Ο Benji σας καλησπερίζει!




zerom0

Well-Known Member
14 Οκτωβρίου 2015
490
728
Αθήνα
Για καθαρά λόγους υγείας, με ενδιέφερε εκτροφικό κουτάβι βασικά, ψάχνοντας και διαβάζοντας ότι είναι ελάχιστοι οι πραγματικοί εκτροφείς μαλτέζ εντός ελλάδας, βρήκα μέσω σύστασης κάποιο αλλά η τιμή ήταν απελπιστικά αποτρεπτική! Απελπιστικά όμως! Κι έτσι λύγισα και βέβαια θα λουστώ το όποιο κόστος..ελπίζω να πάμε καλά ομως
 




d-friend

Well-Known Member
23 Φεβρουαρίου 2014
905
2.550
42
Αθήνα, Παγκράτι
@d-friend ξέρω, θα φάω ξύλο!!!
Και δικαιολογημένα!
Μου αρέσει που διάβαζες καιρό τρομάρα σου..
Ευτυχώς για σένα είναι λεκτικό το ξύλο!
Συγχαρητήρια για την ειλικρίνιά σου, καλή τύχη με την επιλογή σου.
 
Last edited:


zerom0

Well-Known Member
14 Οκτωβρίου 2015
490
728
Αθήνα
Μωρέ καιρό διάβαζα και έχω επίγνωση. Ούτε το ξύλο εδώ θα παίξει τόσο μεγάλο ρόλο όσο μια κακή εξέλιξη σε επίπεδο υγείας. Αυτό είναι η μεγαλύτερή μου έγνοια.
 


zerom0

Well-Known Member
14 Οκτωβρίου 2015
490
728
Αθήνα
Και για να μην προτρέξει κανείς...ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ πως ο Benji ΔΕΝ πρόκειται να ζευγαρώσει ever! Αλλο το τι μπορεί να επωμιστώ εγώ κι άλλο να το σπείρω και παρακάτω.
 




Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Μωρέ καιρό διάβαζα και έχω επίγνωση. Ούτε το ξύλο εδώ θα παίξει τόσο μεγάλο ρόλο όσο μια κακή εξέλιξη σε επίπεδο υγείας. Αυτό είναι η μεγαλύτερή μου έγνοια.
Να σε καλωσορίσω κι εγώ και να σε "καλωσορίσω" κιόλας... Δεν θα έπρεπε να είναι μόνο αυτό η μεγαλύτερη έγνοια σου. Διαβασμένη είσαι, μάλλον καταλαβαίνεις τι εννοώ..
 
  • Like
Reactions: zerom0


zerom0

Well-Known Member
14 Οκτωβρίου 2015
490
728
Αθήνα
Πρώτη γέννα, δεν τα χάρισαν ακριβώς...βασικά έκανε τρία. Ενα χάρισαν σε μένα, ένα πήραν από την πλευρά της μάνας κι ένα από την πλευρά του πατέρα. Σε πολύ κλειστό κύκλο έμεινε όλο αυτό δηλαδή. Και δεν πρόκειται να επαναληφθεί γέννα.
Επίσης τηρήθηκε ευλαβικά το πρωτόκολλο και κανένα δεν απομακρύνθηκε πριν κλείσει τους 2 μήνες
 


Beyond Wonderland

Well-Known Member
6 Μαϊου 2013
1.108
1.753
Καλως ηρθατε,πολυ ομορφος ο Benji (δικια σου φωτογραφια δεν ειδα,οποτε δεν εχει κοπλιμεντο για σενα :p ) Απο οτι βλεπω φαινεται να εχεις καποιες γνωσεις ανω το μεσου ορου (και του μεσου Ελληνα ιδιοκτητη σκυλου),κατα τη γνωμη μου κακως που δεν ειχες την υπομονη-επιμονη να μαζεψεις τα απαιτουμενα χρηματα για εκτροφικο κουταβι,αλλα απο την αλλη θεωρω πως θα μπορεσεις να προσφερεις σε αυτο το σκυλι μια ομορφη ζωη.Καλη συνεχεια και στους δυο σας λοιπον (y)
 
  • Like
Reactions: zerom0


mariatheo

Well-Known Member
23 Νοεμβρίου 2015
828
435
Πρώτη γέννα, δεν τα χάρισαν ακριβώς...βασικά έκανε τρία. Ενα χάρισαν σε μένα, ένα πήραν από την πλευρά της μάνας κι ένα από την πλευρά του πατέρα. Σε πολύ κλειστό κύκλο έμεινε όλο αυτό δηλαδή. Και δεν πρόκειται να επαναληφθεί γέννα.
Επίσης τηρήθηκε ευλαβικά το πρωτόκολλο και κανένα δεν απομακρύνθηκε πριν κλείσει τους 2 μήνες
Καλός ήρθατε να χαίρεσαι τον benji.η ιδια και πολυ λαθος κίνηση απόκτησης οπως έκανα και εγω.μεγα λαθος σε λιγο καιρό την στειρωνω και εγω.ουτε λόγος για ζευγάρωμα.ετσι και αλλιως δεν θα το έκανα ποτε.
 
