Πλαστικό κλουβάκι μεταφοράς.


LenaSpinelli

New Member
30 Απριλίου 2016
4
1
30
Γεια σας παιδιά. Ψάχνω να βρω το ιδανικό κλουβάκι για το σκυλάκι μου. Έχω boxer οπότε όπως καταλαβαίνετε χρειάζομαι ένα μεγάλο κλουβάκι. Προτιμώ να είναι πλαστικό γιατί είναι πιο ανθεκτικό και δοκιμασμένο. Με μια ματιά στο ίντερνετ το μεγαλύτερο μέγεθος που βρήκα είναι (102x72x76) αλλά δεν ξέρω αν είναι αρκετό για ένα boxer γιατί θέλω να το χρησιμοποιώ και σαν σπιτάκι για τον σκύλο για τις φορές που ίσως χρειαστεί να λείψω καμιά ώρα από το σπίτι. Η ερώτηση μου είναι λοιπόν αν τελικά αυτό είναι ή όχι ένα ιδανικό μέγεθος για την φίλη μου. Και επίσης επειδή οι τιμές είναι γενικά τσιμπημένες αν υπάρχει κάτι σε μεταχειρισμένο (καλή κατάσταση) για να αγοράσω εάν δω ότι βολεύει. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 




LenaSpinelli

New Member
30 Απριλίου 2016
4
1
30
Το σκέφτηκα για μεταλλικό, αλλά είναι λίγο ζωηρή και δεν πιστεύω ότι θα αντέξει το κλουβάκι!!
 


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Μεταλλικό πάρε! Μια χαρά θα αντέξει!
Βέβαια με κάτι κοπρόσκυλα εδώ μέσα(βλ. Μάρκος) θα πρέπει οι εταιρίες να ξαναδουν τα όρια αντοχής των crate!
 
  • Like
Reactions: mareco


LenaSpinelli

New Member
30 Απριλίου 2016
4
1
30

Είδα και αυτό και έχω φρικάρει λίγο. Γιατί και η δικιά μου είναι ακόμα ένα μεγάλο κουτάβι!!
 


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Αγαπητή Λένα αν έχεις τέτοιο σκύλο τότε η απορία σου δεν είναι στο πλαστικό ή μεταλλικό αλλά στην εκπαίδευση του ίδιου του σκύλου!
 


LenaSpinelli

New Member
30 Απριλίου 2016
4
1
30
Σας ευχαριστώ παιδιά. Κατέληξα και εγώ στο μεταλλικό. Βρήκα και ένα οικονομικό στο ίντερνετ. Ελπίζω να βοηθήσει και στην καλύτερη εκπαίδευση! ;)
 
  • Like
Reactions: FrenchieFan


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
το παραπανω video ειναι λιγο ακραιο. Οχι, οτι δεν γινονται αυτα ( ρωτα και την mareco!!) αλλα τα "νορμαλ" σκυλια δεν θα καταφερουν να κανουν κατι τετοιο! Εγω εχω 3 crate- και ειναι ολα σε αριστη κατασταση ακομα!
 
  • Like
Reactions: mareco


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.608
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3