Ευκαιρία για Physis Grain Free


moglhs

Well-Known Member
6 Οκτωβρίου 2007
51
54
40
Απαντήστε ή στείλτε inbox όποιος ενδιαφέρεται !! Έχω βρει άκρη από Αγγλία να εισάγω τη Physis. Την ξεκίνησα στα δικά μου και πάει σφαίρα! Αν μαζευτούμε πολλοί θα μας κοστίσει 50 € το σακί χωρίς φπα. Θα μας βγει μία από τις καλύτερες καλύτερες τροφές του κόσμου ( KAI Grain Free KAI Ολιστική ) πιο φθηνά από οτιδήποτε υπάρχει στην κατηγορία της .. Το πρόβλημα είναι ότι δε μπορώ να φέρνω ολόκληρες παλέτες μόνος μου γι αυτό όποιος θέλει ας στείλει! δείτε πληροφορίες της τροφής στο www.grainfree.gr
 
  • Like
Reactions: Βαγγουρας


haviharakennel

Well-Known Member
20 Δεκεμβρίου 2012
2.581
5.770
Θεσ/νίκη
χμ, δεν τη ξέρω την τροφή αλλά μου φαίνεται ότι για grain free έχει μικρό ποσοστό πρωτεΐνης. Αλλά ας μιλήσουν οι γνώστες...
είναι καινούρια? δεν τη βρήκα σε κανένα dry food adviser
 


d-friend

Well-Known Member
23 Φεβρουαρίου 2014
905
2.550
42
Αθήνα, Παγκράτι
Ενδιαφέρομαι!
Είναι μια εβδομάδα τώρα που ψάχνω για μια οικονομικότερη από αυτήν που δίνω στη Μούζη, καλής ποιότητας grain free τρόφή. Η Physis ήταν μια από τις υποψήφιες αλλά μου φάνηκε ακριβότερη από την sensitive grain free με σολομό της Flatazor που της δίνω ως τώρα. Για το σκυλί μου η grain free τροφή είναι απαραίτητη γιατί με οποιαδήποτε κλασσική εμφάνιζε έντονη φαγούρα και ξηροδερμία σαν πιτυρίδα. Με τη συγκεκριμένη βρήκαμε την υγειά μας, αλλά η τσέπη μας πονάει. Το τσουβάλι που λες πόσο ζυγίζει; Θέλω να υπολογίσω την τιμή ανά κιλό. Αυτή που της δίνω μου βγαίνει περί τα 6,66 ευρώ το κιλό. Αν κατάφερνα να πέσω στα 3 θα έκανα πάρτι.
 


d-friend

Well-Known Member
23 Φεβρουαρίου 2014
905
2.550
42
Αθήνα, Παγκράτι
Με μια αντίστοιχη που δίνω στο σκυλί μου, μου βγαίνει 6,66 ευρώ το κιλό τελική τιμή (με ΦΠΑ).
Ψάχνομαι να ρίξω την τιμή χωρίς να ρίξω την ποιότητα. Αν μιλάμαι για κάποια σημαντική διαφορά στην τιμή, το σκέφτομαι. Το σακί πόσα κιλά είναι; Πόσο επιπλέον να υπολογίζω για ΦΠΑ; 23%;
 


moglhs

Well-Known Member
6 Οκτωβρίου 2007
51
54
40
χμ, δεν τη ξέρω την τροφή αλλά μου φαίνεται ότι για grain free έχει μικρό ποσοστό πρωτεΐνης. Αλλά ας μιλήσουν οι γνώστες...
είναι καινούρια? δεν τη βρήκα σε κανένα dry food adviser


Δε μπορείτε να βρείτε τη συγκεκριμένη τροφή σε site του εξωτερικού επειδή
το εργοστάσιο θέλοντας να πετύχει την καλύτερη σχέση ποιότητας-τιμής,
διανέμει σε κάθε χώρα την τροφή με διαφορετικό διακριτικό τίτλο (για να μην
αλλάζει τη συσκευασία ανά χώρα). Για την Ελλάδα επιλέχθηκε το όνομα physis
και ως λογότυπο το ελληνικό Φ (αν και η physis κάνει και πωλήσεις στην
Αγγλία).


