6-8 μήνες δεν εχω ιδιαιτερες απαιτήσεις, οπως θεωρω δεν θα πρεπε ουδείς άλλος να χει.
Σε εγρήγορση....αυτό ακριβώς κάνουμε όλοι στο σπίτι,εγώ όμως από το μεσημέρι και μετά στο μαγαζί είμαι σε κατάπτωση από τη νύστα χαχαχαχα...ας είναι καλά και θα κάνουμε όση υπομονή χρειάζεται!Σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον!!
 


Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
Ειναι σα να χεις μωρο στο σπίτι, ακριβως το ιδιο,
αμα εχεις αποκτησει ηδη ξερεις πως είναι, αν παλι οχι δεστο σαν εκπαιδευση, boot camp για οταν με το καλο αποκτήσεις!
Τα καλυτερα έρχονται!
Σας εύχομαι τα καλύτερα!
 


myEnzo

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2015
1.444
4.640
Άρτα
Κι ένα καλό καθαριστικό για χαλιά πάρε και μόλις εμφανιστεί λεκές εξαφάνιστον, αν μείνει ή μυρωδιά τότε θα είναι σαν να λέει στο κουτάβι "γεια, είμαι ή αγαπημένη σου τουαλέτα". Στο λέω εκ πείρας... :p:ROFLMAO:
 




Μάρθα & Σίλβα

Well-Known Member
28 Μαϊου 2014
1.705
3.933
39
Και κατι ασχετο γιατι τα αλλα τα κρινω ολοσωστα.... Βλεπω στη φωτογραφια οτι παιζει με μπουκαλι πλαστικο.. Τρελαινονται για τετοιο παιχνιδι ομως οσο ειναι μικρο μονο με τα ματια σου συνεχεια πανω του γιατι καταπινουν κομματακια οπως μασουλανε..
 


17 Νοεμβρίου 2015
140
223
49
Κι ένα καλό καθαριστικό για χαλιά πάρε και μόλις εμφανιστεί λεκές εξαφάνιστον, αν μείνει ή μυρωδιά τότε θα είναι σαν να λέει στο κουτάβι "γεια, είμαι ή αγαπημένη σου τουαλέτα". Στο λέω εκ πείρας... :p:ROFLMAO:
Τις μοκέτες λερώνει που ήταν στη διαδικασία αντικατάστασης αλλά αναβλήθηκε λόγω κουταβιού,στα χαλιά του σαλονιού δε πάει!Έχουμε πάρει ένα ειδικό καθαριστικό αφρό με βουρτσάκι και μετά το καθάρισμα ψεκάζουμε με αποσμίνη!όσο για το μπουκάλι ήταν το πρώτο και το τελευταίο από τη στιγμή που έκοψε ένα κομμάτι από το πάτο του μπουκαλιού και την είδα να το μασάει..!!Να είστε καλά για το ενδιαφέρον!!
 
Last edited by a moderator: