Barbie, Ρέα & Χαρά!


Status
Κλειδωμένο θέμα


Iraki maria

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2015
368
791
37
Thessaloniki
Ομορφια μου:love::love::love:!!Λαμπει ολο της το προσωπακι!Μπραβο Μπεατα μου,ευχομαι ολη η ζωουλα τους να ειναι τοσο ευτυχισμενη.
 


























l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.633
7.742
Εγώωω παραπονιέμαιιι!!!!
Καλά είναι πανέμορφη έτσι;
Σαν καυκάσια μοιάζει εδώ, μικροσκοπική κάπως.
Να τα χαίρεσαι όλα!!!
 
  • Like
Reactions: spyv and Orilis


haviharakennel

Well-Known Member
20 Δεκεμβρίου 2012
2.581
5.770
Θεσ/νίκη
Εγώωω παραπονιέμαιιι!!!!
Καλά είναι πανέμορφη έτσι;
Σαν καυκάσια μοιάζει εδώ, μικροσκοπική κάπως.
Να τα χαίρεσαι όλα!!!
Σε ευχαριστώ πολυ!!
ναι ειναι οντως κουκλαρα, και όχι τοσο μικροσκοπική όσο νομιζεις. Την αγαπω πολύ, εχει θαυμασιο χαρακτηρα χωρίς τρελή εκπαίδευση από τη μερια μου. Πολύ προσεκτική με τα μικρά αδερφακια της, στη βόλτα (παροτι ειναι γομαρι) δεν τραβαει ποτέ, φυσική φύλακας - απλά είναι τέλεια. Έχει μόν ενα μικρό θεματάκι με το φαγητό της (μπορεί να δαγκώσει άλλο σκυλί αν πλησιάσει όταν τρωει, ανθρωπο ποτέ) αλλά το δικαιολογώ αφού ήταν αδεσπωτούλα :love::love:
 


kosmaki

Well-Known Member
17 Σεπτεμβρίου 2015
367
793
37
@haviharakennel ελπίζω να μην είναι πολύ προσωπική η ερώτηση, απλά από περιέργεια ρωτάω: έχεις αναφέρει πως έχεις αλλεργία με τα σκυλιά, γι αυτό και επέλεξες να ζεις με τα χαβανεζ. Η Ρέα - που είναι πολύ γλυκιά :love:- δεν σου προκαλεί αλλεργικές αντιδράσεις;
 


haviharakennel

Well-Known Member
20 Δεκεμβρίου 2012
2.581
5.770
Θεσ/νίκη
@haviharakennel ελπίζω να μην είναι πολύ προσωπική η ερώτηση, απλά από περιέργεια ρωτάω: έχεις αναφέρει πως έχεις αλλεργία με τα σκυλιά, γι αυτό και επέλεξες να ζεις με τα χαβανεζ. Η Ρέα - που είναι πολύ γλυκιά :love:- δεν σου προκαλεί αλλεργικές αντιδράσεις;
όχι, δεν πειράζει καθόλου που ρωτάς. Είμαι αλλεργικη και για αυτον το λόγο η Ρεα δεν ζει στο σπίτι μαζί μας. Έξω δεν είναι έντονα τα συμπτώματα που έχω. Λίγο φτέρνισμα δηλαδή όταν τη χτενιζω. Και για να σε προλάβω, ναι - ζει ελευθερη στον κηπο, έχει το δικό της χώρο ζεστό και στεγνό για να προστατευτεί από κρύο ή βροχή, έχει την καθημερινή της βόλτα, το φαγητό της και την ιατρική περίθαλψη και δένεται όταν μας επισκέπτεται κάποιος.
Στην επιλογή να ζει στην αυλή μας ή στο δρόμο - προτίμησα το πρώτο.
 


kosmaki

Well-Known Member
17 Σεπτεμβρίου 2015
367
793
37
Προφανώς και δεν θα έλεγα τίποτα. Είναι μεγάλη κουβέντα ή "αυλή" και ο σκύλος, αν και κατά τη γνώμη μου άσκοπη όταν μιλάς με ανθρώπους που θεωρούν τα σκυλιά τους οικογένεια έτσι κι αλλιώς. Με άλλα λόγια πιστεύω ότι δεν μπορούμε εξαρχής να "καταδικάσουμε" κάποιον του οποίου το σκυλί ζει στην αυλή, προτού δούμε τον τρόπο που ζει, τις συνθήκες κάτω από τις οποίες υιοθετήθηκε και τη σχέση που έχει με τον άνθρωπο. Διαφορετικά κάνουμε το ίδιο με αυτούς που λένε "πήρες σκύλο στο διαμέρισμα και το βασανίζεις". Δεν το λέω για να σε καλοπιάσω (σάμπως σε ξέρω κιόλας για να το κάνω;), απλά το παρατηρώ κι εδώ στο φόρουμ και γενικά, ότι κυρίως για λόγους "παραδειγματισμού" μπαίνουν κάποια στερεότυπα στο τρόπο που πρέπει να μεγαλώνει ένας σκύλος, τα οποία δεν νομίζω ότι μπορούν να ισχύουν σε κάθε περίπτωση. Τεσπα, σαν νέος σκυλογονιός κι εγώ ψάχνω τα πατήματά μου, γι' αυτό και η φλυαρία :)
Έχεις ζηλευτή αγέλη, να σου ζήσουν όλα (τα παιδιά και τα ... εγγόνια!!! :p:p:p)
 


haviharakennel

Well-Known Member
20 Δεκεμβρίου 2012
2.581
5.770
Θεσ/νίκη
Προφανώς και δεν θα έλεγα τίποτα. Είναι μεγάλη κουβέντα ή "αυλή" και ο σκύλος, αν και κατά τη γνώμη μου άσκοπη όταν μιλάς με ανθρώπους που θεωρούν τα σκυλιά τους οικογένεια έτσι κι αλλιώς. Με άλλα λόγια πιστεύω ότι δεν μπορούμε εξαρχής να "καταδικάσουμε" κάποιον του οποίου το σκυλί ζει στην αυλή, προτού δούμε τον τρόπο που ζει, τις συνθήκες κάτω από τις οποίες υιοθετήθηκε και τη σχέση που έχει με τον άνθρωπο. Διαφορετικά κάνουμε το ίδιο με αυτούς που λένε "πήρες σκύλο στο διαμέρισμα και το βασανίζεις". Δεν το λέω για να σε καλοπιάσω (σάμπως σε ξέρω κιόλας για να το κάνω;), απλά το παρατηρώ κι εδώ στο φόρουμ και γενικά, ότι κυρίως για λόγους "παραδειγματισμού" μπαίνουν κάποια στερεότυπα στο τρόπο που πρέπει να μεγαλώνει ένας σκύλος, τα οποία δεν νομίζω ότι μπορούν να ισχύουν σε κάθε περίπτωση. Τεσπα, σαν νέος σκυλογονιός κι εγώ ψάχνω τα πατήματά μου, γι' αυτό και η φλυαρία :)
Έχεις ζηλευτή αγέλη, να σου ζήσουν όλα (τα παιδιά και τα ... εγγόνια!!! :p:p:p)
Σε ευχαριστω για τα καλά σου λόγια και δεν τα θεωρώ βέβαια καλόπιασμα.
Και ναι, εμαθα στη ζωή μου (και δεν είμαι και μικρούλα - μόλις μπήκα στα -ήντα) ότι δεν μπορω να είμαι απόλυτη στις θέσεις μου, η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική και μοναδική και πρέπει να την εξετάζουμε ξεχωριστά.
κατά τα άλλα - αγάπη μόνο!!!!
 


Status
Κλειδωμένο θέμα

Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.601
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3