SOS ΑΣΘΕΝΕΙΕΣ ΕΝΤΕΡΟΥ


fowtihs

Active Member
22 Νοεμβρίου 2015
39
4
35
Καλησπερα σας!
εχω ενα jack russell 5,6 μηνων το πηρα απο την γεννα καποιου απο τον Βολο,ενω το σκυλακι ηταν οκ με πολλη ενεργεια κ ετρωγε λιγο μετα τα χριστουγεννα ειχε πεσει η διαθεση της κ δεν ετρωγε την πηγα στους αδερφους Σιδερα στους Αγιους Αναργυρους μου ειπαν οτι δεν εχει κατι απλα δεν της αρεσει η τροφη κ να παρω μια πιο γευστικη αλλα εγω επεμεινα να κανουμε καλλιεργεια κοπρανων της βρηκαμε ΓΙΑΡΝΤΙΑ ΚΟΚΚΙΔΙΑ Κ ΑΚΑΡΙΔΕΣ της δωσαμε 3 μερες το βραδυ μισο καζιτελ 10 μερες πρωι βραδυ νοροντιν 3 μερες τπτ κ παλι 3 μερες μισο καζιτελ της εκανα σημερα παλι καλλιεργια κ δεν της περασαν!εχω αγχωθει παρα πολυ εχει συμβει και σαλλους?
 


Brave

Well-Known Member
6 Φεβρουαρίου 2016
106
112
45
Καλημέρα. Εκτός απο κακή διάθεση και ανορεξία τι άλλα συμπτώματα εμφανίζει το κουτάβι?
 


fowtihs

Active Member
22 Νοεμβρίου 2015
39
4
35
δεν τρωει με ορεξη κ τα κακα της ειναι πρασινα?εχει συμβει σε καποιον αλλον να χει αυτα το κουταβι του?σας παρακαλω πειτε μου εχω αγχθει πολυ
 




matilda

Well-Known Member
16 Ιουλίου 2007
1.433
1.022
Ο κτηνιατρος τι ειπε? Γιατι θεωρει οτι δεν περασαν τα παρασιτα με την πρωτη αγωγη και τι προτεινει απο εδω και περα?
 


fowtihs

Active Member
22 Νοεμβρίου 2015
39
4
35
μου πε οτι πρωτη φορα συνεβη οτι θα ψαξει να βρει κατι τις μπαγιερ που ναι πολυ δυνατο κ τα σκοτωνει ολα απλα δεν ξερει αν βγαινει ακομη κ αν δεν βγαινει θα ψαξει ενα αλλο σχημα εχει συμβει σε αλλον?ειμαι πολυ αγχωμενος τωρα που δωσε το merial stromorgyl 10 μισο πρωι βραδυ για 5 μερες εχει συμβει σε καποιον αλλον?
 


Xotikouli

Well-Known Member
24 Δεκεμβρίου 2006
4.975
630
Athens
Καλό θα ήταν να ενημερώσεις αυτόν που σου έδωσε το κουτάβι και να ενημερώσει κι αυτός με τη σειρά του αυτούς που έχουν τα αδέρφια του. Αν κόλλησε όσο ήταν σε αυτόν το κουτάβι, είναι πολύ πιθανό να θέλουν θεραπεία και τα αδέρφια του ή όποια άλλα σκυλιά βρίσκονταν στον ίδιο χώρο.

Για τη θεραπεία δεν γνωρίζω να προτείνω κάτι συγκεκριμένο. Του είχες κάνει αποπαρασίτωση από όταν το πήρες;

Περαστικά του!
 
  • Like
Reactions: mareco




fowtihs

Active Member
22 Νοεμβρίου 2015
39
4
35
ο γιατρος μου πε οτι αυτα τα κολλησε μαλλον απο την μανα του οτι δεν πηρε τα χαπια η δεν τα πηρε στην ωρα του εννοειται κ πηρα αμεσως αυτον που την εδωσε κ μου οτι δεν ξερει πως οτι δινει τα χαπια οτι αυτος δεν εχει προσεξει κατι στην δικια του κ οτι θα ενημερωσει οσους εωσε κουταβια αλλα σιγα μην πηρε μαι εβδομαδα μετα του στειλα μνμ αλλα δεν απαντησε
 






fowtihs

Active Member
22 Νοεμβρίου 2015
39
4
35
παιδια αν εχει συμβει σε καποιον σας παρακαλω πολυ ας το γραψει ειμαι πολυ αγχωμενος μην παθει τπτ η μικρη μου
 


Brave

Well-Known Member
6 Φεβρουαρίου 2016
106
112
45
Ο Brave είναι 4μηνων κατα διαστήματα έκανε καποιες διαρροιες. Αρχικά μας εδωσαν ειδικη διατροφη και αρχισε να καλυτερευει στην πορεια ομως ειχαμε τα ιδια. Μετα απο αλλαγη κτηνιατρου και αφου καναμε εξεταση κοπρανων μαθαμε οτι ειχε κρυπτοσποριδιο ενα παρασιτο το οποιο δεν το πιανει η κοινη αποπαρασιτωση. Πηρε κλινδαμυκίνη (αντιβίωση)για 8 ημέρες.Την παρασκευή επαναλάβαμε την εξέταση. Τα αποτελέσματα τα περιμένουμε την Δευτέρα το απογευμα. Είναι σπανιο να μην τα πιάσει η αγωγη όμως συμβαινει καποιες φορες.
 




Brave

Well-Known Member
6 Φεβρουαρίου 2016
106
112
45
Ευχαριστω για τα περαστικα. Μετά απο αλλαγη δυο κτηνιάτρων (που υποθετικα ηταν κορυφη στο ειδος τους)κατεληξα σε μια κτηνιατρο της γειτονιας μου(περιοχή Δάφνη, Αλεβίζου Φωτεινή)η οποια μας εβαλε σε μια σειρα και εντοπισε το προβλημα.
 




Brave

Well-Known Member
6 Φεβρουαρίου 2016
106
112
45
Ενας στον Υμηττο και ενας αλλος Δάφνη(στις αρχες του δημου Δάφνης κοντα σε πλατεία Καλογηρων)γιατι ρωτας εισαι απο την περιοχη εδω?
 




fowtihs

Active Member
22 Νοεμβρίου 2015
39
4
35
Ο Brave είναι 4μηνων κατα διαστήματα έκανε καποιες διαρροιες. Αρχικά μας εδωσαν ειδικη διατροφη και αρχισε να καλυτερευει στην πορεια ομως ειχαμε τα ιδια. Μετα απο αλλαγη κτηνιατρου και αφου καναμε εξεταση κοπρανων μαθαμε οτι ειχε κρυπτοσποριδιο ενα παρασιτο το οποιο δεν το πιανει η κοινη αποπαρασιτωση. Πηρε κλινδαμυκίνη (αντιβίωση)για 8 ημέρες.Την παρασκευή επαναλάβαμε την εξέταση. Τα αποτελέσματα τα περιμένουμε την Δευτέρα το απογευμα. Είναι σπανιο να μην τα πιάσει η αγωγη όμως συμβαινει καποιες φορες.
Τι εγινε με τον μικρο σου τι εδειξαν οι εξετασεις
 


Brave

Well-Known Member
6 Φεβρουαρίου 2016
106
112
45
Δυστυχώς το παράσιτο δεν εφυγε.ξανα αρχισαμε αντιβίωση.προφανώς το ειχε αρκετο καιρο και γι'αυτο επιμένει. Ευχαριστω για το ενδιαφερον. Εσεις πως πάτε?
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.601
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3