Καταγγελία για κτηνίατρο


fowtihs

Active Member
22 Νοεμβρίου 2015
39
4
35
Το καζιτελ σωστο ηταν , δεν ειναι για γιαρντια ειναι για σκουλικια (επαθα ενα σοκ νομιζα οτι ηταν κ το αλλο χαπι λαθος)

υστατικά: Praziquantel 50mg, Pyrantel 50mg(ισοδύναμο με 144mg pyrantel embonate), Febantel 150mg

Θεραπεία των μικτών μολύνσεων από νηματώδη και κεστώδη των ακόλοπυων ειδών:Ασκαρίδες(ενήλικα και προνύμφες τελικού σταδίου), Αγγυλοστόματα(ενήλικα), Τρίχουροι(ενήλικα) και Ταινίες(ενήλικα και προνυμφικές μορφές)

http://agrotikistegi.gr/products-ma...ry_id=382&flypage=flypage.tpl&product_id=4249
 


Tender

Well-Known Member
10 Μαρτίου 2010
52
13
Άνω Κηφισιά
Το διαβάζω και ειλικρινά απο κάποιο σημείο και έπειτα αισθάνομαι σα να διαβάζω :
"Εξαφνα η κυρία ανοίγει την μεγάλη τσάντα, βγάζει το μικρό τσαντάκι, κλείνει την
μεγάλη τσάντα, ανοίγει το μικρό τσάντακι, βγάζει ένα καθρεφτάκι, κλείνει το μικρό τσαντάκι, ανοίγει την
μεγάλη τσάντα, βάζει μέσα το μικρό τσαντάκι, κλείνει την μεγάλη τσάντα. Κοιτάζεται λίγο στο
καθρεφτάκι. Κι ύστερα ανοίγει την μεγάλη τσάντα, βγάζει το μικρό τσαντάκι, κλείνει την μεγάλη τσάντα,
ανοίγει το μικρό τσάντακι, βάζει μέσα το καθρεφτάκι, κλείνει το μικρό τσαντάκι, ανοίγει την μεγάλη
τσάντα, βάζει μέσα το μικρό τσαντάκι, κλείνει την μεγάλη τσάντα." κουράστηκα...και δε κατάλαβα κιολασ τίποτα!
 


Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
Φιλε μου γρηγορα περαστικα κ αγυριστα ευχομαι κ ειθε ποτε ξανα να μην μπειτε σε τετοιου ειδους περιπετειες!

Θα σου πω απλα οτι το θεμα "κτηνιατρος" ειναι πονεμενη ιστορια για πολλους απο δω μεσα (κ εκει εξω) κ θελει πολυ πολυ ΠΟΛΥ ψαξιμο μεχρι να βρεις εναν να τον εμπιστευτεις...
δεν εισαι μονος σου εν ολιγοις...

Οταν ειχα βρεθει στην θεση σου (γιατι πολλοι πηγαμε να χασουμε τα σκυλια μας απο λαλακιες κτηνιατρων) ,επειδη τετοιες περιπτωσεις ειναι i say you say,κ ακρη δεν βγαζεις κ καταγγελια να κανεις στον κτηνιατρικο συλλογο (ΑΧΑΧΟΥΧΑ) ... αυτο που ειχα κανει ειναι να ενημερωσω γνωστους,φιλους,κολλητους,Νικαια κ περιχωρα Α)γιατι δεν ηθελα να παω φυλακη αμα την σαπιζα στο ξυλο αλλα ηθελα να της κανω ζημια...κ τι χειροτερο γιαυτην απτο να χασει πελατες τουτεστιν λεφτα κ Β) γιατι πραγματικα ειχα ενα βαρος στο στηθος οποτε τυχαινε να περναω απεξω κ να βλεπω μεσα γερικα,αρρωστα σκυλια κ κουταβια... κ ετσι πηγε η ιστορια απο στομα σε στομα,απο fb σε fb κλπ κλπ κλπ...
 
  • Like
Reactions: fowtihs


fowtihs

Active Member
22 Νοεμβρίου 2015
39
4
35
Φιλε μου γρηγορα περαστικα κ αγυριστα ευχομαι κ ειθε ποτε ξανα να μην μπειτε σε τετοιου ειδους περιπετειες!

