Αποκτηση σκυλου πιτμπουλ


Haris Drazen

Well-Known Member
25 Μαρτίου 2016
1.454
2.847
ΑΘΗΝΑ
Ενω να τις ποστάρουμε εδώ για κουβεντούλα, εχει μεγαλύτερο νόημα. Τους προμοτάρουμε κιολας. :/
Αν ειναι παρανομες και στη ΧΕ και εκει report. Το να τις χαζευουμε απλώς τι νόημα εχει;
Μιλαω γενικά, όχι προσωπικα.
sorry που για σενα δεν εχει νοημα και ξανα sorry που τις χαζευω!την επομενη φορα θα σε ρωτησω...(λες και ανακαλυψα την Αμερικη που δεν γνωριζουν ολοι οι "ενδιαφερομενοι"- μελη του forum κιολας και τωρα που ειδαν το post μου, θα αγορασουν σκυλο απο αγγελιες....)
οτι τους προμοταρουμε που το ειδες ακριβως;
με το "η σκυλα δεμενη στο δεντρο και τα κουταβια τα παταει στην κοιλια ο "ιδιοκτητης" με την παντοφλα για να τα βγαλει φωτογραφια :mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:" που εγραψα;;;
ή με την ξεκαθαρη ειρωνια "ελα ρε και εγω ο χαζος θα τρεχω στην Γερμανια, ενω μπορουσα να βρω τοσο φτηνες περιπτωσεις"
Αν μιλουσες γενικα, θα σε παρακαλουσα την επομενη φορα να μην χρησιμοποιησεις δικο μου post στα quote σου για να μην δημιουργουνται ασκοπες παρεξηγησεις...να καταλαβαινουμε τι διαβαζουμε, ή εστω να ζηταμε διευκρινισεις αν δεν ειμαστε σιγουροι για το τι γραφει ο αλλος, μη μας πιανει παροξυσμος ανευ αιτιας... Ευχαριστω.
Οσο για τα reports που λετε και ξαναλετε, να ρωτησω για τρίτη φορα. Να κανω report σε ποιον; Στο ιδιο το site;
Και θα πετυχω τι ακριβως; Αντιλαμβανεσαι οτι μιλαμε για χιλιαδες αγγελιες σε αμετρητα sites (εσυ τωρα ανακαλυψες οτι εχεις αγγελιες πωλησεις στην ΧΕ; με αφορμη το δικο μου post;); Και οτι προφανως οσα reports και να γινουν, μιλαμε για νομικο πλαισιο που ΔΕΝ εφαρμοζεται απο κανεναν;
Ειναι σα να σου πω πηγαινε και στησου μονη σου εξω απο το pet city και κανε διαμαρτυρια επειδη πουλανε κουταβια....
 


Haris Drazen

Well-Known Member
25 Μαρτίου 2016
1.454
2.847
ΑΘΗΝΑ
Ενω να τις ποστάρουμε εδώ για κουβεντούλα, εχει μεγαλύτερο νόημα. Τους προμοτάρουμε κιολας. :/
Αν ειναι παρανομες και στη ΧΕ και εκει report. Το να τις χαζευουμε απλώς τι νόημα εχει;
Μιλαω γενικά, όχι προσωπικα.
sorry που για σενα δεν εχει νοημα και ξανα sorry που τις χαζευω!την επομενη φορα θα σε ρωτησω...(λες και ανακαλυψα την Αμερικη που δεν γνωριζουν ολοι οι "ενδιαφερομενοι"- μελη του forum κιολας και τωρα που ειδαν το post μου, θα αγορασουν σκυλο απο αγγελιες....)
οτι τους προμοταρουμε που το ειδες ακριβως;
με το "η σκυλα δεμενη στο δεντρο και τα κουταβια τα παταει στην κοιλια ο "ιδιοκτητης" με την παντοφλα για να τα βγαλει φωτογραφια :mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:" που εγραψα;;;
ή με την ξεκαθαρη ειρωνια "ελα ρε και εγω ο χαζος θα τρεχω στην Γερμανια, ενω μπορουσα να βρω τοσο φτηνες περιπτωσεις"
Αν μιλουσες γενικα (εγω και ο @vasilis_mike ανεβασαμε αγγελιες, αρα για τι γενικα μιλαμε;), θα σε παρακαλουσα την επομενη φορα να μην χρησιμοποιησεις δικο μου post στα quote σου για να μην δημιουργουνται ασκοπες παρεξηγησεις...να καταλαβαινουμε τι διαβαζουμε, ή εστω να ζηταμε διευκρινισεις αν δεν ειμαστε σιγουροι για το τι γραφει ο αλλος, μη μας πιανει παροξυσμος ανευ αιτιας... Ευχαριστω.
Οσο για τα reports που λετε και ξαναλετε, να ρωτησω για τρίτη φορα. Να κανω report σε ποιον; Στο ιδιο το site;
Και θα πετυχω τι ακριβως; Αντιλαμβανεσαι οτι μιλαμε για χιλιαδες αγγελιες σε αμετρητα sites; Και οτι προφανως οσα reports και να γινουν, μιλαμε για νομικο πλαισιο που ΔΕΝ εφαρμοζεται απο κανεναν;
Ειναι σα να σου πω πηγαινε και στησου μονη σου εξω απο το pet city και κανε διαμαρτυρια επειδη πουλανε κουταβια....
 
