Τροπος αποκτησης.


reinmeister2

Well-Known Member
23 Μαϊου 2014
864
2.298
124
λες στον φιλο σου να βρει εναν πακιστανο εμπιστοσυνης,κατα προτιμηση καποιον που να εξαρταται οικονομικα πληρως,απο δικο του ανθρωπο, να τον χαρτζηλικωσει και να αναλαβει αυτος την διαδικασια,ειτε ψαξιματος,ειτε αγορας...

απο κει και μετα οπως προαναφερθηκε,ειναι πολυ πιθανον να του σκασει μπουλντογκ αντι για μπουλυ,αν και προσωπικα δεν θα με χαλουσε καθολου...
 


Dias2

Well-Known Member
13 Μαϊου 2016
104
22
38
Δεν καταλαβες τι σου ειπα...
Διασταυρωσεις ειναι και ο φαινοτυπος ταιριαζει σε Bully Kutta.
Ειπες τα περισσοτερα στην Ευρωπη ειναι ετσι, οποτε με αυτη τη φραση καταλαβα οτι υπαρχουν και εμπιστα εκτροφεια στην Ευρωπη που να εχουν σκυλια Bully Kutta και οχι προσμιξεις που να μοιαζουν.
 


Dias2

Well-Known Member
13 Μαϊου 2016
104
22
38
λες στον φιλο σου να βρει εναν πακιστανο εμπιστοσυνης,κατα προτιμηση καποιον που να εξαρταται οικονομικα πληρως,απο δικο του ανθρωπο, να τον χαρτζηλικωσει και να αναλαβει αυτος την διαδικασια,ειτε ψαξιματος,ειτε αγορας...

απο κει και μετα οπως προαναφερθηκε,ειναι πολυ πιθανον να του σκασει μπουλντογκ αντι για μπουλυ,αν και προσωπικα δεν θα με χαλουσε καθολου...
Και εγω και ο φιλος μου ξερουμε Πακιστανους που στην Ελλαδα δεν εχουν στον ηλιο μοιρα και μας κανουν διαφορες μικροεργασιες και τους δινουμε ενα χαρτζιλικι. Ισως κανουμε και αυτο αλλα μου ακουγεται παρακινδυνευμενο.
 


reinmeister2

Well-Known Member
23 Μαϊου 2014
864
2.298
124
Και εγω και ο φιλος μου ξερουμε Πακιστανους που στην Ελλαδα δεν εχουν στον ηλιο μοιρα και μας κανουν διαφορες μικροεργασιες και τους δινουμε ενα χαρτζιλικι. Ισως κανουμε και αυτο αλλα μου ακουγεται παρακινδυνευμενο.
ειναι...
γι αυτο σου ειπα να υπαρχει πληρης οικονομικη εξαρτηση,με απλα λογια να τρωει ψωμακι μονο απο σας η δικο σας ανθρωπο,ετσι ωστε σε περιπτωση στραβης να του στοιχισει...

απο κει και περα,καθεις πραττει κατα το δοκουν και ουδεμια ευθυνει φερει ο γραφων σε περιπτωση στραβης...δεν προτρεπω...προτεινω ιδεα...
 


Dias2

Well-Known Member
13 Μαϊου 2016
104
22
38
ειναι...
γι αυτο σου ειπα να υπαρχει πληρης οικονομικη εξαρτηση,με απλα λογια να τρωει ψωμακι μονο απο σας η δικο σας ανθρωπο,ετσι ωστε σε περιπτωση στραβης να του στοιχισει...

απο κει και περα,καθεις πραττει κατα το δοκουν και ουδεμια ευθυνει φερει ο γραφων σε περιπτωση στραβης...δεν προτρεπω...προτεινω ιδεα...
Ναι καταλαβα τι μου λες θα του πω να μιλησει σε 1-2 πακιστανους που ξερει και ισως του δωσει μια προκαταβολη και τα λεφτα οταν φερει το κουταβι και γινουν και εξετασεις υγειας.
 




Dias2

Well-Known Member
13 Μαϊου 2016
104
22
38
Τη μεταφορα ποιος θα την πληρωσει?Ο Πακιστανος?
Τα εισητηρια για την πατριδα του θα τα κανει ο φιλος μου αν τελικα αποφασισει να παρει το κουταβι με αυτον τον τροπο και θα του δωσει και τα μισα λεφτα για το κουταβι.
 


Yorkaddict

Well-Known Member
24 Ιανουαρίου 2011
5.445
12.860
Aθήνα
αλλα ο εκτροφεας εμπορος είναι βασικα...
τσου...δυστυχως,
οσο για το θεμα για το αν θα παρει μιζα ο εκτροφεας δε ξερω αν θα το πεις μιζα λη πληρωμη κανονικη αλλα θα κανει ένα κομματι από την δουλεια που κανει.οι εκτροφεις φερνουν σκυλια απεξω κυριως για την παραγωγη κουταβιων και τα πουλανε μετα...αρα θα παρει καποια λεφτα κανονικα υποθετω.σου εστειλα μηνυμα με έναν εκτροφεα από μεγαλόσωμα.
δεν ξερω κατι άλλο να σε βοηθησω γενικα.
Αυτοί που αναφέρεις είναι έμποροι, δεν είναι εκτροφείς.
 
  • Like
Reactions: d-friend and Orilis


tasos malinoua

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2012
3.822
8.564
Τα εισητηρια για την πατριδα του θα τα κανει ο φιλος μου αν τελικα αποφασισει να παρει το κουταβι με αυτον τον τροπο και θα του δωσει και τα μισα λεφτα για το κουταβι.
τα αλλα μισα θα τα βαλει οταν ερθει το κουταβι στην τραπεζα και να ναυλωσσει και βαρκα για τον γυρισμο....