Θα σου πω απλα οτι το θεμα "κτηνιατρος" ειναι πονεμενη ιστορια για πολλους απο δω μεσα (κ εκει εξω) κ θελει πολυ πολυ ΠΟΛΥ ψαξιμο μεχρι να βρεις εναν να τον εμπιστευτεις...
δεν εισαι μονος σου εν ολιγοις...

Οταν ειχα βρεθει στην θεση σου (γιατι πολλοι πηγαμε να χασουμε τα σκυλια μας απο λαλακιες κτηνιατρων) ,επειδη τετοιες περιπτωσεις ειναι i say you say,κ ακρη δεν βγαζεις κ καταγγελια να κανεις στον κτηνιατρικο συλλογο (ΑΧΑΧΟΥΧΑ) ... αυτο που ειχα κανει ειναι να ενημερωσω γνωστους,φιλους,κολλητους,Νικαια κ περιχωρα Α)γιατι δεν ηθελα να παω φυλακη αμα την σαπιζα στο ξυλο αλλα ηθελα να της κανω ζημια...κ τι χειροτερο γιαυτην απτο να χασει πελατες τουτεστιν λεφτα κ Β) γιατι πραγματικα ειχα ενα βαρος στο στηθος οποτε τυχαινε να περναω απεξω κ να βλεπω μεσα γερικα,αρρωστα σκυλια κ κουταβια... κ ετσι πηγε η ιστορια απο στομα σε στομα,απο fb σε fb κλπ κλπ κλπ...
Σευχαριστω εχω ταλαιπωρηθει πολυ και γω και η μικρη μου!κυριως γ αυτη με νοιαζει!που παλι πηρε φαρμακα δεν της περασε!θα περιμενουμε 3 βδομαδες να ηρεμησει το στομαχακι της κ θα παρουμε τα σωστα!
Οσο για την καταγγελεια , εγω εχω και τις εξετασεις κ τις συνταγες που μου χουν γραψει οι ιδιοι,
Και ακομα κ αν ισχυριστουν οπως μου ειπαν στο τηλ οτι το πρωτο σχημα το δωσαν για τα κοκιδια κ οτι δεν μπορω να αποδειξω τις συζητησεις μας,εχω το δευτερο σχημα με τις λαθος δοσολογιες!
 


Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
Ειναι σα τους δικους μας τους γιατρους που περνανε απο εδε απο συναδελφους τους...χοχοχο
τονα χερι νιβει ταλλο κ τα δυο το προσωπο λενε...αυτο να ξερεις.

θα μου πεις αμα δεν κανει ο ενας κατι αμα δεν κανει ο αλλος κατι,αμα δεν κανει κανεις τιποτα πως θα γινει?
κ δικιο θα χεις....
 


Brave

Well-Known Member
6 Φεβρουαρίου 2016
106
112
45
Θα επαναλάβω αυτό που είπα νωρίτερα σήμερα το πρωί.Ασχολήσου προς το παρών με την υγεία του τετράποδου φίλου σου. Όλα εύχομαι να πάνε απο το καλό στο καλύτερο για να μην ταλαιπωρηθεί άλλο το ζωντανό. Και οι κτηνίατροι άνθρωποι είναι και καμια φορά στην προσπάθειά τους να κάνουν το καλύτερο κάνουν και λάθη. Και αυτό σου το λέει ένας άνθρωπος ο οποίος έχει παιδί ανάπηρο απο ιατρικό λάθος.
 


fowtihs

Active Member
22 Νοεμβρίου 2015
39
4
35
Ειναι σα τους δικους μας τους γιατρους που περνανε απο εδε απο συναδελφους τους...χοχοχο
τονα χερι νιβει ταλλο κ τα δυο το προσωπο λενε...αυτο να ξερεις.

