Ζωη με χασκυ


παντελής123

Well-Known Member
13 Ιανουαρίου 2016
47
8
27
@κωστασ123 Δηλαδή όταν γυρνάτε σπίτι Αφού δεν την έχεις κουράσει εντελώς πώς είναι; βέβαια νομιζω (ανκάνω λάθος διορθώστε με) αλλά τον αν θα κουραστεί ή αν θα είναι τόσο ενεργητικό όσο η δικιά σου παίζει ρόλο και ο χαρακτήρας από κουτάβι; Δηλαδή ένας έμπειρος εκτροφέας μπορεί περίπου να σου πει τον χαρακτήρα του Έτσι;
Αα @κωστασ123 και κάτι ακόμα από πού πήρες τη μικρή;
 


παντελής123

Well-Known Member
13 Ιανουαρίου 2016
47
8
27
@κωστασ123 Δηλαδή όταν γυρνάτε σπίτι Αφού δεν την έχεις κουράσει εντελώς πώς είναι; βέβαια νομιζω (ανκάνω λάθος διορθώστε με) αλλά τον αν θα κουραστεί ή αν θα είναι τόσο ενεργητικό όσο η δικιά σου παίζει ρόλο και ο χαρακτήρας από κουτάβι; Δηλαδή ένας έμπειρος εκτροφέας μπορεί περίπου να σου πει τον χαρακτήρα του Έτσι;
Αα @κωστασ123 και κάτι ακόμα από πού πήρες τη μικρή;
 


κωστασ123

Well-Known Member
11 Αυγούστου 2015
105
66
33
ειναι ενεργητικο σκυλι μεσα στο σπιτι.Δεν ερχετε σπιτι ασπουμε ,και παει και ξαπλωνει.θελει και μπολικο παιχνιδι.μια φορα ειμουν αρρωστος και δεν πηγαμε πουθενα και με τρελανε.Πολυ απλο,αν σου αρεσουν τα βουνα ,πεζοποριες ,να αθλησε,κ.λ.π αυτος ειναι ο τελειος σκυλος για σενα.Αν ομως,εισαι περισσοτερο του σπιτιου καλυτερα μην παρεις τετοιο σκυλι.Οσο για το που την πηρα εκανα το λαθος που ίσως καναμε πολλοί απο εδω μεσα..Πηρα σκυλο απο ιδιωτη.Χωρις βεβαια να ξερω και πολλα πολλα περι του θεματος!Τελος παντον για να μην εχεις και εσυ τα ιδια σαν και πολλους απο εμας εδω,ενημερωσου,ψαξου καλα,και βρες ενα καλο εκτροφεα και σιζητα μαζι του.Αν θες μπορεις να πεις και του εκτροφεα να σου διαλεξει εκεινο που φενεται πιο ηρεμο και με ποιο ηπιο χαρακτηρα.Βεβαια ο χαρακτηρας που θα αναπτηξει το σκυλακι το 90% οφειλετε σε εσενα.
 


παντελής123

Well-Known Member
13 Ιανουαρίου 2016
47
8
27
Όχι δεν με ενοχλεί καθόλου που είναι τόσο ενεργητικό απλά για εκείνες τις μέρες που λες και εσύ που θα μαι άρρωστος και δεν θα βγαίνει τεράστιες βόλτες Μην τα κάνει μέσα στο σπίτι όλα χάλια
 




kosmaki

Well-Known Member
17 Σεπτεμβρίου 2015
367
793
37
Δεν ειναι μονο ποιος τον ακουει αλλα μην πεσει κ μεσα ο παππους,
ειδικα αμα εχει δεντρα τριγυρω,οπως εμεις που εχουμε πλατανια
πεφτουν τα φυλλα καλυπτονται οι τρυπες,τρως τα μουτρα σου...
ουκ ολιγες φορες εχω στραμπουληξει τον αστραγαλο μου
για να μην σου πω ποσες φορες εχω σκασει με τα μουτρα...
not a good idea

Θα μου πεις δεν μπορεις να της το κοψεις?μπορεις...
αλλα ειναι τοσο χαρουμενη οταν το κανει που δεν μου κανει καρδια!
Αυτό είναι η θυσία της μάνας!!!
 
  • Like
Reactions: Μαρια&Ηρα




Μάρθα & Σίλβα

Well-Known Member
28 Μαϊου 2014
1.705
3.933
39
Κάνε λίγο μια αντίστροφη σκέψη...

Τι ενέργειας σκύλο θα ήθελες??πόση ώρα δηλαδή διαθέτεις για εκτόνωση? Πόσο σου αρέσει να παίζεις?πόσο εύκολα βαριέσαι?πόσο συχνά καθαρίζεις?πόση τρίχα αντέχεις?

Απάντα σε γενικές ερωτήσεις φροντίδας σκύλου και βλέπεις αν καταλήγει σε χασκυ... αν οι απαντήσεις δεν ταιριάζουν,επανάπροσδιορισμός...
 
  • Like
Reactions: κωστασ123


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.609
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3