Luna (weimaraner)






l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.635
7.745
Να το παρακολουθείς στενά αυτές οι καταστάσεις είναι επικίνδυνες.
Περαστικά στο κορίτσι σου!
 
  • Like
Reactions: nas


dnassib

Well-Known Member
10 Μαϊου 2013
1.469
1.077
Παγκράτιους exoticus
H Luna είναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ κούκλα, ειλικρινά, δε μπορεί να το χωρέσει το μυαλό μου πώς άνθρωποι παρατάνε έτσι τα ζώα τους... είναι εξοργιστικό (και λίγα λέω). Ευτυχώς, φαίνεται πως η μικρή στάθηκε πολύ τυχερή που σας υιοθέτησε :p:p

Τελικά τί έγινε με το θέμα της στείρωσης; Εύχομαι όλα να πήγαν καλά. Γράψε μας όταν μπορέσεις!
 
  • Like
Reactions: nas


JIM GAR

Well-Known Member
25 Οκτωβρίου 2015
195
819
32
ΚΕΡΚΥΡΑ
Ειναι πραγματικα πολυ ομορφη .......περαστικα της σου ευχομαι και καλη συμβιωση !!!!(y)
 
  • Like
Reactions: nas


nas

Well-Known Member
12 Μαϊου 2015
69
270
Καλησπέρα παιδιά και ευχαριστώ για τα σχόλια!

Έχουν περάσει 2 μήνες και 1 εβδομάδα απ'το τελευταίο αίμα περιόδου και έχουμε ραντεβού αύριο για την στείρωση. Μια αγωνία την έχουμε όσο νά'ναι αλλά νομίζω πως θα γίνει σε καλά χέρια.

@dnassib Είναι κουκλάρα αλλά εφόσον την είχαν κι από κουτάβι φαντάζομαι πως δεν θα ήταν εύκολο και γι'αυτούς. Εγώ τα βάζω περισσότερο με την αρχική τους κίνηση να την υιοθετήσουν την στιγμή που προφανώς δεν είχαν εμπειρία. Κρίνοντας απ'την κατάσταση που ήταν όταν την παρέλαβα και από την στιγμή που δεν είχαν τις γνώσεις ή τον χρόνο/όρεξη να ασχοληθούν, είναι σίγουρο πως και οι δύο μεριές υπέφεραν. Απλά θα έπρεπε να ασχοληθούν λίγο περισσότερο με την εύρεση νέου ιδιοκτήτη και όχι να την αφήσουν εκεί όπου πέρασε 6 ολόκληρους χαμένους μήνες μέχρι να την ανακαλύψει κάποιος εντελώς τυχαία (τελικά 7 μηνών την άφησαν - τον Μαίο '15).

Με τον Πέππερ τα πάνε πολύ καλά, έχουμε φτάσει (σταδιακά) πλέον σε σημείο που τον αφήνω ελεύθερα να την πειράζει και να την προκαλεί και αυτή είτε απλά τον ανέχεται, είτε ανταποκρίνεται κόσμια, είτε τον αποφεύγει διακριτικά και αυτός πιάνει το μήνυμα σχεδόν αμέσως. Πλέον μόνο σε φάσεις πολύ έντονου ενθουσιασμού ξεφεύγει λίγο, χάνει σιγά σιγά τον έλεγχο στα ψευτοδαγκώματα, αρχίζει να δείχνει δόντια και να το χοντραίνει, οπότε η επέμβασή μου έχει περιοριστεί μόνο εκεί (για την ακρίβεια λίγο πριν φτάσουν εκεί), χωρίς όμως να τους κόβω το παιχνίδι όσο γίνεται. Γενικά είναι ένα συνεχές work in progress, ένας πολύ εποικοδομητικός πειραματισμός για μένα και απ'ό,τι φαίνεται πάει καλά. Το καλό είναι πως με άλλους σκύλους φίλων, δεν αποκτά εύκολα την οικειότητα που έχει με τον Πέππερ, ναι μεν μυρίζεται και ψιλοπαίζει αλλά κρατάει λίγο τις αποστάσεις της, πράγμα που με διευκολύνει αρκετά για την ώρα.

Ορίστε και μερικές φωτό και από αύριο περισσότερα νέα για την στείρωση..
 

Attachments

Last edited:


Pitsinaki

Well-Known Member
23 Απριλίου 2014
449
1.015
Παλαιό Φάληρο
Τι να πει κάνεις σε αυτή την περίπτωση; Κάθε εμπόδιο για καλό (δικό της σίγουρα)!! :rolleyes:
Γελάει μωρέ μωρέ το κορίτσι!! :love:
Θα μας βάλεις και μια φωτό μαζί με τον Πέππερ ή ζητάμε πολλά;; :whistle:
Όλα να πάνε καλά με την στείρωση!! (y)
 


dnassib

Well-Known Member
10 Μαϊου 2013
1.469
1.077
Παγκράτιους exoticus
Εντάξει, δεν έχω λόγια!! Είναι ΘΕΑ! Απίστευτη!! Και, ναι, αν μπορέσεις... βάλε μας μια φωτό και με τους δύο να χαλβαδιάσουμε :love: [αν επιτρέπεται, σε ποια περιοχή κινείστε; not a stalker, hehehe]

Για το παιχνίδι καλά τα ακούω τα πράγματα. Είμαι σίγουρη ότι και ο Πέππερ θα τα βάζει τα όριά του αν δει τα πολύ σκούρα, αλλά καλό είναι να μην φτάνει εκεί το πράγμα. ΄Οπως είπες και εσύ, γενικότερα πιστεύω ότι το θέμα σκύλος είναι ένα διαρκές work in progress.