θα μου πεις αμα δεν κανει ο ενας κατι αμα δεν κανει ο αλλος κατι,αμα δεν κανει κανεις τιποτα πως θα γινει?
κ δικιο θα χεις....
Συμφωνω μαζι σου
απλα πρεπει να γινει η καταγγελεια κ για τα πρακτικα
αν σκεφτομαστε ολοι ετσι δεν θα γινει ποτε τπτ κ ποσα λαθη μπορει να χουν γινει ακομα κ να μην το ξερουμε?!?
Εγω αν χρειαστει κ εχει δημιουργηθει προβλημα εκτος οτι θα κινηθω νομικα!θα τους βγαλω κ στα καναλια κ το μπορω ανετα πιστεψε με ;)
 
  • Like
Reactions: Μαρια&Ηρα


fowtihs

Active Member
22 Νοεμβρίου 2015
39
4
35
Θα επαναλάβω αυτό που είπα νωρίτερα σήμερα το πρωί.Ασχολήσου προς το παρών με την υγεία του τετράποδου φίλου σου. Όλα εύχομαι να πάνε απο το καλό στο καλύτερο για να μην ταλαιπωρηθεί άλλο το ζωντανό. Και οι κτηνίατροι άνθρωποι είναι και καμια φορά στην προσπάθειά τους να κάνουν το καλύτερο κάνουν και λάθη. Και αυτό σου το λέει ένας άνθρωπος ο οποίος έχει παιδί ανάπηρο απο ιατρικό λάθος.
Εννοειται κ ασχολουμαι με το μωρο μου!
Αλλα οταν τους πηρα σημερα τηλ να τους πω με εβγαλαν τρελο κ οταν τους ειπα οτι εχω τις συνταγες με φαρμακα κ δοσολογιες κ θα κανω καταγγελεια μου απαντησαν.... ας μην το πω γτ θα διαγραφω :p δλδ και λαθος κανουν και σε βριζουν
 
  • Like
Reactions: Μαρια&Ηρα


Brave

Well-Known Member
6 Φεβρουαρίου 2016
106
112
45
Αυτή τη στιγμή είσαι δικαιολογημένα θυμωμένος. Ο θυμός όμως δεν είναι καλός σύμβουλος αποφάσεων. Ότι σκοπεύεις να κάνεις κάντο με ηρεμία χωρις να τους ενημερώνεις για τους σκοπούς σου.
 
  • Like
Reactions: LaCat


fowtihs

Active Member
22 Νοεμβρίου 2015
39
4
35
Αυτή τη στιγμή είσαι δικαιολογημένα θυμωμένος. Ο θυμός όμως δεν είναι καλός σύμβουλος αποφάσεων. Ότι σκοπεύεις να κάνεις κάντο με ηρεμία χωρις να τους ενημερώνεις για τους σκοπούς σου.
Ναι εννοειται δεν θα ρθω παλι σε επικοινωνια
Απλα επρεπε να μιλησουμε για να ενημερωσω μην το κανουν κ σαλλες ψυχουλες
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.633
19.860
@fowtihs παρασύρεσαι από...επαναστατικά post συμφορουμιτών και δεν ακούς τα καμπανάκια που σου έχουν χτυπήσει νωρίτερα.

"Σωστότερο" προς συζήτηση, θα ήταν το θέμα σου, χωρίς αναφορά σε ονόματα.
Ok θα μου πεις, τώρα το έγραψα, τι να κάνω;
Να κάνεις υπομονή, χωρίς να συνεχίσεις να γράφεις, μέχρι [και αν] γίνει διόρθωση απο τον admin. Και αν δεν γίνει, να μην το συνεχίσεις :)
 


fowtihs

Active Member
22 Νοεμβρίου 2015
39
4
35
@fowtihs παρασύρεσαι από...επαναστατικά post συμφορουμιτών και δεν ακούς τα καμπανάκια που σου έχουν χτυπήσει νωρίτερα.

"Σωστότερο" προς συζήτηση, θα ήταν το θέμα σου, χωρίς αναφορά σε ονόματα.
Ok θα μου πεις, τώρα το έγραψα, τι να κάνω;
Να κάνεις υπομονή, χωρίς να συνεχίσεις να γράφεις, μέχρι [και αν] γίνει διόρθωση απο τον admin. Και αν δεν γίνει, να μην το συνεχίσεις :)
Ο admin το σβησε το ονομα αλλα εγω δεν εγραψα παλι ονομα!εγραψα καπου κ δεν το καταλαβα?
επισης τα post μου δεν ειναι επαναστατικα
 






Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.601
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3