Last edited:


betty coltrane

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2011
3.972
9.756
47
Ηράκλειο, Αττική
goodcopbadcop6.blogspot.gr
Στο Βασιλη απαντησαν αλλοι. Η δημοσιευση αγγελιων για αγορα-πωληση σκυλων δεν επιτρεπεται συμφωνα με τους κανονισμους. Κανονικα και συνηθως, τετοια ποστς σβηνονται.
Προσωπικα, δεν με ενδιαφερει το γιατι και το πως μπηκαν. Δεν με ενδιαφερει το πως το σχολιασες ουτε αν την εβαλες για την κριτικαρεις. Με το λινκ εχω θεμα.
Γενικα μιλωντας ειπα οτι δε κοστιζει κατι να κανει μια αναφορα οποιος το βλεπει. Αν δε θες, μην κανεις.

@admin
 


theo9

Well-Known Member
18 Μαϊου 2016
515
377
νοτια προαστια
μας εχεις κανει θμα με τα σκλια σου να μας τα παρουσιασεις η οχι ακομα;;;;;;
δεν το θεωρω κατι αναγκαιο ουτε είναι κατι που μαρεσει να παρουσιάζομαι.
αλλα αφου ενδιαφέρεσαι εχω έναν ημιαιμο τιγρε μποξερ-πιτμπουλ και αλλα μαζι φανταζομαι 28κιλων 4,5 χρονων που τον πηρα από τη φιλοζωικη λαυριου 5 μηνων και μια 'καθαρη' πιτμπουλιτσα τιγρε και αυτή (είναι σχεδόν ιδια στο χρωμα ) 3,5 χρονων 36κιλων.
εχουν κανει και τα 2 εκπαιδευση και συνεχιζουν να κανουν βασικα αλλα πιο πολύ σε φαση εκπαιδευση με αλλα σκυλια μαζι κτλ.
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Και θα πετυχω τι ακριβως; Αντιλαμβανεσαι οτι μιλαμε για χιλιαδες αγγελιες σε αμετρητα sites; Και οτι προφανως οσα reports και να γινουν, μιλαμε για νομικο πλαισιο που ΔΕΝ εφαρμοζεται απο κανεναν;
Ειναι σα να σου πω πηγαινε και στησου μονη σου εξω απο το pet city και κανε διαμαρτυρια επειδη πουλανε κουταβια....
"Έλα μωρέ, εγώ θα κάνω τη διαφορά; Εγώ θα σώσω τον κόσμο; "

Ναι, εσύ θα σώσεις τον κόσμο. Θα σώσεις το κομμάτι που σου αναλογεί. Είναι η ατομική σου ευθύνη ως κομμάτι της συλλογικής.

"Ν’ αγαπάς την ευθύνη
να λες εγώ, εγώ μονάχος μου
θα σώσω τον κόσμο.
Αν χαθεί, εγώ θα φταίω"
 
Last edited:
  • Like
Reactions: matilda


vasilis_mike

Well-Known Member
19 Φεβρουαρίου 2016
1.681
3.903
ΑΘΗΝΑ
Καλημέρα. Δεν θέλω να δημιουργήσω ένταση με ένα λινκ που πέρασα!

@betty coltrane Προφανώς και δεν έκανα καμία διαφήμιση του λινκ. Μου φάνηκε γελοίο σε site για αυτοκίνητο να πωλούνται σκυλιά παράνομα και μάλιστα συμπληρώνοντας την φόρμα καταχώρησης αγγελιάς για αυτοκίνητα.

