Ντεπι


Depifrenchbulldog

Active Member
19 Μαϊου 2016
34
18
32
Καλησπερα και απο μας αυτη εδω η μπεμπα ειναι η ντεπι περιπου 2 μηνων γαλλικο μπουλντογκ.
 
  • Like
Reactions: Tri








Depifrenchbulldog

Active Member
19 Μαϊου 2016
34
18
32
Αυτο σκεφτομουν και εγω οταν την εβγαζα φωτογραφια...αλλα οταν κοιμαται ειναι ολα τα λεφτα περνει και ποζες με τα ποδαρακια της ..
 
  • Like
Reactions: Tri




vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.103
10.055
Athens
Καλωσήρθατε!
Στη φωτογραφία πάντως φαίνεται μικρότερη από 2 μηνών - τα αυτιά είναι πεσμένα ακόμη.
 


Depifrenchbulldog

Active Member
19 Μαϊου 2016
34
18
32
Καλωσήρθατε!
Στη φωτογραφία πάντως φαίνεται μικρότερη από 2 μηνών - τα αυτιά είναι πεσμένα ακόμη.
Ειπα περιπου 2 μηνων 1 απριλη γεννηθηκε.. :)
 




FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
καλος ηρθατε!!

Παντος εισαι σιρουγος/η οτι ειναι καθαροαιμο γαλλικο??
Η θεση αυτιων, η μουριτσα - δεν μου μοιαζουν και πολυ.
Ειναι εντελος διαφορετικη απο ολα τα κουταβια γαλλικων που εχω δει (και δεν ειναι και λιγα).
Και αφου δεν ειναι ουτε 2 μηνων ακομα- πολυ νορις στην εδωσαν!!

Αυτη ειναι η μικρη μου- σχεδον 2 μηνων ( στο εκτροφειο ακομα- ενα χρονο πριν περιπου)
CIMG5313.JPG

και αυτη μια απο της μεγαλες μου- 2 μηνων ακριβος στην φωτο. ( 7.5 χρονια πριν!)
Abholtag von Cinderella 011.jpg
 




Depifrenchbulldog

Active Member
19 Μαϊου 2016
34
18
32
καλος ηρθατε!!

Παντος εισαι σιρουγος/η οτι ειναι καθαροαιμο γαλλικο??
Η θεση αυτιων, η μουριτσα - δεν μου μοιαζουν και πολυ.
Ειναι εντελος διαφορετικη απο ολα τα κουταβια γαλλικων που εχω δει (και δεν ειναι και λιγα).
Και αφου δεν ειναι ουτε 2 μηνων ακομα- πολυ νορις στην εδωσαν!!

Αυτη ειναι η μικρη μου- σχεδον 2 μηνων ( στο εκτροφειο ακομα- ενα χρονο πριν περιπου)
View attachment 57979

και αυτη μια απο της μεγαλες μου- 2 μηνων ακριβος στην φωτο. ( 7.5 χρονια πριν!)
View attachment 57980
Καλησπερα κουκλες και οι 2 σου να τις χαιρεσαι..
Κοιταξτε εγω την πηρα απο την κυπρο ειμαι περιπου 1 χρονο εδω και ενω μιλαγα με τον εκτροφεα δεν τον συναντησα ποτε διοτι την αφησε και εκινη και το αδερφακι της σε ενα πετ σοπ και την πηρα απο κει οταν την ειδα καταλαβα οτι ηταν πολυ μωρο εγω πιστευω οτι δεν ηταν καν 40 ημερων αλλα θεωρησα σωστο να την παρω γιατι αλλιως θα θα εμενε εκει το ζωντανο μεχρι να βρεθει καποιος να την παρει μου ειπαν οτι ειναι καθαροαιμο αλλα εγω θα την παω στο κτηνιατρο για τα περετερο στις 3 του ιουνι που γραφει το βιβλιαριο της να σημειωσω οτι δεν την πηρα δωρεαν εδωσα αρκετα λεφτα και της ειχε κανει ειδη ενα εμβολιο και αποπαρασιτωση αλλα στο βιβλιαριο δεν γραφει καν την ημερομινια γεννησης της
 


Depifrenchbulldog

Active Member
19 Μαϊου 2016
34
18
32
Δεν εχω πολλες γνωσεις για τα γαλλικα αλλα το ψαχνω πολυ πριν την αγορασω πιστευεις οντως οτι δεν ειναι καθαροαιμο?
 