εξερετικα απιθανο το ολο στορυ...για επαφη ισως ναι για μεταφορα.........................................
 
  • Like
Reactions: Orilis


vasgial

Well-Known Member
6 Φεβρουαρίου 2011
3.531
1.729
49
Μαραθώνας-Κάτω Σούλι
Ρε παιδιά διαβάζω κάποια πράγματα και λέω να μην γράψω..... Ποιός Πακιστανός, ποιο μπουλι κουτα, ποια μεταφορά; Και απο που θα το φέρει απο το Πακισταν; Και που θα το βάλει;

Οτι να ναι.....
 


Dias2

Well-Known Member
13 Μαϊου 2016
104
22
38
τα αλλα μισα θα τα βαλει οταν ερθει το κουταβι στην τραπεζα και να ναυλωσσει και βαρκα για τον γυρισμο....

εξερετικα απιθανο το ολο στορυ...για επαφη ισως ναι για μεταφορα.........................................
Εμενα μου φαινεται ολο αυτο λιγο ριψοκινδυνο... αλλα μου φαινεται ειναι η τελευταια επιλογη αφου δεν μπορει να παει να παρει εκεινος το σκυλακι και ουτε ξερει απταιστα αγγλικα και μπορει και απο εκτροφειο να γινει καμια στραβη, αφου δεν θα μπορει να αξιολογησει τον εκτροφεα.
 


Dias2

Well-Known Member
13 Μαϊου 2016
104
22
38
Ρε παιδιά διαβάζω κάποια πράγματα και λέω να μην γράψω..... Ποιός Πακιστανός, ποιο μπουλι κουτα, ποια μεταφορά; Και απο που θα το φέρει απο το Πακισταν; Και που θα το βάλει;

Οτι να ναι.....
Για πες εσυ μια λυση για την αποκτηση αυτου του σκυλου !
 


theo9

Well-Known Member
18 Μαϊου 2016
515
377
νοτια προαστια
Αυτοί που αναφέρεις είναι έμποροι, δεν είναι εκτροφείς.

εμπορος σκετο είναι το πετ σοπ
ο εκτροφεας είναι εκτροφεας και εμπορος μαζι...
δε ξερω αν λεω κατι τοσο λαθος.αλλα ο εκτροφεας κανει εκτροφη σκυλιων και τα δινει με ανταλλαγμα χρημα.αυτό είναι εμποριο.
αν εννοεις στα χαρτια αν είναι εμπορος δε ξερω τι χαρτια βγαζουν αλλα αν δεν εχει χαρτια εμπορου μαλλον θα το εχει κανει για την εφορια....
 


tasos malinoua

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2012
3.822
8.564
Εμενα μου φαινεται ολο αυτο λιγο ριψοκινδυνο... αλλα μου φαινεται ειναι η τελευταια επιλογη αφου δεν μπορει να παει να παρει εκεινος το σκυλακι και ουτε ξερει απταιστα αγγλικα και μπορει και απο εκτροφειο να γινει καμια στραβη, αφου δεν θα μπορει να αξιολογησει τον εκτροφεα.
βρε μαναμ ο πακιστανος εχει ερθει παρανομα εδω
πως θα φυγει; και αντε εφυγε
πως θα ξαναγυρισει;;;;;;κολυμπωντας;
 


Dias2

Well-Known Member
13 Μαϊου 2016
104
22
38
βρε μαναμ ο πακιστανος εχει ερθει παρανομα εδω
πως θα φυγει; και αντε εφυγε
πως θα ξαναγυρισει;;;;;;κολυμπωντας;
οπως ηρθε θα ξαναερθει τεσπα αυτα θα τα κανονισει ο φιλος μου.
 




ripper2.1

Well-Known Member
21 Δεκεμβρίου 2015
489
1.386
39
Κω
Λοιπον ενας φιλος μου σκεφτεται να προχωρησει στην αγορα ενος bully kutta θηλυκο μαλλον. Στο παρελθον ειχε στην κατοχη του εναν Γ.Π, ενα ροτ,ενα πρεσα, ενα μεγαλο Δανο και ενα μεγαλοσωμο ημιαιμο ολα πολυ καλα σκυλια και απολυτα πιστα σε αυτον. Εδω και αρκετο καιρο ψαχνει και γω προσπαθω να τον βοηθησω στην αναζητηση του, αλλα στην Ελλαδα δεν εχουμε βρει κατι και με εκτροφεις του εξωτερικου δεν μπορουμε να συνενοηθουμε αφου δεν μιλαμε καλα αγγλικα και ουτε και τα site τους στο ιντερνετ μπορουμε να διαβασουμε επισης δεν υπαρχει δυνατοτητα να παει να παραλαβει εκεινος το κουταβι απο καποια μακρινη χωρα. Μπορειτε να μας καθοδηγησετε?
Τα υπόλοιπα σκυλια τι απέγιναν ;; Ποσο χρονων ειναι ο φίλος σου ;;
 


Dias2

Well-Known Member
13 Μαϊου 2016
104
22
38
Τι το τόσο μοναδικό έχει ένα Bully Kutta, σε σχέση με άλλες φυλές, που μια χαρά μπορεί να τις βρει κι εδώ;
Θα τον ρωτησω γιατι και θα πω αργοτερα.
 
  • Like
Reactions: mareco




tasos malinoua

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2012
3.822
8.564
οπως ηρθε θα ξαναερθει τεσπα αυτα θα τα κανονισει ο φιλος μου.
εμ αφου θες ετσι οκ


ψηστε τον να ερθει κανας συγγενεις του μαζι με το κουταβι.πιο βολικο θα ειναι ετσι και θα γλυτωσει και τα εξοδα του πηγαινε.
 
  • Like
Reactions: d-friend