Τα κόπρανα του σκύλου εχουν σκουλήκια ή αυγά σαν σουσάμια;;;;


vaporpoet

Member
14 Φεβρουαρίου 2016
6
0
46
Καλησπερα σας,μολις γυρίσαμε απ την βόλτα μας και σήμερα για 1η φορά ειδα στα κακά του σκυλιού μου κατι σαν να εφαγε σουσαμι...γεματα σουσαμι ηταν και δεν ειδα καποια κινηση.Αυγα απο σκουληκια είναι??? Ειναι τσιουάουα αρσενικο 9 ετών και 1η φορα βλεπω κατι τέτοιο. Τι φαρμακο να του δωσω για να γίνει καλά??
 




vaporpoet

Member
14 Φεβρουαρίου 2016
6
0
46
ευχαριστω πολύ ! 3 κιλα ειναι,θα ξερει λογικα η φαρμακοποιος? Γιατι εδω που ειμαι ειναι μακρυα η κτηνιατρος
 


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Μονο μην σου δωσει κανα ανθρωπινο φαρμακο- αλλα σιγουρα για σκυλους, για να πιασει και ολα τα ειδη ενδοπαρασιτα.
Τα Drontal Plus πχ ειναι για 10 κιλα σκυλο, Αρα εσυ θα δωσεις περιπου ενα τριτο.
 


aristoula

Active Member
30 Ιανουαρίου 2016
38
38
www.aristoulabeti.com
Καλησπερα σας,μολις γυρίσαμε απ την βόλτα μας και σήμερα για 1η φορά ειδα στα κακά του σκυλιού μου κατι σαν να εφαγε σουσαμι...
έχει φάει ψύλλο!
χάπι για ενδοπαράσιτα, ανάλογα τα κιλά!
 
  • Like
Reactions: vaporpoet




vaporpoet

Member
14 Φεβρουαρίου 2016
6
0
46
Μονο μην σου δωσει κανα ανθρωπινο φαρμακο- αλλα σιγουρα για σκυλους, για να πιασει και ολα τα ειδη ενδοπαρασιτα.
Τα Drontal Plus πχ ειναι για 10 κιλα σκυλο, Αρα εσυ θα δωσεις περιπου ενα τριτο.
σας ευχαριστω πολυ,αλλα μία φορα θα παρει αυτο το χάπι?? δηλαδη το 1/3 εννοω,ή θα το παρει καποιες μερες συνεχόμενα???
 








aristoula

Active Member
30 Ιανουαρίου 2016
38
38
www.aristoulabeti.com
έτσι μας είχε πει η κτηνίατρος όταν της ανέφερα κι εγώ για "σουσάμι" στα κόπρανα του σκύλου του πατέρα μου... από το πολύ ξύσιμο με τα δόντια, κάπου-κάπως, τον έφαγε.
 


tasos malinoua

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2012
3.822
8.564
έτσι μας είχε πει η κτηνίατρος όταν της ανέφερα κι εγώ για "σουσάμι" στα κόπρανα του σκύλου του πατέρα μου... από το πολύ ξύσιμο με τα δόντια, κάπου-κάπως, τον έφαγε.
και που καταληγουμε;οτι ηταν αυγα απο ψυλο ποου γεννησε στο στομαχι του πχ;
 
  • Like
Reactions: Orilis and ioanna a




aristoula

Active Member
30 Ιανουαρίου 2016
38
38
www.aristoulabeti.com
και που καταληγουμε;οτι ηταν αυγα απο ψυλο ποου γεννησε στο στομαχι του πχ;
δεν γνωρίζω αν αυτό συμβαίνει/ισχύει...
οι σκύλοι μπορεί να καταπίνουν ψύλλους.

καταλήγουμε σε χάπι για παράσιτα
σαφές.
 




aristoula

Active Member
30 Ιανουαρίου 2016
38
38
www.aristoulabeti.com
αυτο ειναι σαφες.το εχει φαει ψυλο που ειπες δεν εχω πιασει ακομα
καθώς ξυνόταν με τα δόντια, πιθανά να κατάπιε ψύλλο/ους
τάδε έφη κτηνίατρος

παραπάνω δεν γνωρίζω, ούτε ασχολήθηκα περαιτέρω
 


tasos malinoua

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2012
3.822
8.564
βρε μαναμ
ειπες για το σκκλι (οχι το δικο σου αλλα του θεματοθετη) οτι εφαγε ψυυλο
αυτο το στηριζεις επειδη το ειπε ο κτηνιατρος σε εσενα οτι μαλλον εφαγε ο δικος σου σκυλος;
 


aristoula

Active Member
30 Ιανουαρίου 2016
38
38
www.aristoulabeti.com
υπάρχει ένα νήμα στην κουβέντα...

1.το σκυλί του πατέρα μου είχε στα κόπρανα "σουσαμάκια"... (όπως το σκυλί του θεματοθέτη)
2.η κτηνίατρος τότε μας είπε ότι καθώς ξυνόταν κατάπιε/έφαγε ψύλλο/ους και γι'αυτό εμφανίστηκαν αυτά στα κόπρανα (σαν σουσάμι)
3. η περιγραφή του αρχικού θέματος άπτονταν της -μικρής ομολογουμένως- εμπειρίας μου
4. συνεπαγωγικά -λοιπόν- απάντησα
 






Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.609
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3