Depifrenchbulldog

Active Member
19 Μαϊου 2016
34
18
32
Εδω ειναι λιγες μερες μετα που την αγορασα δηλαδη υπολογιζοντας απο την ημερομινια που μου ειπε οτι γεννηθηκε ειναι 45 ημερων εδω
 

Attachments



Haris Drazen

Well-Known Member
25 Μαρτίου 2016
1.454
2.847
ΑΘΗΝΑ
Καταρχην να σου ζησει η κουτάβα σου!
προσωπικα δεν εχω γνωσεις σχετικα με την φυλη για να σε βοηθησω στο ερωτημα σου αν ειναι καθαροαιμο, αλλα ετσι κι αλλιως κανεις απο το forum δεν θα σου επιβεβαιωσει την καθαροαιμια του κουταβιου σου. Μονο το (γνησιο) pedigree (ξερεις τι ειναι το pedigree; ) θα ήταν αποδεικτικο καθαροαιμιας. Αν και δε νομιζω οτι παιζει ρολο, αρκει να εισαι καλα με το σκυλακι σου, να το αγαπας και να περασετε μια ευχαριστη δεκαετια plus.
Παντως αφου σε ενδιαφερει η καθαροαιμια (επειδη ρωτας και εχεις πληρωσει και αρκετα χρηματα οπως λες), εγω δεν εχω καταλαβει....μας παρουσιαζεις το σκυλακι που αγορασες απο ενα pet shop, απροσδιοριστης ηλικιας, ενω μιλουσες με τον εκτροφεα της ( ; ) και μετα γραφεις
Δεν εχω πολλες γνωσεις για τα γαλλικα αλλα το ψαχνω πολυ πριν την αγορασω πιστευεις οντως οτι δεν ειναι καθαροαιμο?
τελικα το εχεις παρει το σκυλακι ή οχι;
ψαχνεσαι ακομα ή εψαξες πριν το αγορασεις; τι εννοεις;
αν το εχεις αγορασει, γιατι δεν το πηρες κατευθειαν απο τον εκτροφεα στην σωστη ηλικια και χωρις τη μεσολαβηση του pet shop;
οτι δεν αναγραφεται καν ημερομηνια γεννησης στο βιβλιαριο της δεν σου κινησε υποψιες; οτι δεν εχει pedigree;
ειλικρινα,ποσο ειχες ψαξει πριν το παρεις το σκυλακι σου;
και παλι να σου ζησει, ευχομαι να σας πανε ολα καλα....
 
Last edited:


Depifrenchbulldog

Active Member
19 Μαϊου 2016
34
18
32
Καταρχην να σου ζησει η κουτάβα σου!
προσωπικα δεν εχω γνωσεις σχετικα με την φυλη για να σε βοηθησω στο ερωτημα σου αν ειναι καθαροαιμο, αλλα ετσι κι αλλιως κανεις απο το forum δεν θα σου επιβεβαιωσει την καθαροαιμια του κουταβιου σου. Μονο το (γνησιο) pedigree (ξερεις τι ειναι το pedigree; ) θα ήταν αποδεικτικο καθαροαιμιας. Αν και δε νομιζω οτι παιζει ρολο, αρκει να εισαι καλα με το σκυλακι σου, να το αγαπας και να περασετε μια ευχαριστη δεκαετια plus.
Παντως αφου σε ενδιαφερει η καθαροαιμια (επειδη ρωτας και εχεις πληρωσει και αρκετα χρηματα οπως λες), εγω δεν εχω καταλαβει....μας παρουσιαζεις το σκυλακι που αγορασες απο ενα pet shop, απροσδιοριστης ηλικιας, ενω μιλουσες με τον εκτροφεα της ( ; ) και μετα γραφεις

τελικα το εχεις παρει το σκυλακι ή οχι;
ψαχνεσαι ακομα ή εψαξες πριν το αγορασεις; τι εννοεις;
αν το εχεις αγορασει, γιατι δεν το πηρες κατευθειαν απο τον εκτροφεα στην σωστη ηλικια και χωρις τη μεσολαβηση του pet shop;
οτι δεν αναγραφεται καν ημερομηνια γεννησης στο βιβλιαριο της δεν σου κινησε υποψιες; οτι δεν εχει pedigree;
ειλικρινα,ποσο ειχες ψαξει πριν το παρεις το σκυλακι σου;
και παλι να σου ζησει, ευχομαι να σας πανε ολα καλα....
Μιλαγα με τον εκτροφεα της διαρκως αλλα μετα το πηγε σε πετ σοπ για να πουλησει μαλλον και το αλλο που του ειχε μεινει μετα απο κεινη την ημερα δεν ξαναεπικοινωνησε μαζι μου αν και προσπαθησα το αγορασα ναι το χω στο σπιτι μου.ναι μου κινησε περιεργεια που δεν γραφει την ημερομηνια γεννησησ της αλλα περιμενω να παω στον κτηνιατρο που μου συστησαν καποιοι που εχουν γαλλικα μπουλντογκ εδω στην κυπρο. Οσο για το pedigree γνωριζω τι ειναι αλλα δεν μου εδωσε κατι και εφοσον δεν μπορω να επικοινωνησω με τον εκτροφεα της δυστυχως δεν μπορω να κανω κατι βεβαια αυτο δεν σημαινει οτι δεν θα αγαπαω το σκυλι και δεν θα το φροντισω απλα νομιζω οτι ειναι αδικο να εχω δωσει 750€ για καθαροαιμο και στην τελικη να μην ειναι
 


