Πρόβλημα-Πως να "κόψω" το ανέβασμα στο κρεββάτι;


margiekon96

Member
25 Οκτωβρίου 2015
24
52
κ εγώ έτσι νομίζω ,πώς πιστεύει ότι είναι το "αφεντικο" μου

δε τη μαλώνω άγρια ,της λέω σταθερά και αυστηρά "κάτω " ..Σήμερα θα δείξει :(

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας :)
 
  • Like
Reactions: ghelly and kosmaki


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Γενικά πάντως καλό είναι να ξέρουν ότι δεν είναι δικαίωμα τους το κρεβάτι μας. Γιατι αν γίνει κατι και πρέπει να κοιμηθούν κάτω ή και έξω απο το δωματίο, θα έχετε δράματα και τελευταία στιγμή άντε να τα μαζέψετε.
 




Lemonidas

Well-Known Member
3 Μαϊου 2012
100
47
Εγώ θα δοκίμαζα και με σκεπαστό κρεβατάκι που κρατάει ζεστό το σκυλί και το νιώθει σα φωλιά.
 


Mariaki

Active Member
23 Ιουνίου 2015
30
24
37
Εμας εχει μαθει να κοιμαται στο κρεβατι μας απο 3 μηνων(τωρα ειναι 10). Σωζεται η κατασταση;ολα αυτα που λετε τα χω δοκιμασει. Μονο το crate δεν εχω φερει στο δωματιο
 




Morgan-Fra

Active Member
17 Μαρτίου 2017
25
20
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Καλησπέρα σας! :)
Η Μόργκαν είναι 4 μηνών.
Εκανα το λάθος και εγώ και την έχω μάθει να κοιμάται μαζί μας στο κρεββάτι. Μου το έλεγε ο άντρας μου οτι κάνω λάθος (όχι ότι δεν την θέλει και αυτός) αλλά εγώ δεν του έδινα σημασία. Ηταν ένα γλυκό μωρουλίνι και δεν μπορούσα να αντισταθώ. Διαβάζοντας τα παραπάνω που έχουν γραφτεί θα πρέπει να κάνω κάποιες μέρες υπομονή για να καταλάβει και να μην ανεβαίνει και να κοιμάται δίπλα μας στο κρεββατάκι της.
Εχω όμως μια απορία και θέλω τη γνώμη σας. Στο σαλόνι δεν με πειράζει που ανεβαίνει στον καναπέ και κάποιες φορές την παίρνει και ο ύπνος καθώς βλέπουμε κάτι στην ΤV ή διαβάζω κτλ.. Θα καταλάβει τη διαφορά μεταξύ καναπέ και κρεββάτι ή θα την μπερδέψω και θα πρέπει να μην της επιτρέπω και στα δυο?
 


Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
Τι να πουμε κ μεις με τα 40 κιλα σκυλια που χουμε να απλωθουμε σαν ανθρωποι ποσα χρονια?
:LOL::ROFLMAO::LOL:
Νομιζω θα την καταλαβει την διαφορα...αρκεί να επιμεινεις
εμενα η Ηρα δεν ανεβαινει ποτε πουθενά στην Αθηνα οταν ημαστε
ουτε στο "επίσημο" (κ καλα) σαλονι μας εδω...
αλλα ας προσπαθησει καποιος να της πει οχι για το "ανεπισημο" σαλονι ή το κρεββατι μας...
σε κανει κουρέλι,
ψυχολογικο πολεμο κ ετσι...
no joke...
μεχρι να πεσεις...
κ ΔΕΝ τα παραταει!
 


Morgan-Fra

Active Member
17 Μαρτίου 2017
25
20
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Η αλήθεια νομίζω είναι ότι μάλλον εγώ θα δυσκολευτώ και όχι η Μόργκαν.. Δεν θέλω να της χαλάω χατήρι, και στεναχωριέμαι πιο πολύ εγώ όταν την μαλώνω ή δεν την αφήνω να κάνει κάτι.. Ο άντρας μου μου λέει ότι χαλάω το σκυλί έτσι και δεν θα μάθει ποτέ ( έχει δίκιο πολλές φορές έως πάντα :rolleyes: ) αλλά μάρέσει γμτ να την κακομαθαίνω και να χαίρεται!
 


Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
Κοιταξε ομως να χεις το νου σου...
κ εγω την εχω κακομαθημενη κ το ξερω...ειναι εις γνωση μου!
Ενα "κακομαθημενο" σκυλι που ομως γνωριζει τα ορια του,με ενα "κακομαθημενο" σκυλι που σε καβαλαει κ κανει οτι γουσταρει...η γραμμη ,καταλαβαινεις, ειναι απο πολυ λεπτή εως μετα βιας ευδιακριτη!
Κ μπορει να σκεφτεσαι "ελα μωρε ενα τοσο δα Γαλλακι σα τι μπορει να κάνει?"...
μπορεί να κανει ΠΟΛΛΑ!
 


Morgan-Fra

Active Member
17 Μαρτίου 2017
25
20
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Κοιταξε ομως να χεις το νου σου...
κ εγω την εχω κακομαθημενη κ το ξερω...ειναι εις γνωση μου!
Ενα "κακομαθημενο" σκυλι που ομως γνωριζει τα ορια του,με ενα "κακομαθημενο" σκυλι που σε καβαλαει κ κανει οτι γουσταρει...η γραμμη ,καταλαβαινεις, ειναι απο πολυ λεπτή εως μετα βιας ευδιακριτη!
Κ μπορει να σκεφτεσαι "ελα μωρε ενα τοσο δα Γαλλακι σα τι μπορει να κάνει?"...
μπορεί να κανει ΠΟΛΛΑ!
Εχεις απόλυτο δίκιο (y)
 


kosmaki

Well-Known Member
17 Σεπτεμβρίου 2015
367
793
37
Εμένα μια χαρά τη καταλαβαίνει τη διαφορά καναπέ - κρεβάτι. στο κρεβάτι δεν ανεβαίνει εκτός αν την φωνάξω εγώ, και πάλι το σκέφτεται. Δε τη φωνάζω συχνά για να μην την μπερδεύω, μία φορά το μήνα τη μέρα που κάνει μπάνιο. και όταν πω "κάτω τωρα" κατεβαίνει. Στον καναπέ την άφησα και την αφηνω.. Εκεί άδεια δε ζητάει και αμα της πεις να κατέβει σε κοιτάει και με απορία "γιατί, είναι ώρα να φάμε?"
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.815
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf