Κυρίαρχικοτητα και γαύγισμα


AlessaPapa

Member
6 Φεβρουαρίου 2016
11
6
26
Να συμπληρώσω και εγω πως και ο σκύλος του γείτονα που τον βγάζω αρκετές βόλτες και γενικά βρισκόμαστε και με σκυλιά φίλων μου κτλ,ειναι στεριωμένος εδω και τουλάχιστον 5 χρονια αλλα το καβαλημα παραμένει καβαλημα :p
Νομιζω οτι το κάνουν για να δείξουν ποιος εχει την κυριαρχία αν δεν κανω λάθος..:confused:
 
  • Like
Reactions: Giota_arg




vas

Well-Known Member
16 Μαϊου 2009
2.731
1.070
Κι εγω ξερω σκυλο στειρωμένο που καβαλάει αβέρτα (το οποίο μπορεί να ειναι αιτία για τσακωμό.)

Όσον αφορά το γιατι αφήνουν κορσο και πίτμπουλ λυτά και οχι γιορκι... Η απάντηση ειναι απλή. Το γιορκι κινδυνεύει. Η ανευθυνότητα και η βλακεία ειναι ανίκητες, αλλαξε δρομο.
 
  • Like
Reactions: ευτυχία


Μάρθα & Σίλβα

Well-Known Member
28 Μαϊου 2014
1.705
3.933
39
Είναι ανίκητες και δεν έχουν μεγεθος...
εγω χθες τσακωθηκα με μια που ειχε 2 γιορκι λυτα και ηρθαν και εσκουζαν μεσα στη μουρη της δικιας μου, η οποια δεν αντεδρασε αλλά κοκκαλωσε να τα κοιτάει.
Η απαντηση της "καλα κυρια μου δεν σας εκαναν και τιποτα, μικρά σκυλάκια είναι.."
"οτι πρεπει για να καθαρισει τα δοντια της η δικιά μου δηλαδή" της λεω και εγώ... (που δεν παιζει αλλά αυτή και κάθε αυτή δεν το ξέρει). Πρεπει να εχει μεινει ακομα εκεί να προσπαθει να μαζεψει τη μπουμπού και τη μπεμπα της...
 


ευτυχία

Well-Known Member
16 Μαϊου 2015
158
101
29
Θεωρουν μαλλον τον εαυτό τους πολυ μάγκα που μπορεί και ''ελέγχει'' (και καλα!! ) το σκυλί χωρίς λουρί... εμείς δυστυχώς γι΄αυτο το λόγο έχουμε αποκλείσει την είσοδο από όλα τα πάρκα! Σήμερα εγώ είδα μία η οποία είχε την σκυλίτσα της λιτή μεσα σε πλήθος κόσμου, περνάει απο δίπλα μας, το σκυλακι σταματαει να μυρισει το δικο μου και αρχισαν τα παιχνιδια.. Αυτή δεν σταμάτησε με αποτέλεσμα το σκυλάκι να την χάσει από τα μάτια του και να πανικοβληθεί απίστευτα! ευτυχώς πριν προλάβω να την πιάσω και να τηλεφωνήσω στην ανεύθυνη (ευτυχώς η μικρή είχε καρτελάκι!:whistle:) ήρθε και την φώναξε! έπρεπε όμως να δείτε την αντίδραση της σκυλίτσας αυτό το 1 λεπτό που έχασε την ιδιοκτήτρια.. μπορούσε άνετα από τον πανικό της να τρέξει προς την αντίθετη κατεύθυνση ή ακόμα χειρότερα να πεταχτεί στο δρόμο...