Τροπος αποκτησης.


reinmeister2

Well-Known Member
23 Μαϊου 2014
864
2.298
124
Συνορεύουμε και με το Πακιστάν τώρα επί αριστεράς?
το να θεωρησω οτι αντιληφθηκες το προφανες που εννοουσα,οτι δηλαδη η ελλαδα εχει μια συνοριακη γραμμη που την περιβαλλει και για να εισελθει καποιος στην χωρα θα πρεπει να την προσπελασει ειτε μεσω αερα,ειτε θαλασσης,ειτε εδαφους,ηταν,μαλλον,παραλογη απαιτηση απο την πλευρα μου,σωστα...?

προς λοιπους "αντιφρονουντες"...

τι εγραψα εγω...

"βρες εναν πακιστανο (επειδη ξερει την γλωσσα) τι ειπες τωρα,να συνεννοηθει (επειδη θα μιλησει με πακισταν και εκει μιλουν την ιδια γλωσσα) τι ειπες τωρα δις,ειτε να αναλαβει την διαδικασια (επειδη μπορει να πηγαινοερχεται και σε ενα απο τα ταξιδια του θα φερει και το κουταβι για το οποιο θα εχει ηδη συνεννοηθει),τι ειπες τωρα τρις...

τι καταλαβατε εσεις...

1)ο πακιστανος ειναι παρανομος...

2)ο πακιστανος δεν παει ποτε στο πακισταν...

3)εαν τυχει και παει στο πακισταν,θα το κανει μονο για να μου φερει σκυλο...

4)ο πακιστανος κανει σεξ μονο στο πακισταν...

5)ο πακιστανος θα πληρωσει τα μεταφορικα του σκυλου μου...

6)η εισοδος και παραμονη στην χωρα χωρις τα απαραιτητα εγγραφα ειναι παρανομη και διωκεται ποινικως...

7)η ελλαδα ειναι μια ευνομουμενη χωρα που πατασσει την λαθρομεταναστευση και φυλακιζει-βασανιζει-εκτελει τους παρανομως εισερχομενους,οποτε οποιαδηποτε παρανομη εισροη,ειναι οχι μονο ανεφικτη, αλλα δεν υφισταται καν ουτε ως σκεψη...

μου κανει τεραστια εντυπωση που δεν θεωρησατε οτι η ιδεα μου περιελαμβανε και την εκμαθηση ουρντου απο τον υποψηφιο αγοραστη...

τελικα εαν θελει καποιος οπωσδηποτε να φτασει σε συγκεκριμενο συμπερασμα,ακομη κι αν αυτο ειναι μακρυα η εκτος πραγματικοτητας τοτε ,κακως για την πραγματικοτητα...

η αλλιως,τα ομορφα μυαλα ομορφα καιγονται,το κλουβι με τις τρελλες,το τρολαρισμα ειναι υγεια κλπ...

καλα περναμε δεν μπορω να πω...
 


vasgial

Well-Known Member
6 Φεβρουαρίου 2011
3.531
1.729
49
Μαραθώνας-Κάτω Σούλι
Τωρα αν εννοεις εξετασεις γεννητορων....κομματακι δυσκολο!
Βοήθησε με να καταλάβω κάτι. Τη φυλή τη γνωρίζω μόνο σαν όνομα και εικόνα. Εκ πρώτης όψεως φαίνεται σαν byb αλλά όπως σου είπα δεν γνωρίζω. Γίνεται επίσημα εκτροφή; Πρόκειται για αναγνωρισμένη φυλή; Ή όλα γίνονται χύμα σε επίπεδο ας ζευγαρώσουν τα σκυλιά μας και οτι βγει;
 


yasemin

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2009
2.789
5.380
H φυλη ειναι αναγνωρισμενη μονο απο το UNKC.
Τωρα το τι γινεται,ποιος το ξερει?
Υπαρχουν ανθρωποι που εχουν μερακι και ασχολουνται.

Θεωρω οτι σε γενικες γραμμες ειναι ρισκο αλλα περι ορεξεως...
 
  • Like
Reactions: vasilis_mike


vasgial

Well-Known Member
6 Φεβρουαρίου 2011
3.531
1.729
49
Μαραθώνας-Κάτω Σούλι
Έχω μία αίσθηση ότι κάποιες φυλές παίρνουν συγχωροχάρτι σε σχέση με κάποιες άλλες στο θέμα της ερασιτεχνικής εκτροφής. Είναι επειδή είναι πιο εξωτικές, πιο πρωτόγονες ή ξέρω γω τι;
 




vasilis_mike

Well-Known Member
19 Φεβρουαρίου 2016
1.681
3.903
ΑΘΗΝΑ
Κάτι σαν αμερικάνος να θέλει να αγοράσει ελληνικό ποιμενικό και να στείλει Ελληνο-Αμερικάνο τσομπαναρέο να του βρει κουτάβι απο την Μακεδονία που κατάγεται, ένα πράγμα.
 
Last edited:


Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
Εκλαψα...:X3:

παντως το ολο θεμα με τους Ινδους Πακιστανους κλπ μην το γελατε μερικοι μερικοι...
κ μενα μου χε προτεινει ενα Ινδος,οταν ειδε την Ηρα :cautious:,που χαμε φερει μια φορα να μας ντανιασει τα ξυλα να μου φερει ενα σκυλι "απαυτα τα μεγαλα τα αγρια" (τι ακριβως δεν καταλαβα...)
αλλα του πα θα τοχω κατα νου κ αμα το αποφασισω θα του μηνυσω ;)
 
  • Like
Reactions: Estranged and Dias2


Dias2

Well-Known Member
13 Μαϊου 2016
104
22
38
Εκλαψα...:X3:

παντως το ολο θεμα με τους Ινδους Πακιστανους κλπ μην το γελατε μερικοι μερικοι...
κ μενα μου χε προτεινει ενα Ινδος,οταν ειδε την Ηρα :cautious:,που χαμε φερει μια φορα να μας ντανιασει τα ξυλα να μου φερει ενα σκυλι "απαυτα τα μεγαλα τα αγρια" (τι ακριβως δεν καταλαβα...)
αλλα του πα θα τοχω κατα νου κ αμα το αποφασισω θα του μηνυσω ;)
Εγω δεν τα γελαω απλα δεν ειναι απολυτα εμπιστα τωρα αν καποιου του αρεσει τοσο πολυ η ρατσα το ρισκαρει.
 












reinmeister2

Well-Known Member
23 Μαϊου 2014
864
2.298
124
Οπως?
τι εχουν εκεινοι στα μερη τους δλδ?
αμα ειναι να το σκεφτω πιο σοβαρα ρε παιδι μου το θεμα...
ισως,το γιασεμι να εννοει μεγαλο αγριο "σκυλι" που εχει πανω του ο ινδος...:whistle:
 










Dias2

Well-Known Member
13 Μαϊου 2016
104
22
38
Είναι λίγο ασύμμετρο όμως.

@Dias2, ο φίλος σου, που άκουσε κι έμαθε για τα μπουλι κούτα;
Στο ιντερνετ τυχαια νομιζω και μετα κατι γνωστοι του ηθελαν κι αυτοι και σιγα σιγα του μπηκε η ιδεα...αλλα οπως ειπα εχει γνωσεις στους σκυλους.