Ο μικρός μου χιουι...


Kanga

Well-Known Member
8 Ιανουαρίου 2016
150
221
Ο χιουι ειναι γιορκσαιρ αρσενικος και μολις 2 μηνών.
Ο ατιμουλης έχει μαθει να κανει τις ανάγκες του στη πανα και λατρεύει τη λεξη...νανι.
Αξιολατρευτος οπως ολα τα σκυλακια βέβαια...την Δευτέρα κάνουμε το πρώτο μας εμβόλιο.
 








ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Βάλε του καλέ μια μεγάααααααααλη μπαμπάτσικη φώτο, αντιστρόφως ανάλογη προς το μεγεθος του!!!!
 
  • Like
Reactions: spyv






Kanga

Well-Known Member
8 Ιανουαρίου 2016
150
221
Ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία...

Και ας μην ξεχασω να συστησω και τον εγγονο μου..εννοώντας τον σκυλο της κόρης μου...ο Οζι είναι τζακ ρασελ ατακτουλης ατιθασος με ενα δικο του τρόπο σκέψης και ολα αυτα σε συνδυασμό σου δινουν ενα αξιολατρευτο εκρηκτικο μοναδικό φιλαράκι...

Ε ναι...κάναμε το πρώτο μας εμβόλιο..ταλαιπωρηθηκε λίγο το γιαβρι μου διότι είχαμε ενα μικρό προβληματάκι με το προσωπικό μας εργαλείο αλλα με την βοήθεια του γιατρού ολα καλα..και γενικότερα ειμαστε υγιής...ουτε τη πρώτη λιχουδια δεν χαρηκαμε αλλά την γευτηκαμε την επόμενη μέρα...δεν νομίζω να υπομονουμε για την επόμενη επίσκεψη παντως!!!!!

Καλημέρα εγω οπως βλέπετε οσο μεγαλωνω τοσο πιο πολύ παιχνιδιαρης γίνομαι..η περιπέτεια και η σκανδαλια προτερημα μου....

Με μεγάλη χαρά κλείνουμε 3 μηνες σε λίγες μέρες... Οι μέρες κυλανε όμορφα με τον μικρουλη είναι υπακουος και ιδιαίτερα εξυπνουλης χωρίς να δυσκολεύει την καθημερινότητα μας.
Είναι λατρης του μπράβο και τρελαίνεται για χαδια και ναζια...

Πάντως οι φίλοι μου πισω στην αλλη πατρίδα μου οταν εμαθαν οτι απεκτησα γιορκσαιρ γελουσαν διοτι σε σχέση με το australian shepherd και το australian cattle που ειχα τους φαίνεται σαν ποντικακι ο χιουι μου...
 

Attachments

Last edited by a moderator:






Kanga

Well-Known Member
8 Ιανουαρίου 2016
150
221
Ωραίος ο πιτσιρικάς, να σου ζήσει και να είναι πάντα γερός και δυνατός!
Σε ευχαριστώ για τις όμορφες ευχές σου...αρχιζω να συνηθιζω το μινι μέγεθος με την τεράστια προσωπικότητα!!

ευχομαι το ιδιο ομορφες να ειναι ολες σας οι μερες :).
Ευχαριστώ πολυ και συ να χαίρεσαι το δικο σου πλασματακι...
 
Last edited by a moderator:
  • Like
Reactions: spyv






matilda

Well-Known Member
16 Ιουλίου 2007
1.433
1.022
Καλωσηρθες! Απο ποιο εκτροφειο ειναι ο μικρος?

Γραψε αν θελεις και μερικα πραγματα για την συμβιωση σου με το australian cattle θα ειχε ενδιαφερον.
 
  • Like
Reactions: Kanga


Kanga

Well-Known Member
8 Ιανουαρίου 2016
150
221
Καλωσηρθες! Απο ποιο εκτροφειο ειναι ο μικρος?

Γραψε αν θελεις και μερικα πραγματα για την συμβιωση σου με το australian cattle θα ειχε ενδιαφερον.
Ευχαριστούμε για το καλωσόρισμα...η ζωη με τον ραστη ετσι λεγαμε τον ατρομητο cattle μας ηταν φοβερή το σκυλι ηταν γεμάτο ενέργεια και ευτυχως ζουσα σε σπίτι που ειχε τεράστιο οικόπεδο οπου μπορουσε να εκτονωνεται οποτε ήθελε...φοβερα προστατευτικος με τον χώρο του και με την οικογένεια φυσικά..ειναι υπέροχος φυλακας και απο εξυπναδα αστα να πανε...η μεταβαση μου φαίνεται παραξενη διότι συνηθισα με μεγαλα σκυλια τωρα εχω μεγαλο σκυλι σε σωμα μινιατουρας...!!!!
 


matilda

Well-Known Member
16 Ιουλίου 2007
1.433
1.022
Να φανταστω οτι δεν τον ειχες για εργασια? Εχεις καθολου φωτογραφιες να μας βαλεις?
 




Kanga

Well-Known Member
8 Ιανουαρίου 2016
150
221
Καλωσηρθες! Απο ποιο εκτροφειο ειναι ο μικρος?

Γραψε αν θελεις και μερικα πραγματα για την συμβιωση σου με το australian cattle θα ειχε ενδιαφερον.
Ευχαριστούμε για το καλωσόρισμα...η ζωη με τον ραστη ετσι λεγαμε τον ατρομητο cattle μας ηταν φοβερή το σκυλι ηταν γεμάτο ενέργεια και ευτυχως ζουσα σε σπίτι που ειχε τεράστιο οικόπεδο οπου μπορουσε να εκτονωνεται οποτε ήθελε...φοβερα προστατευτικος με τον χώρο του και με την οικογένεια φυσικά..ειναι υπέροχος φυλακας και απο εξυπναδα αστα να πανε...η μεταβαση μου φαίνεται παραξενη διότι συνηθισα με μεγαλα σκυλια τωρα εχω μεγαλο σκυλι σε σωμα μινιατουρας...!!!!
Να φανταστω οτι δεν τον ειχες για εργασια? Εχεις καθολου φωτογραφιες να μας βαλεις?
Να φανταστω οτι δεν τον ειχες για εργασια? Εχεις καθολου φωτογραφιες να μας βαλεις?
Δυστυχώς απο τον ραστη δεν εχω φωτο εχω απο τον τζακο και τον μπλακυ αλλα απο τον ραστη μου χαθηκαν απο τα ταξίδια γιατί δεν τις ειχα μεσα στο κινητό..
 

Attachments

  • Like
Reactions: Yorkaddict and spyv




Kanga

Well-Known Member
8 Ιανουαρίου 2016
150
221
Ετσι ακριβώς....

Χθες κάναμε το τρίτο εμβολιο καλα το τι γελιο ριχνω οταν ο χιουι ακούει τη φωνη του κτηνιατρου και αρχίζει να κλαψουριζει δε λέγεται...ο καθαρισμός αυτιών βασανιστήριο για το ζουζουνι μου..ευτυχώς ολα καλα είναι υγιέστατος. Τώρα ειμαστε ετοιμοι για βολτες..θα βάλουμε και το σκαλιμπορ και θα δούμε πως θα το δεχτει ο μικρός..
 
Last edited by a moderator:


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.601
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3