$Bruno$

Active Member
20 Φεβρουαρίου 2016
37
16
34
750€;;;;;;;;;;;;;;;;; χρυσες δουλιες κανουν εκει στην κυπρο και δεν ειναι ουτε καν εκτροφεας η καλητερα νομιμος εκτροφεας η καλητερα σωστος εκτροφεας :(
 
  • Like
Reactions: vasilis_mike


Depifrenchbulldog

Active Member
19 Μαϊου 2016
34
18
32
750€;;;;;;;;;;;;;;;;; χρυσες δουλιες κανουν εκει στην κυπρο και δεν ειναι ουτε καν εκτροφεας η καλητερα νομιμος εκτροφεας η καλητερα σωστος εκτροφεας :(
Ναι γενικα εδω ειναι αρκετα ακριβα πολλα πραγματα ειχα βρει και ενα με 450 αλλα ηταν αρσενικο και ηθελα θηλυκο αλλα απτον συγκεκριμενο ειχε παρει και πιο παλια ενα ζευγαρι γαλλικο μπουλντογκ και τους ειναι μια χαρα τωρα σκεφτομαι να επικοινωνησω με το πετ σοπ οπου το παραλαβα ωστε να εποικινωνησω με τον "εκτροφεα"
 


Haris Drazen

Well-Known Member
25 Μαρτίου 2016
1.454
2.847
ΑΘΗΝΑ
Προφανώς θα το αγαπάς το σκυλάκι σου, αλλά χωρίς pedigree, καθαρόαιμο δεν είναι. "Καθαρόαιμο"ίσως σου βγει...δυστυχώς έχεις πετάξει 750€ ( :eek::eek::eek:) στον βρόντο. Θα μου επιτρέψεις να σου πω ότι αν το είχες ψάξει ούτε τα λεφτά σου θα πετούσες(άδικο δεν είναι, δικαιοτατο είναι και τεράστιο λάθος σου) ,ούτε θα είχες αμφιβολίες για την σκυλίτσα σου... Απλά βγάλε από το μυαλό σου ότι έγινε (ο κτηνίατρος που αναφέρεις συνέχεια, πέρα από τα εμβόλια, δε μπορεί να σε βοηθήσει σε τίποτα) , πες ότι απλά έσωσες ένα σκυλάκι από το γυάλινο κλουβί ενός Pet Shop (ενώ ταυτόχρονα συντηρησες αθελα σου το εμπόριο μέσω byb- γιατί αυτός που μιλούσες φαντάζομαι έχεις καταλάβει ότι δεν είναι εκτροφεας) και να ζήσετε απροβληματιστα και ευτυχισμένα. Τουλάχιστον ενημερώσου περί στειρωσης...
 


Depifrenchbulldog

Active Member
19 Μαϊου 2016
34
18
32
Προφανώς θα το αγαπάς το σκυλάκι σου, αλλά χωρίς pedigree, καθαρόαιμο δεν είναι. "Καθαρόαιμο"ίσως σου βγει...δυστυχώς έχεις πετάξει 750€ ( :eek::eek::eek:) στον βρόντο. Θα μου επιτρέψεις να σου πω ότι αν το είχες ψάξει ούτε τα λεφτά σου θα πετούσες(άδικο δεν είναι, δικαιοτατο είναι και τεράστιο λάθος σου) ,ούτε θα είχες αμφιβολίες για την σκυλίτσα σου... Απλά βγάλε από το μυαλό σου ότι έγινε (ο κτηνίατρος που αναφέρεις συνέχεια, πέρα από τα εμβόλια, δε μπορεί να σε βοηθήσει σε τίποτα) , πες ότι απλά έσωσες ένα σκυλάκι από το γυάλινο κλουβί ενός Pet Shop (ενώ ταυτόχρονα συντηρησες αθελα σου το εμπόριο μέσω byb- γιατί αυτός που μιλούσες φαντάζομαι έχεις καταλάβει ότι δεν είναι εκτροφεας) και να ζήσετε απροβληματιστα και ευτυχισμένα. Τουλάχιστον ενημερώσου περί στειρωσης...
Ευχαριστω θα το ψαξω οσο μπορω
 
  • Like
Reactions: Haris Drazen


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.597
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3