Ένα παράδειγμα είναι η natural health vet http://www.naturalhealthvet.
com/grain-free-range-lamb-sweet-potato-and-mint-adult-dog-2kg.html

Η πρωτεΐνη δεν πρέπει ποτέ να είναι σε υψηλότερα επίπεδα γι αυτό στις ολιστικές δεν το κάνουν. Σκέψου ότι στη φύση ακόμα και σκέτο κρέας να έτρωγε θα έπαιρνε περίπου 20-25% πρωτεΐνη. Φαντάσου ότι με τα υπόλοιπα που θα έτρωγε (καρπούς, οστά, βατόμουρα κτλ) το ποσοστό θα έπεφτε κι άλλο. Και σίγουρα στις τροφές δε μπορεί να ανέβει με φυσικό τρόπο...
 
Last edited:


moglhs

Well-Known Member
6 Οκτωβρίου 2007
51
54
40
Με μια αντίστοιχη που δίνω στο σκυλί μου, μου βγαίνει 6,66 ευρώ το κιλό τελική τιμή (με ΦΠΑ).
Ψάχνομαι να ρίξω την τιμή χωρίς να ρίξω την ποιότητα. Αν μιλάμαι για κάποια σημαντική διαφορά στην τιμή, το σκέφτομαι. Το σακί πόσα κιλά είναι; Πόσο επιπλέον να υπολογίζω για ΦΠΑ; 23%;
12 kg είναι το τσουβάλι και θα σου βγει 50 € τελική τιμή. Στείλε μου αν θες inbox το τηλέφωνο σου ή το fb σου για λεπτομέρειες.
 
Last edited:


zaher

Well-Known Member
24 Μαρτίου 2014
225
96
Ή τροφή παράγεται από GA pet food στην Αγγλία...
Στο ίδιο εργοστάσιο που παράγονται πολλές "επωνυμες" τροφές...
Αποτελεί τροφή καταλόγου της κατασκευάστριας εταιρίας με την ευχέρεια επιλογής ονομασίας από τον παραγγελιοδότη.
Ή καλύτερη (αν υπάρχει) "στον κόσμο" σίγουρα δεν είναι.. Είναι από τις κλασσικές περιπτώσεις grain gree τροφών με αρκετά υψηλά ποσοστά υδατανθράκων!
 
  • Like
Reactions: aura


moglhs

Well-Known Member
6 Οκτωβρίου 2007
51
54
40
Ή τροφή παράγεται από GA pet food στην Αγγλία...
Στο ίδιο εργοστάσιο που παράγονται πολλές "επωνυμες" τροφές...
Αποτελεί τροφή καταλόγου της κατασκευάστριας εταιρίας με την ευχέρεια επιλογής ονομασίας από τον παραγγελιοδότη.
Ή καλύτερη (αν υπάρχει) "στον κόσμο" σίγουρα δεν είναι.. Είναι από τις κλασσικές περιπτώσεις grain gree τροφών με αρκετά υψηλά ποσοστά υδατανθράκων!
Σωστός! Παίζεται να είναι η καλύτερη στον κόσμο και σίγουρα είναι η καλύτερη ''value for money'' στον κόσμο. Αυτό με τους υδατάνθρακες το έχω ψάξει πολύ ( πηγαίνω στις παγκόσμιες εκθέσεις τροφών και προϊόντων και συζητάω με τις εταιρίες.. ) grain free κροκέτα φτιάχνεται αλλά στο carbohydrate free δύσκολα τα πράγματα..
Το θέμα είναι , για τη συγκεκριμένη, να μαζευτούμε πολλοί για να πετύχουμε τιμές.
 


