Είμαι κατάλληλος χαρακτήρας για ένα Rottweiler;


Status
Κλειδωμένο θέμα

Asmodeus

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2012
1.469
1.618
Ααα , κατάλαβα λάθός my bad.

Δεν λύνουμε καμιά εξίσωση , ούτε πρώτου βαθμού ούτε διαφορικές , απλή κουβέντα κάνουμε δεν είναι δα και το μυστικό του κράτους απλά προσωπικά χαίρωμαι να βλέπω τα rotts από το κάθε εκτροφείο και πραγματικά κάποια τα θαυμάζω πολύ, αν δεν θες να πείς το καταλαβαίνω...

Λυπάμαι πολύ για τον σκυλάκο σου.
 
  • Like
Reactions: mariakala


mariakala

Well-Known Member
26 Απριλίου 2011
2.021
1.314
Μια χαρά είναι το ζωντόβολο μου :barefoot: από την στιγμή που δεν επηρεάζεται η ευζωία του... σκυλιά με δυσπλασία ζούνε μέχρι τα βαθιά γεράματα!!!

κι εγώ καλοπροαίρετα στα γράφω.
 
  • Like
Reactions: GRDANE and Asmodeus


Asmodeus

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2012
1.469
1.618
Το ξέρω και σε ευχαριστώ. Ελπίζω για το καλύτερο , είδα (και χαίδεψα) και αρκετά μεγάλα σκυλιά στο εκτροφείο , 5 για την ακριβία , 4 θηλυκα και 1 αρσενικό , προς το παρόν μου έχει αφήσει πολύ καλές εντυπώσεις (και ο ίδιος και τα σκυλιά του) ελπίζω για το καλύτερο και να μην την πατήσω
 
  • Like
Reactions: mariakala










Asmodeus

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2012
1.469
1.618
Καλησπέρα σε όλους , μίλησα με τον εκτροφέα και έχουμε καταλήξει 99% στην Fay από τις 3 μικρούλες , έχει ήπιο χαρακτήρα όπως και η Fiona (που θα κρατήσει ο ίδιος) απλά είναι ένα κλικ πιο ήπια , η Face είναι αρκετα ζόρικο κουτάβι όπως μου είπε και σίγουρα δεν θα πάρω αυτο διότι θέλει πολύ έμπειρο ιδιοκτήτη. Μορφολογικά μου είπε ότι όλα είναι ίδια και είναι απίστευτα(ίσως η Fiona να είναι ένα κλικ καλυτερη , αυτό είναι δικό μου συμπέρασμα και από τις φώτο που έχω δει αλλά και επειδή θέλει να την κρατήσει ο ίδιος όπως μου είπε). Όποτε έχουμε καταλήξει 99% στην Fay! Που μαζί με την Fiona μ'αρέσαν σαν φατσούλες κι λιγάκι παραπάνω! Πριν τα δώσει θα τους κάνει εκτός από το εμβόλιο για τύφο (που το έχει κανεί ήδη) και την 1η δόση του πενταπλού αλλά και αιματολογικές εξετάσεις.

Για το σαλόνι που έχουμε μαρμαρο αγόρασα πλαστικούς τάπητες οι οποίοι δεν γλιστράνε και είναι μαλακοί.
 
Last edited:


Asmodeus

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2012
1.469
1.618
Ακόμη όταν τον ρώτησα για BARF (σαν συμπλήρωμα στην Platinum 1 φορα την εβδομάδα) μου είπε μετα τους 6 μήνες.
 


kosmaki

Well-Known Member
17 Σεπτεμβρίου 2015
367
793
37
Καλώς να τη δεχθείς! Είναι τόσο όμορφη (και ωραίο όνομα!)
Πότε θα την πάρεις σπίτι???
 
  • Like
Reactions: Asmodeus


Asmodeus

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2012
1.469
1.618
Σε ευχαριστώ πολυ, να'σαι καλά. Θα την πάρουμε κάποια ημέρα μεταξύ 9 και 14 μαίου. Balou θα την πούμε από το χοντρο-balou!
 
  • Like
Reactions: kosmaki








Asmodeus

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2012
1.469
1.618
Καλά αυτό ειναι το μονό σίγουρο!! Πάντως φαίνονται πολυ ευτυχισμένα και καλοαναθρεμένα!!!
 
  • Like
Reactions: mariatheo




myEnzo

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2015
1.444
4.640
Άρτα
Σε βλέπω εκείνη την ημέρα να κοπανάς τις πόρτες του εκτροφείου απ' τις 6 η ώρα το πρωί!! :ROFLMAO: Λίγη υπομονή ακόμα, τον γάιδαρο τον έφαγες... Πόσες μείνανε;;
 
  • Like
Reactions: spyv and Asmodeus


Asmodeus

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2012
1.469
1.618
Θα πάω κάποια ημέρα ανάμεσα στις 10-14 Μαίου(όποτε το επιτρέψει η εργασία μου) μάλλον για 14 με βλέπω , να πάρω και μια μίνι άδεια για τις πρώτες ημέρες , οπότε 17 και σήμερα :)
 
Last edited:
  • Like
Reactions: spyv


Asmodeus

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2012
1.469
1.618
Χριστός Ανέστη και χρόνια πολλά με υγεία και ευτυχία. Σας δείχνω τις νέες φώτος που μου έστειλαν από το εκτροφείο από τη Fay (ή Balou!)
 

Attachments



Asmodeus

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2012
1.469
1.618
Όλα στο σπίτι είναι έτοιμα και την περιμένουν! Μόλις την πάρουμε θα κάνω και μία ανάλυση των εξόδων για κάποιον που σκέφτεται την απόκτηση ένος κουταβιού.
 

Attachments



Status
Κλειδωμένο θέμα