Επιλογη τροφης σε λαμπραντορ


toykaki

Well-Known Member
24 Οκτωβρίου 2015
153
17
33
Aττικη
Εχω ενα αρσενικο λαμπραντορ 17 μηνων.του εδωσα την golden food ψαρι με ρυζι.εχει τελειωσει απο το καταστημα που την επαιρνα και θα εχει την αλλη εβδομαδα.και εγω εχω 1,5 κιλο περιπου.τι να του παρω;ειμαι πολυ ευχαριστμενος απο την συγκεκριμενη και με τα κοπρανα του οκ και ολα.τι εχετε να πειτε;
 


17 Νοεμβρίου 2015
140
223
49
Εχω ενα αρσενικο λαμπραντορ 17 μηνων.του εδωσα την golden food ψαρι με ρυζι.εχει τελειωσει απο το καταστημα που την επαιρνα και θα εχει την αλλη εβδομαδα.και εγω εχω 1,5 κιλο περιπου.τι να του παρω;ειμαι πολυ ευχαριστμενος απο την συγκεκριμενη και με τα κοπρανα του οκ και ολα.τι εχετε να πειτε;
Το να του δώσεις μια άλλη κροκέτα θα είναι ταλαιπωρία για το στομάχι του,οπότε πας σε κάτι μαγειρευτό για το λίγο αυτό διάστημα!Απ'την άλλη έχεις το κίνδυνο μήπως δε θέλει μετά τη ξηρά τροφή!!Κάποιος που έχει πιο πολύ πείρα θα σε διαφωτίσει καλύτερα!!
 


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Αναγκαστικά του δίνεις κάτι να φάει!

Εγώ όσες φορές έχει τύχει να ξεμείνω από τροφή, λόγω παρόμοιας με σένα αιτίας, τάισα γύρο-κοτόπουλο από γυράδικο ή καμιά κονσέρβα με ρύζι και κοτόπουλο.
 


vas

Well-Known Member
16 Μαϊου 2009
2.731
1.070
Εγω παλι όσο έδινα ξηρά, έπαιρνα ενα κοτόπουλο, το μαγειρευα στην κατσαρόλα, το ξεκολλαλιζα και το έδινα. Αν ειχε περισσέψει και τιποτα χωρίς πολλα μπαχαρικά κλπ απο το δικό μας φαΐ το έβαζα κι αυτο μεσα

Edit: σε αλλο κατάστημα δεν υπάρχει να την πάρεις;
 


vas

Well-Known Member
16 Μαϊου 2009
2.731
1.070
Απ'την άλλη έχεις το κίνδυνο μήπως δε θέλει μετά τη ξηρά τροφή!!Κάποιος που έχει πιο πολύ πείρα θα σε διαφωτίσει καλύτερα!!
Θα μείνεις νηστικός μετα μια μερα και θα φαει, τι θα κανει;
 


Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
1,5 κιλο αναλογα πόσο κ πόσες φορές τη μερα τρώει σε βγαζει ας πουμε 2 μέρες (?)
Εε πας παίρνεις κ ενα κοτοπουλακι 5 ευρώ αν δεν εχεις, το βράζεις στην πιο μεγάλη σου κατσαρολα, ριχνεις μεσα κ οτι λαχανικο εχεις σπίτι (κολοκυθακι, καροτακι κλπ κλπ) με λιγο ρυζακι ισα για να το πηξει λιγο να μην ειναι σουπα,συνδυαζεις με γιαουρτακι προβειο ή αυγουλακι κιολας αμα θες (ναναι πιο μπουγιο) με το σερβιρισμα κ την βγάζει αρχοντας τουλαχιστον 4-5 μέρες...εμενα η δικια μου σιγουρα είναι πιο πολλα κιλα απτον δικο σου κ τρωει περισσότερο κ με βγαζει αυτο το φαΐ τοσες μέρες.
 


Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
ΥΓ : Τωρα το σκέφτηκα!

ΕΝΝΟΕΙΤΕ οτι βράζεις την κοτα, την βγάζεις την ξεκοκκαλιζεις κ την ξαναριχνεις μέσα!
Δεν δίνουμε ΠΟΤΕ μαγειρεμενο κοκκαλο!
 


toykaki

Well-Known Member
24 Οκτωβρίου 2015
153
17
33
Aττικη
Δεν υπαρχει αλλου.πηρα βεβαια.και να πω ακολουθσα τις συμβουλες σας.του εδινα μαγειρευτο.και μια χαρα παλι την κροκετα.ειναι λεμαργος.οτι και να του δωσεις και οσο θα τα φαει ο ατμος γερος να ειναι βεβαια...
 


Dimis-Reina

Member
6 Δεκεμβρίου 2015
23
164
40
Αθηνα
Εγώ γενικά από τότε που δοκιμασία την Canagan δεν παίζει να ξαναλλαξω.
Είναι λίγο τσιμπιμενη αλλά εάν διαβάσει κανείς πίσω την σύσταση θα καταλάβει ότι πρόκειται για εξαιρετική τροφή super premium grain free
 








Στατιστικά Forum

Θέματα
33.112
Μηνύματα
895.753
Μέλη
19.921
Νεότερο μέλος
Αργυρώ Π