ΚΑΛΗ επιτυχία με τη στείρωση σήμερα, όλα να πάνε καλά!
 
  • Like
Reactions: nas and d-friend


myEnzo

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2015
1.444
4.640
Άρτα
Πανέμορφη, αστέρι αλλά ακριβοθώρητη μωρέ παιδί μου!! Βάζει πιο συχνά φωτογραφίες να γλυκαίνεις τον κόσμο...
Καλή επιτυχία με τη στείρωση...
 
  • Like
Reactions: nas


d-friend

Well-Known Member
23 Φεβρουαρίου 2014
905
2.550
42
Αθήνα, Παγκράτι
Κορίτσαρος! :love:
Εύχομαι να πάνε όλα καλά με τη στείρωση, και να είναι πάντα γερή.
Αρμονική κι ευτυχισμένη συμβίωση για πάρα πολλά χρόνια, να συμπληρώσω!
 
  • Like
Reactions: Kodagoshe and nas


nas

Well-Known Member
12 Μαϊου 2015
69
270
Ευχαριστούμε παιδιά για τις ευχές.. Είναι ήδη εκεί και ευτυχώς δεν αγχώθηκε πολύ, θα έχω ενημέρωση το βράδυ.

@dnassib Δυστυχώς όταν είμαι και με τα δύο δεν μου μένει μυαλό για φωτογραφίες, θα είναι όμως το πρώτο πράγμα που θα κάνω μόλις βρω ευκαιρία. Γενικά κινούμαστε στις περιοχές Γέρακα - Μελίσσια - Πεντέλη, μήπως μας έχεις πετύχει; Το δασάκι με τα γκραφίτι είναι στα Άνω Μελίσσια αν τυχόν σου θυμίζει κάτι..
 


vasgial

Well-Known Member
6 Φεβρουαρίου 2011
3.531
1.729
49
Μαραθώνας-Κάτω Σούλι
Όλα καλά θα πάνε γιατί και έχει εξελιχθεί πολύ η χειρουργική αλλά κάποιες επεμβάσεις είναι ρουτίνα.
Εμείς είχαμε κάνει πυομητρα πριν 16 χρόνια και έγεινε επείγοντος επέμβαση και στειρωση και ευτυχώς όλα είχαν πάει καλά. Θα δεις δεις σε λίγες μέρες όλα θα είναι σαν πριν και θα έχεις και το κεφάλι μου ήσυχο ότι μειώνονται και οι πιθανότητες να πάθει κάτι ανάλογο μελλοντικά.
 
  • Like
Reactions: dnassib and nas


nas

Well-Known Member
12 Μαϊου 2015
69
270
Όλα καλά με την μικρή, την πήρα σήμερα το πρωί και είναι πολύ ευδιάθετη. Δεν πειράζει καθόλου την τομή της οπότε δεν θα έχουμε πρόβλημα νομίζω. Είχα μια αγωνία μήπως είχε στρεσσαριστεί και η πλάκα είναι πως όταν πήγα να την πάρω ακουγόταν ένα συνεχές γαύγισμα απ'το υπόγειο που έμοιαζε με την Λούνα.. Αμάν λέω, πάει, τους τρέλανε τους ανθρώπους.. Αλλά μετά από λίγο τσουπ, εμφανίζεται η μαντάμ εντελώς χαλαρή και χαρούμενη, με το γαύγισμα να συνεχίζει ακατάπαυστο από κάτω.. :)
 






l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.635
7.745
Πωπωπωπωωω είδα τώρα τις φωτογραφίες της και τρελάθηκα!! Τι κορίτσαρος είναι αυτός?!?!
Καλή ανάρρωση από το χειρουργείο και να τα χαίρεσαι και τα δύο σου τα σκυλάκια, πωπωπωπω παναγιά μου σαν ασήμι σκούρο είναι η καλλονή σου!
 
  • Like
Reactions: nas


betty coltrane

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2011
3.972
9.756
47
Ηράκλειο, Αττική
goodcopbadcop6.blogspot.gr
Κοιταζα τις τελευταίες φωτογραφίες και (θα με πειτε τρελή) σκεφτόμουν οτι αυτη η φατσα, αυτό το βλέμμα στις δυο πρώτες δεν θα μπορουσε να ειναι βλέμμα αρσενικού σκύλου. Το ξέρω οτι εξανθρωπίζω αλλα κοίτα...
Ειναι πανέμορφη. Πάντα ειχα μια αδυναμια στα weimaraner.
 
  • Like
Reactions: nas and dnassib


M_and_M

Well-Known Member
10 Μαρτίου 2014
232
501
Athens
Μοντέλο η δεσποινίς, και όμορφη και αθλητική! Καλή ανάρρωση και πολλές πολλές φωτό ακόμα, είναι φοβερό μούτρο :)
 
  • Like
Reactions: nas


nas

Well-Known Member
12 Μαϊου 2015
69
270
Ευχαριστούμε όλους για τα σχόλια!

@betty coltrane Πού να δεις από κοντά πόση θηλυκότητα βγάζει το βλέμμα της, νόμιζα οτι εγώ την έβλεπα έτσι αλλά αφού το διακρίνεις κι εσύ από μερικές φωτό τότε δεν είναι μόνο η ιδέα μου.. 'Ασε, της έχω μάθει να δίνει και φιλάκια στο μάγουλο και την έχω τρελάνει, έχει γίνει τεράστια πηγή καθημερινής ντόπας.. :D
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.609
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3