Κυνήγι .


Emma-Baron

Member
5 Φεβρουαρίου 2016
11
15
33
Στον Εβρο υπαρχουν 2-3 που κυνηγανε με λαμπραντορ υδροβια κατα βαση λογο του πλουτου της περιοχης. Εγω ως φανατικη Drahthaar-ρου να πω οτι εξισου αποτελεσματικα δουλευουν και τα drahthaar στο νερο χωρις προβλημα στα πολλαπλα απορταρισματα, με τη καταλληλη εκπαιδευση μπορει να κατσει και στο καρτερι διπλα σου με πλεονεκτημα οτι μπορεις να κυνηγησεις και αλλα θηραματα με τον ιδιο σκυλο. Ειναι ιδιαιτερη ρατσα λογο των πολλαπλων καθηκοντων τους γαυτο κ χρειαζονται γνωσεις για να τα διαχειριστει κανεις (οι φημες δημιουργουνται απο ανιδεους ιδιοκτητες).
 
  • Like
Reactions: tasos malinoua


tasos malinoua

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2012
3.822
8.564
Στον Εβρο υπαρχουν 2-3 που κυνηγανε με λαμπραντορ υδροβια κατα βαση λογο του πλουτου της περιοχης. Εγω ως φανατικη Drahthaar-ρου να πω οτι εξισου αποτελεσματικα δουλευουν και τα drahthaar στο νερο χωρις προβλημα στα πολλαπλα απορταρισματα, με τη καταλληλη εκπαιδευση μπορει να κατσει και στο καρτερι διπλα σου με πλεονεκτημα οτι μπορεις να κυνηγησεις και αλλα θηραματα με τον ιδιο σκυλο. Ειναι ιδιαιτερη ρατσα λογο των πολλαπλων καθηκοντων τους γαυτο κ χρειαζονται γνωσεις για να τα διαχειριστει κανεις (οι φημες δημιουργουνται απο ανιδεους ιδιοκτητες).
παρουσιασου νεα.....αμεσως
χαχαχα
 
  • Like
Reactions: Morian






Emma-Baron

Member
5 Φεβρουαρίου 2016
11
15
33
κααταρχην δεν περιμενα τετοιο θεμα στο φορουμ και προς αποκατασταση των drahthaar επενεβη. Ο φιλος που ανοιξε το θεμα να μας πει αν κυνηγησε φετος με τη σκυλιτσα του. εγω εχω 3 σκυλους δυο μεγαλους και μια 10μηνων που τωρα εκπαιδευετε ειμαστε στην αρχη ακομα.

παρακατω η Ζηνα μας εν ωρα εργασιας


311445_328932170453464_330982124_n.jpg
 


matilda

Well-Known Member
16 Ιουλίου 2007
1.433
1.022
Υπεροχες εικονες!!

Οσο για το κυνηγετικο λαμπ παροτι δεν συμπαθω το κυνηγι, καλο ειναι που καποιοι επιμενουν στην αξιοποιηση του σκυλου για την πραγματικη του εργασια. Αραγε υπαρχει κανενας εκτροφεας λαμπ στην Ελλαδα που να κανει κατι αντιστοιχο?
 
  • Like
Reactions: Emma-Baron


Emma-Baron

Member
5 Φεβρουαρίου 2016
11
15
33
και για μενα οταν μια ρατσα ξεφευγει απο το εργασιακο της προτυπο και χωριζεται σε εργασιες γραμμες και εκθεσιακες οδευει προς τον εκφυλισμο και τεραστια ευθηνη φερουν οι εκτροφεις. αν και αποτι ειδα εχει συζητηθει σε αλλο θεμα στο μπλοκ. οσο για τα λαμπ δεν γνωριζω αν υπααρχουν εκτροφεις στην ελλαδα που εκτρεφουν λαμπ στα προτυπα των λαμπραντορ τοσο μορφολογικα οσο και εργασιακα.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.601
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3