Θεωρώ ότι όλοι καταλαβαίνουν την διαφορά κι ότι μόνο ανητικά μπορεί κάποιος να δει μία τέτοια αγγελία παρά τον σπρώχνει να την κοιτάξει και να προβεί σε αγορά...
 
  • Like
Reactions: Haris Drazen


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Δυστυχώς, θεωρείς λάθος. Διαβάζοντας την πλειοψηφία των νημάτων για επιλογή κουταβιού, θες δεν θες το παίρνεις χαμπάρι κάποια στιγμή. Διότι δεν φαίνεται σε όλους παράλογο η αγγελία σκύλου σε στήλη αυτοκινήτου, εξού και δεν είναι μόνη της αλλά έχει παραπάνω από μια. Κι υπάρχει κι ανταπόκριση, αλλιώς θα είχε σταματήσει...
 


vasilis_mike

Well-Known Member
19 Φεβρουαρίου 2016
1.681
3.903
ΑΘΗΝΑ
Εντάξει παιδιά. Έκανα λάθος. Το είδα με χιούμορ. Μην βαράτε, δεν θα επαναληφθεί!
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Αντιλαμβάνομαι το αστείο της υπόθεσης, όπως είμαι σίγουρη ότι γίνεται αντιληπτό ανάμεσα σε κομμάτι των μελών. Είναι όμως από τους κώδικες αντίληψης ενός στενού κύκλου ενώ οι δημοσιεύσεις είναι δημόσιες. :)
 


betty coltrane

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2011
3.972
9.756
47
Ηράκλειο, Αττική
goodcopbadcop6.blogspot.gr
Δεν καταλαβαινω γιατι αντιδρατε ετσι. Δε θεωρησα οτι το περιεχομενο σας βρισκει συμφωνους. Απλως θεωρησα αυτονοητο το οτι ακομα και η αρνητικη διαφημιση ειναι διαφημιση.
Στο αλλο οντως ημουν λαθος. Δεν ειναι δουλεια μου να κανω υποδειξεις για το που θα κανει αναφορα κσποιος.
Αλλα αυτη τη νοοτροπια που θελει να βλεπω την παρανομια και να μην κανω τιποτα γιατι ολοι το κανουν ή ειναι τοσοι πολλοι που δεν εχει νοημα, με χαλαει. Πολυ!
 


vasilis_mike

Well-Known Member
19 Φεβρουαρίου 2016
1.681
3.903
ΑΘΗΝΑ
Δεν καταλαβαινω γιατι αντιδρατε ετσι. Δε θεωρησα οτι το περιεχομενο σας βρισκει συμφωνους. Απλως θεωρησα αυτονοητο το οτι ακομα και η αρνητικη διαφημιση ειναι διαφημιση.
Δεν νομίζω ότι υπήρξε καμία αντίδραση.
 
  • Like
Reactions: betty coltrane




Beyond Wonderland

Well-Known Member
6 Μαϊου 2013
1.108
1.753
Μπορει να γραφτηκε σε ξενογλωσσα sites που τα εκει μελη ειναι εως και 10 φορες* φιλικοτερα.

*Σε σχεση με αναλογα ελληνικα sites.Οι μετρησεις της ερευνας πραγματοποιηθηκαν στην κλιμακα του ωχαδερφισμου.
 


Haris Drazen

Well-Known Member
25 Μαρτίου 2016
1.454
2.847
ΑΘΗΝΑ
@Orilis & @betty coltrane οκ κατανοητο, το link σας χτυπησε κοκκινο, δικαιωμα σας, αν και το θεωρω λιγο υπερβολικο. Ας διαγραφει απο την διαχειριση να τελειωνουμε...
Οσο για το θεμα του report που μου επαναλαμβανετε, εχετε την καλοσυνη να μου εξηγησετε σε ποιον να κανω το report; στο ιδιο το site; και τι αποτελεσμα θα εχει;
αναγκαζομαι να σας ρωτησω για τεταρτη φορα, καθως οι απαντησεις σας ειναι απλα του επιπεδου "αν θες να κανεις,κανε-τσαμπα ειναι",περι ατομικης ευθυνης κτλ...
τα sites και οι αγγελιες ειναι εκει, χρονια τωρα...οπως μου τα λετε, φανταζομαι οτι εσεις εχετε κανει report σε καθε μια απο τις χιλιαδες αγγελιες που υπαρχουν στο διαδικτυο,σωστά; Πιστευετε ειλικρινα οτι μερικα reports θα αλλαξουν μια καθιερωμενη παρανομη διαδικασια απο την στιγμη που οι ιδιες οι αρχες δεν ελεγχουν την διαδικασια ή να ειχαμε να λεγαμε για θεωριες ατομικης και συλλογικης ευθυνης για να δειχνουμε οι καλοι και ευσυνειδητοι πολιτες;;
εχουμε ξεφυγει τελειως off topic btw και ο θεματοθετης (αν τα διαβαζει) θα γελαει...
 
