Κοκονι?


KaMi

Member
17 Μαϊου 2016
16
15
43
Καλησπέρα. Είμαι καινούργια στην παρέα και θα ήθελα να μου πείτε πού μπορω να βρω σκυλάκι κοκονι. Πήρα τηλ. στον ΚΟΕ, περιμένω e-mail, αλλά τίποτα....
Επίσης σε τι τιμες περιπου τα δίνουν οι εκτροφείς?
Διαβάζω οτι έχουν πολύ καλό χαρακτήρα. Έχουμε δυο παιδάκια κ μια γατουλα στο σπίτι.
Με τις γάτες πως τα πηγαίνουν γνωρίζει κάποιος? (Αν κ υποψιαζομαι οτι το θέμα το χουν οι ξινουλες γάτες κ όχι τα σκυλια )
Ευχαριστώ.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.633
19.860
Καλώς ήρθες στο φόρουμ! :)

Εξαιρετική σκέψη τα κοκονάκια. Είναι γλυκύτατα!
Μέσω ΚΟΕ αποκλειστικά. Επέμενε. Μπες και στην σελίδα τους, να δεις πότε έχει επόμενη έκθεση, να πας να τα δεις από κοντά, αν είσαι Αθήνα. 1 Ιουλίου αν θυμάμαι καλά.

Η σελίδα τους, στο fb είναι αυτή:
https://www.facebook.com/groups/kokoni.dogs/?ref=browser
 
  • Like
Reactions: cygor and d-friend


KaMi

Member
17 Μαϊου 2016
16
15
43
Καλημέρα mareco! Είμαι ηδη μέλος του γκρουπ στο Facebook.
Θα ξαναπαρω στον Κοε σήμερα....
Δε θα είμαι Αθήνα τον Ιούλιο μάλλον. Απλα ήθελα να μου δώσουν τηλ εκτροφεων να δω τα κουταβακια απο κοντά κ εννοείται να με διαφωτίσει περί ράτσας κι ο εκτροφέας..
Μα τα βλέπω στο δρόμο κ τα ζηλεύω! Κι απ οτι διαβάζω, πρεπει να είναι πολύ καλά σκυλακια!
Σε ευχαριστώ πολύ για το χρονο σου!
 
  • Like
Reactions: mareco


M_and_M

Well-Known Member
10 Μαρτίου 2014
232
501
Athens
Λοιπόν, θα μιλήσω ...αντικειμενικά: είναι εύκολα στη συμβίωση σκυλιά, 'δένουν' με ό,τι τρόπο ζωής έχεις ήδη (είσαι των σπόρ; το χουν! είσαι του καναπέ; κανένα πρόβλημα!), είναι έξυπνα και εκπαιδεύσιμα, χωράνε παντού, είναι κομπλέ με παιδιά, γατιά, σκυλιά, ηλικιωμένους κλπ (ΑΝ τα μάθεις) και το κυριότερο, είναι γερά χωρίς θέματα υγείας (σαν φυλή γενικώς, το κάθε άτομο σαφώς πρέπει να εξετάζεται χωριστά).
Μειονεκτήματα δεν έχουν - σοβαρά τώρα! :whistle:
 


KaMi

Member
17 Μαϊου 2016
16
15
43
M_and_M σε ευχαριστώ παρα πολύ για τις πληροφορίες! Υποθέτω μιλάς εκ πείρας χαχα! Αυτά ακριβως διάβαζα κ λέω οκ....το κοκονακι είναι για εμας!
Συν του ότι είναι πανέμορφα σκυλιά. Εμας τουλάχιστον μας αρέσουν πολύ.
Πήρα στον ΚΟΕ πριν λίγο, μου ειπαν μονο με φαξ μπορούν να μου στείλουν τους εκτροφείς. Θα πάω τώρα σε ενα βιβλιοπωλείο να μου τα στείλουν εκεί. ☺
 
  • Like
Reactions: ioanna a and mareco




mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.633
19.860
Πάντως @KaMi την γρηγορότερη και εγκυρότερη συζήτηση, θα την κάνεις στο άνω fbgroup
Εχεις ρωτήσει και δεν σου έχουν πει;
 
  • Like
Reactions: KaMi




Marihavi

Member
7 Μαϊου 2016
11
10
66
Καλησπέρα. Ξέρω τουλάχιστον δύο εκτροφείς για Κοκόνια. Θα σου στείλω το όνομα μέσω p.m.
 
  • Like
Reactions: KaMi


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.633
19.860
Καλησπέρα. Ξέρω τουλάχιστον δύο εκτροφείς για Κοκόνια. Θα σου στείλω το όνομα μέσω p.m.
Αρκεί, να είναι σωστοί εκτροφείς έτσι;
 


Marihavi

Member
7 Μαϊου 2016
11
10
66
Αρκεί, να είναι σωστοί εκτροφείς έτσι;
Αναγνωρισμένοι, εκ των οποίων ο ένας είναι και κριτής και χρόνια τώρα αγωνίζεται για την διάσωση και αναγνώριση της φυλής.
 
  • Like
Reactions: KaMi and mareco




Marihavi

Member
7 Μαϊου 2016
11
10
66
Ο κύριος Μακαρίτης και η κα Καριοφύλλη. Είναι και ο Κος Παππαδιόχος εξ ίσου σημαντικός!
 
  • Like
Reactions: KaMi and mareco


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.633
19.860
Μη σου πω και ο σημαντικότερος, εδώ μέσα που το αναφέρεις :D
Ο καλυτερότερος όλων! :love: [σε περίπτωση που το διαβάσει]
 
  • Like
Reactions: ptf and KaMi


KaMi

Member
17 Μαϊου 2016
16
15
43
Όντως οι εκτροφείς που μου προτείνει η Marihavi είναι σωστοί. Έχω κανει ερευνουλα....
Ηδη μίλησα με τον εναν κ μάλλον σήμερα ή αύριο θα πάω απο εκεί.
Θα σας ενημερωσω για νεότερα.

Αχ βρε παιδιά αυτός ο ΚΟΕ.....αχ! Ετρεχα στο βιβλιοπωλειο για το φαξ, επειδή μου ειπαν είναι περίπλοκο να το στείλουν με μέιλ...παίρνω το φαξ κ ηταν πεντε γραμμές. Τεσπα...θα χουν τους λόγους τους τι να πω η άσχετη κ εγώ

Στην ομάδα δεν έχω ρωτήσει mareco, αλλά πήρα τηλ τον εκτροφεα που είναι κ διαχειριστής κ δεν έχει τώρα κοκονακια.
 
  • Like
Reactions: ioanna a and mareco


KaMi

Member
17 Μαϊου 2016
16
15
43
Με τον κο. Παπαδιοχο μίλησα, ευγενεστατος! Δυστυχώς δεν έχει σκυλάκια αυτή τη στιγμη.
 
  • Like
Reactions: mareco




Φωφω

New Member
21 Ιανουαρίου 2018
4
1
43
Καλησπερα,ειμαι σε διαδικασια υοθεσιας,αρσενικο κοκονι 1\5 χρονων
Θα εχω καποιο θεμα λογω ηλικιας?
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.103
10.055
Athens
Καλησπερα,ειμαι σε διαδικασια υοθεσιας,αρσενικο κοκονι 1\5 χρονων
Θα εχω καποιο θεμα λογω ηλικιας?
Γιατί να έχεις?
Άλλοι έχουν υιοθετήσει σκυλιά 6, 7 και 10 χρονών και είναι μια χαρά.
Το σκυλί που είναι τώρα?
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.607
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3