sancho




Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.544
6.972
Α ελα ρε, να, μια χαρα, σα να εχεις γατα. Αυτες κουρνιαζουν ετσι σε τετοια μερη. Αμα αρχισει να ανεβαινει και στο πληκτρολογιο εισαι κομπλε, δε χρειαζεται να σε χαλαει που δε μπορεις να παρεις γατα :p
 




betty coltrane

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2011
3.972
9.756
47
Ηράκλειο, Αττική
goodcopbadcop6.blogspot.gr
Α ελα ρε, να, μια χαρα, σα να εχεις γατα. Αυτες κουρνιαζουν ετσι σε τετοια μερη. Αμα αρχισει να ανεβαινει και στο πληκτρολογιο εισαι κομπλε, δε χρειαζεται να σε χαλαει που δε μπορεις να παρεις γατα :p
κάτι τέτοιο εννοείς. Δεν είναι τελείως πάνω αλλά τη δουλεία του την κάνει.

11937965_10206354254107745_8302892365550633524_o.jpg

Απίστευτο τυπακι ο Σαντσος
Τεριεροφατσα :love:
Ακριβώς αυτή τη δικαιολογία χρησιμοποιώ όταν αρχιζει να σκάβει τρύπες στο γκαζόν και με κράζει ο κόσμος. :oops::oops:
Δε μπορει να κανει αλλιως είναι στη φύση του...
 


Yorkaddict

Well-Known Member
24 Ιανουαρίου 2011
5.445
12.860
Aθήνα
Το τρίχωμά του πως είναι γενικώς;
Μαλακό, σκληρό, μαδαει;;;
Υπομανδυα έχει;
 


betty coltrane

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2011
3.972
9.756
47
Ηράκλειο, Αττική
goodcopbadcop6.blogspot.gr
Το τρίχωμά του πως είναι γενικώς;
Μαλακό, σκληρό, μαδαει;;;
Υπομανδυα έχει;
τωρα αν απάντησω ναι σε όλα, θα βγάλεις νόημα; Στη ραχη ειναι σκληρό, χνούδι το υπόλοιπο, ενώ κάνω στη ράχη με τη furminator βγάζει ενα χνουδάκι οπότε υποψιαζομαι οτι αυτό σημαίνει υπομανδύας.
και ναι μαδάει.... :cry: πολύ.
 


Yorkaddict

Well-Known Member
24 Ιανουαρίου 2011
5.445
12.860
Aθήνα
Ρωτάω για να συνταξω πρότυπο :LOL::D:p
Έχω διαστάσεις, χρώματα, τα πάντα όλα :p

Πέρα από την πλάκα προσπαθώ να σκεφτώ από που προήλθαν τα χαρακτηριστικά του.
Μου έχει κάνει εντύπωση αυτός ο σκύλος.
Η ταχύτητά του, το νεύρο του, το κορμί του, το κεφάλι του, το βλέμμα του, η έκφρασή του...:love:
Είμαι θαυμαστής του να του πεις :)
 


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.544
6.972
Α να γεια σου! Αυτο ακριβως! Γατοσκυλος!

Ρωτάω για να συνταξω πρότυπο :LOL::D:p
Εγω θα παρω σκυλι κατα το προτυπο του, προχωρα!!!

Σας εχουμε πει ποτε οτι τον αναγνωρισα, οταν ακομα ειχε κανει τα πρωτα του βηματα στο φορουμ και δεν ειχαμε δει ρε παιδι μου και πολλες φωτο του, σε φωτογραφια σε στηλη με ζωα αναγνωστων γνωστου περιοδικου ποικιλης υλης, χωρις καμια μα καμια ενδειξη (π.χ. το ονομα του στη λεζαντα) - και ετρεξα να ρωτησω τη σκυλομανα του να το επιβεβαιωσω. Μιλαμε για ΤΟΣΟ μοναδικο σχεδιακι!
Είμαι θαυμαστής του να του πεις :)
Κοψε νουμερακι κι εσυ, ειμαστε πολλοι :love::love: Φτου φτου το αγορι!
 


betty coltrane

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2011
3.972
9.756
47
Ηράκλειο, Αττική
goodcopbadcop6.blogspot.gr
@Estranged και να φανταστείς ηταν στην αρχή της καριέρας του ως μοντέλο.

@Yorkaddict τον χαζεύω κοντά πέντε χρόνια τώρα και δεν εχω καταλάβει τι μπορεί να εχει μέσα. Εχει πολλά χαρακτηριστικά terrier αλλα ειναι γαϊδούρι στο μέγεθος (για τερριέ δηλαδή). Πιο πιθανόν ειναι να εχει κατι απο κυνηγόσκυλο μεσα, αλλα στη συμπεριφορά δεν ειναι τιποτα που να δείχνει κυνηγό. Θα μπορούσε να έχει schnauzer αλλά που να βρέθηκε αυτό στη Νέα Μάκρη; Στο χαρακτήρα είναι ό,τι πιο εύκολο έχει υπάρξει σε σκύλο. Το μόνο του θέμα είναι ότι ειναι υπερβολικά φοβιτσιάρης. Ένας απότομος θόρυβος μπορεί να 'καταστρέψει' όλη τη βόλτα. Κλασικό πρώην αδεσποτάκι.
 


fani

Well-Known Member
30 Οκτωβρίου 2010
2.468
408
Αθήνα
Κούκλος...και από κοντά ακομα πιο πολύ!!εκφραστικός πολύ....να τον χαίρεσαι και παλι!
 






betty coltrane

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2011
3.972
9.756
47
Ηράκλειο, Αττική
goodcopbadcop6.blogspot.gr
:love: παππού!!!! :cry:

χαχαχαχαχαχαχα! βεβαια αν εβλεπε αρουραίο θα έτρεχε κάπως έτσι μιας και εχει τη φημη του γατόσκυλου.

αυτό το σκυλί ειναι το πιο κοντινο σε Σάντσο που εχω δει. Και γενικά, στο γουγκλ με αναζήτηση τερριε μιξ βλεπεις απειρες σαντσοφατσες. Εμείς ειμαστε το medium size βεβαια.

από εδώ

είναι τόσο ίδιο αυτό που απ το λουρακι (και το κοντο ποδαρακι) μονο ξεχωρίζει απο το βλακοσκυλο μου.
 


spyv

Well-Known Member
8 Αυγούστου 2011
2.557
5.969
Πειραιάς
ο sancho ειναι για μενα ενα bona fide terrier :cool:.
εχει ολα τα αυτα που χαρακτηριζουν ενα τεριεδακι. το scruffy look, την υφη της τριχας, την ενεργεια, τη μουρλα, τη διψα για ζωη (σκεψου να τον γνωριζα κιολας :D!).
 




betty coltrane

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2011
3.972
9.756
47
Ηράκλειο, Αττική
goodcopbadcop6.blogspot.gr
Κουκλος ειναι:love::love:
Εχεις δοκιμασει να τον στριπαρεις λιγο?
Οχι. Εχω προσπαθησει να τον ξεμαλλιασω. :) Αλλα το χω στο προγραμμα. Ε @vrmode;

ο sancho ειναι για μενα ενα bona fide terrier :cool:.
εχει ολα τα αυτα που χαρακτηριζουν ενα τεριεδακι. το scruffy look, την υφη της τριχας, την ενεργεια, τη μουρλα, τη διψα για ζωη (σκεψου να τον γνωριζα κιολας :D!).
Μη σας ξεγελανε οι φωτοζ. Ειναι πολυ ησυχο και μαζεμενο σκυλι. Δεν εχει το νευρο των terrier, το 24/7. Μπαινει σε mode οταν ειναι με σκυλους που εμπιστευεται ή οταν ειμαστε οι δυο μας.
 


Yorkaddict

Well-Known Member
24 Ιανουαρίου 2011
5.445
12.860
Aθήνα
Μπέτυ, αυτή η έκφραση που έχει, λέει πολλά για το τι έχει μέσα του, ανεξάρτητα από το αν οι εμπειρίες του ή ενδεχομένως οι φοβίες του δεν τον αφήνουν 100% να το βγάλει προς τα έξω.
Από την άλλη τα τεριε δεν είναι απαραίτητο πως θα είναι 24/7 στην τσίτα. Εξαρτάται από το πως θα τα μάθεις και τα ερεθίσματα που έχουν, συνυπολογίζοντας βέβαια και την μοναδικότητα του κάθε σκύλου.
Κατά βάθος είναι καλά παιδιά, άσχετα αν είναι αλητοφατσες :):whistle:

Απλά πες του πως είναι πολύ τυχερός που σε συνάντησε. (y)
 








Στατιστικά Forum

Θέματα
33.112
Μηνύματα
895.750
Μέλη
19.921
Νεότερο μέλος
Αργυρώ Π