zaher

Well-Known Member
24 Μαρτίου 2014
225
96
Συμφωνώ πως για grain free τροφή ακομα και η τιμη 65€/12kg που πωλείται αυτή τη στιγμή είναι καλη... Αλλα υπάρχει λόγος.. Κι αυτός είναι ότι μετα βίας τα ζωικά συστατικά της φτάνουν το 50% των πρώτων υλών.
Αυτό όπως προείπα έχει σαν αποτέλεσμα η περιεκτικοτητα υδατανθρακων να είναι αρκετά ψηλά ακόμα και από τροφές που περιέχουν σιτηρά.
Βέβαια να σημειωσω εδώ πως είναι πολύ καλό πως το μεγαλύτερο μέρος αυτών προέρχεται από γλυκοπατάτα που είναι αρκετά καλή δευτερεύουσα πηγή θρεπτικών στοιχείων.
Ή καλύτερη τροφή είναι αυτή που περιέχει το μεγαλύτερο δυνατό ποσοστό ζωικών υλών, έχει "σωστή" τιμη και προ πάντων "καθεται" καλά στο σκυλί μας.
 




moglhs

Well-Known Member
6 Οκτωβρίου 2007
51
54
40
(zaher) Ε ναι αυτό λέω γι αυτό λέω ότι είναι η καλύτερη. 50% κρέας στα adult και 60% στο puppy δηλαδή περισσότερο από τις περισσότερες grain free και είναι και ολιστική και φθηνή. Γιατί να μην πάρουμε αυτή και να πάρουμε κάποια άλλη; Σίγουρα πρέπει να κάθεται καλά στο σκύλο εννοείται αυτό. Και θεωρητικά η καλύτερη να είναι αν δεν ταίριαζε για κάποιο λόγο στα σκυλιά μου δεν θα την έδινα εννοείται. Αλλά πόσες πιθανότητες έχει να ταιριάζει το τσιγάρο στο γιο μου;
 




d-friend

Well-Known Member
23 Φεβρουαρίου 2014
905
2.550
42
Αθήνα, Παγκράτι
Σου έστειλα τα στοιχεία που μου ζήτησες με προσωπικό μήνυμα.
Τα 12 κιλά που είναι το σακί βέβαια για τη Μούζη θα φτάσουν για 3 μήνες περίπου.
 




Aleka1234

New Member
7 Φεβρουαρίου 2016
3
0
55
Κανατε κατι με την τροφη ενδιαφερομαι και εγω.Εχω τον Αρη pitbull 30 κιλα 9 μηνων και ψαχνομαι για ολιστικη και grainfree σε καλη τιμη.
 






niki82

New Member
7 Σεπτεμβρίου 2016
1
0
41
Απαντήστε ή στείλτε inbox όποιος ενδιαφέρεται !! Έχω βρει άκρη από Αγγλία να εισάγω τη Physis. Την ξεκίνησα στα δικά μου και πάει σφαίρα! Αν μαζευτούμε πολλοί θα μας κοστίσει 50 € το σακί χωρίς φπα. Θα μας βγει μία από τις καλύτερες καλύτερες τροφές του κόσμου ( KAI Grain Free KAI Ολιστική ) πιο φθηνά από οτιδήποτε υπάρχει στην κατηγορία της .. Το πρόβλημα είναι ότι δε μπορώ να φέρνω ολόκληρες παλέτες μόνος μου γι αυτό όποιος θέλει ας στείλει! δείτε πληροφορίες της τροφής στο www.grainfree.gr
Ενδιαφέρομαι!!!ασχολείσαι ακόμα?ταΐζω το κουτάβι μου (γερμανικός ποιμενικός 3 μηνών) 1 μήνα τώρα και του έχει κάτσει καλά..
 


moglhs

Well-Known Member
6 Οκτωβρίου 2007
51
54
40
Γεια σου Νίκη! Ναι έχω σου στέλνω pm. Κι εμένα μου έχει κάτσει πολύ καλά!
 


Demi_k

Well-Known Member
15 Ιουνίου 2015
71
56
40
Γεια σας παιδια.να ρωτησω,ξερει καποιος αν η physis βγαινει και με αρνι?στη σελιδα της εταιρειας δε το εχω δει...σε ενα ιντερνετικο πετ το εχει.πως γινεται αυτο?