Μπλουζάκι για να μην φοβούνται τους κεραυνούς! (Thundershirt)


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Το γιλεκακι βασιζεται στο αγγιγμα- και υποτιθεται οτι θελει να παρομοιασει μια προστατευτικη αγγαλια.
Κατι παρομοια εχει παρουσιασει και ι Linda Tellington Jones στο βιβλιο της "Tellington T-Touch for dogs/ body wraps". Μονο που εκεινη χρησημοποιει εναν επιδεσμο στον σκυλο, που δενετε με συνγκεκριμενο τροπο.
Πιστευω οτι ειναι οικονομικοτερος τροπος να δοκομασει κανεις, εαν οντος εχει την επιθυμητη δραση-ενας ελαστικος επιδεσμος δεν στοιχηζει και τιποτα.
 
Last edited:






l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.641
7.750
Ο Τζιμάκος είναι κρυουλιάρης αν δεν δουλέψει θα χρησιμεύσει το χειμώνα.
 




keegan

Well-Known Member
18 Ιουνίου 2010
340
0
Κοίτα για τα ανθοϊάματα δεν ξέρω, σε κάποιους λειτουργεί..
Έχω την εντύπωση πως λειτουργούν..
Η προυπόθεση είναι να επιλεγεί το κατάλληλο ανθοΐαμα από τα 38 που κυκλοφορούν, για την περίπτωση.
Χρειάζεται όμως συνέπεια και χρόνια χρήση για το αποτέλεσμα ...και φυσικά διαφορετικό συμπεριφορικό τρόπο αντιμετώπισης.
Γνωστός μου το χρησιμοποίησε στον σκύλο του, ένα αρσενικό dobermann και σταδιακά σταμάτησε ένα είδος στρεσογόνας πιτυρίασης
Aν θέλουμε όμως ένα γρήγορο αποτέλεσμα δράσης μεσα σε 15 λεπτά τότε καλό είναι το Rescue Remedy , ηρεμεί και χαλαρώνει σε καταστάσεις πίεσης.
Μην φανταστείτε ότι είναι τύπου xanax :mrgreen: αλλά κάνει δουλειά.
 


















johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
Μοντελάκι η Δάφνη!!!
Καλή Ανάσταση!

Υ.Γ. Εδώ, έχουν αρχίσει να πέφτουν οι τουφεκιές και τα αντιαρματικά, από το απόγευμα!:mad:
 
  • Like
Reactions: d-friend






mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.646
19.878
Τι να σου πω...ειλικρινά, δεν ξέρω.
Η Δάφνη είναι ικανή, να "τρομάξει" τόσο και μόνο που της βάζεις κάτι τέτοιο πάνω της, που να ξεχάσει την άλλη φοβία της, εξ'αιτίας αυτού :p
Νομίζω ότι χθες βράδυ, την έβγαλε σε θέση "κάτσε" όλη την νύχτα, στο ίδιο σημείο που την έντυσα. Δεν μετακινήθηκε. Ούτε καν, ξάπλωσε. Ετσι τουλάχιστον την έβρισκα, όσες φορές, σηκώθηκα να κοιτάξω :confused:
 


spyv

Well-Known Member
8 Αυγούστου 2011
2.557
5.969
Πειραιάς
την κακομοιρα :). φανταζομαι το στρες που θα 'χε.

εδω παντως δεν ειχαμε πολλα μπαμ- μπουμ. ο δικος μου ψιλογαβγισε σε ενα που ακουσε πριν την ανασταση, αλλα δεν εδειξε και μεγαλη ανησυχια.
σε βολτα τις προηγουμενες μερες που ακουσαμε κροτους ειχε τρομαξει, αλλα παλι το ιδιο εκανα κι εγω :whistle:.

χρονια πολλα :).
 


elpinor

Well-Known Member
27 Αυγούστου 2015
846
3.188
Αθήνα
Χρόνια Πολλά!
Εμείς ακολουθήσαμε την μέθοδο της βαλεριάνας και τα αποτελέσματα ήταν 50-50.
Ο Ιβάν μόλις άρχισε το πανηγύρι ήρθε μέσα, ξάπλωσε στα πόδια μου και δεν κουνήθηκε μέχρι να τελειώσει το πανηγύρι. Μετά το έριξε στον ύπνο.
Η Σούσι πάλι αφηνίασε. Γάβγιζε στον γάμο του καραγκιόζη, έξυνε την εξώπορτα, μπαινόβγαινε συνέχεια στην βεράντα, τσακώθηκε με όλα τα σκυλιά της γειτονιάς που επίσης είχαν αφηνιάσει. Οι κροτίδες τελείωσαν στις 12:30, αυτή ηρέμησε στις 1:30. Τρελόσκυλο. Την επόμενη φορά θα δοκιμάσω και τον επίδεσμο.
 
  • Like
Reactions: mareco