  • Like
Reactions: zerom0


zerom0

Well-Known Member
14 Οκτωβρίου 2015
490
728
Αθήνα
Στα ίδια πλαίσια είμαστε λοιπόν.
Θέλω όμως να κάνω μια ερώτηση προς τους πιο γνώστες γιατί θα ήθελα πολύ να καταλάβω.
Πριν την ερώτηση αυτή, έχω άλλη...επιτρέπεται να αναφέρω τιμή εκτροφέα; Πάνω στην οποία έχω και την απορία;
 




mariatheo

Well-Known Member
23 Νοεμβρίου 2015
828
435
Στα ίδια πλαίσια είμαστε λοιπόν.
Θέλω όμως να κάνω μια ερώτηση προς τους πιο γνώστες γιατί θα ήθελα πολύ να καταλάβω.
Πριν την ερώτηση αυτή, έχω άλλη...επιτρέπεται να αναφέρω τιμή εκτροφέα; Πάνω στην οποία έχω και την απορία;
Νομιζω πως ναι,διαβάζοντας εχω συναντήσει σε διαφορά θέματα τιμές...
 


zerom0

Well-Known Member
14 Οκτωβρίου 2015
490
728
Αθήνα
Οκ. Χωρις να αναφερω ονομα, μου το συστησαν ομως ως το μοναδικο σοβαρο στην ελλαδα. Ειναι σε συνηθισμενα πλαισια να ζηταει καποιος 2000€ για ενα μαλτεζοκουταβο;
 


mariatheo

Well-Known Member
23 Νοεμβρίου 2015
828
435
Οκ. Χωρις να αναφερω ονομα, μου το συστησαν ομως ως το μοναδικο σοβαρο στην ελλαδα. Ειναι σε συνηθισμενα πλαισια να ζηταει καποιος 2000€ για ενα μαλτεζοκουταβο;
Εδώ ας απαντήσουν οι ποιο έμπειροι του φόρουμ.δεν γνωριζω.πολλα τα λεφτά παντος.:eek:
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Δεν ξέρω αν είναι στα συνηθισμένα πλαίσια, καθώς δεν έχω ψάξει για τη φυλή, αλλά ο καθένας μπορεί να χρεώσει όσο θέλει την υπηρεσία που παρέχει. Θα μπορούσες να έχεις ρωτήσει τον εκτροφέα γιατί το κοστολογεί έτσι, είναι άλλωστε κι ο αρμόδιος για αυτό. Υποθέτω ότι με αυτήν την τιμή θα μπορούσες να βρεις κι εκτός Ελλάδας, εκτροφείο αξιοπρεπές και με τα λεφτά αυτά να καλύψεις τόσο το κόστος απόκτησης όσο και το ταξίδι να πήγαινες να το πάρεις η ίδια
 
  • Like
Reactions: mareco and l.Kyveli


zerom0

Well-Known Member
14 Οκτωβρίου 2015
490
728
Αθήνα
Ναι, αν τα διεθετα ναι, καταλαβαινω τι εννοεις. Η συνομιλια ηταν τηλεφωνικη, σε πρωτη φαση αναφερθηκε στα "αιματα" και στο γεγονος οτι ηταν εκθεσιακο κουταβι, καθως κ στην υποστηριξη που θα παρειχαν οι ιδιοι. Νομιζω οτι αυτα ηταν τα βασικα δικαιολογητικα για την τιμη αυτη. Επισης ηταν το τελευταιο. Τα υπολοιπα ειχαν δοθει.
 


ioanna a

Well-Known Member
21 Ιανουαρίου 2014
2.239
3.079
Την απάντηση σου την πήρες ήδη από τους εκτροφεις λοιπόν. Για εκθεσιακό κουτάβι προσωπικά τα 2000 είναι οκ.
Συμφωνα με αυτό που τελικά επέλεξες, αυτό που εσύ εψαχνες ήταν ''pet quality''. οπότε η τιμή θα έπεφτε πολύ.
Γιατί επέλεξες ιδιωτική γεννα ενώ την πληροφόρηση την είχες; Πού πήγαμε στραβά πάλι δηλαδή;
 
  • Like
Reactions: mariatheo


zerom0

Well-Known Member
14 Οκτωβρίου 2015
490
728
Αθήνα
Εξ αρχης τους δηλωσα ξεκαθαρα οτι δεν εψαχνα για εκθεσιακο. Μαλιστα μου ειπαν οτι το προοριζαν για καποιον που θα ασχολειται με εκθεσεις αλλα θεωρουσαν σημαντικοτερο να αγαπηθει απο καποιον σε τελικη. Η ιδιωτικη γεννα ηρθε και "κουμπωσε" απεναντι στην οικονομικη δυσκολια. Δελεαστηκα, γνωριζα τη μανα, καθως και τους ιδιοκτητες, και ενεδωσα.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.609
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3