  • Like
Reactions: Siegfried


betty coltrane

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2011
3.972
9.756
47
Ηράκλειο, Αττική
goodcopbadcop6.blogspot.gr
Δεν ειχα ιδεα για τις αγγελιες που υπαρχουν σε διαφορα sites. Μπορει και να χεις δικιο και να ειμαι αφελης. Και οχι δεν εκανα αναφορα στις 2000 αγγελιες που εχει το site εκανα σε 10. Το λιγοτερο που μπορουσα να κανω (δεν το παιζω καμια ακτιβιστρια) Και τους εστειλα και το νομο που λεει γιατι ειναι παρανομο. Μου πηρε λιγοτερο απο 5 λεπτα. Το πιο πιθανο ειναι να ειναι τρυπα στο νερο, μαζι σου. Αλλα αν 10 ατομα εκαναν 10 αναφορες, το λιγοτερο θα μπορουσε να γινει, ειναι να γινουμε εκνευριστικοι. 20 ατομα σε εικοσι αγγελιες ακομα καλυτερα.
Και παλι μπορει να μην ειναι τιποτα. Αλλα μπορει και να ειναι κατι. Αν το αγνοησουμε, σιγουρα δε θα γινει τιποτα.
Δεν μιλαμε για διαφορετικη αποψη αλλα για παρανομη πρακτικη. Δεν ξερω τι αλλο θα μπορουσε να γινει αλλα θα με ενδιεφερε να μαθω αν γνωριζει καποιος.
 




betty coltrane

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2011
3.972
9.756
47
Ηράκλειο, Αττική
goodcopbadcop6.blogspot.gr
Δεκτο! Αλλα αντι να λεμε το πιστευουμε, μπορουμε να το δοκιμασουμε. Και μετα εδω θα ειμαστε να μου πεις με ενα αισθημα δικαιωσης 'στα λεγα εγω'. :)
Αυτα τα θεματα χρειαζονται επιμονη. Και τα αποτελεσματα αργουν. Η εναλλακτικη ποια ειναι;
Στο σκυλο σου θα δοκιμασεις μια εντολη 10 φορες και αν δεν την πιασει, θα σταμστησεις και θα πεις, ετσι ειναι τα πραγματα;
 
  • Like
Reactions: matilda


Haris Drazen

Well-Known Member
25 Μαρτίου 2016
1.454
2.847
ΑΘΗΝΑ
μπα, δεν θα γυρισω να πω κανενα "στα λεγα εγω"...
εναλλακτικη δε νομιζω οτι υπαρχει στο συγκεκριμενο θεμα,ουτε οτι ειναι θεμα επιμονης. Απο την στιγμη που υπαρχει νομος που δεν εφαρμοζεται, τι να γινει δηλαδη; οσο και να φωναζεις σε εναν τοιχο, θα σε ακουσει; το παραδειγμα με τον σκυλο ειναι αστοχο κατα την γνωμη μου...:)
 
  • Like
Reactions: elverg


Psyxodrama07

Member
14 Απριλίου 2016
16
0
28
Μπορει να γραφτηκε σε ξενογλωσσα sites που τα εκει μελη ειναι εως και 10 φορες* φιλικοτερα.

*Σε σχεση με αναλογα ελληνικα sites.Οι μετρησεις της ερευνας πραγματοποιηθηκαν στην κλιμακα του ωχαδερφισμου.
Εννοειται, δεν θα χασω το χρονο μου διαβαζοντας τι γραφει ο καθε πικραμενος για τα σκυλια. Μονο και μονο απο το υφακι πολλων εδω μεσα που το παιζουν γνωστες σε ολα "και γιατι θες σκυλο;", "ξερεις οτι ειναι πιτμπουλ;" και τα σχετικα με αηδιαζουν. Εφοσον δεν εχετε σκοπο να βοηθησετε σε κατι ειστε αχρηστοι. Ρισπεκτ σε theo9 για ολες τις απαντησεις του. Γεια σας
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.813
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf