Eργαλέια για stripping


oreos

Active Member
19 Απριλίου 2016
33
8
67
Γειά σας και πάλι.
Είναι πολύ σημαντικό για μένα το γεγονός, ότι είμαι σε ένα ενεργό φόρουμ.
Το πρόβλημά μου είναι, ότι στην περιοχή μου-επαρχία-αγρίνιο δεν υπάρχει κανείς για stripping σκύλου.
Έχω ένα westie και σκέφτομαι να αρχίσω μόνος μου την διαδικασία.
Θα ήθελα να μου γράψετε τα απαραίτητα εργαλεία.

υ.γ. στις γειτονικές πόλεις δεν υπάρχει κάτι απ' όσο γνωρίζω.
Ευχαριστώ περιμένω νέα σας, φιλικά γιάννης.
 
  • Like
Reactions: d-friend




FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Μια μεταλικη χτενα και μια βουρτσα φανταζομαι οτι εχεις- οντας ιδιοκτητης Westie και για αυτο ουτε που τα ανεφερα. Τα θεωρω απαραιτητο εξοπλισμο!
 


oreos

Active Member
19 Απριλίου 2016
33
8
67
Tα δαχτυλα σου, finger condoms η λαστιχενια γαντια ( για καλητερο πιασημο! Κιμολια (grooming Chalk) - και ενα ψαλιδι!
ευχαριστώ για την άμεση βοήθεια.
γάντια να υποθέσω τα χειρουργικά, αν είχα διαβάσει καλά σε άλλο θέμα.
κιμωλία δεν έχει σημασία η μάρκα??
ψαλίδι, μεταλλική χτένα, βούρτσα διπλή έχω.
κάποια στιγμή θα βάλω φωτογραφία με την τωρινή εικόνα της και να μου δώσετε οδηγίες για αρχή.
πιστεύω ότι κάποια στιγμή μέσα στο καλοκαίρι πρέπει να ανέβω αθήνα, να την στριπάρεις και να μου δείξεις, αφού δεν πρόκειται να σου πάρω τη δουλειά, όντας μακριά και λίγο μεγάλος.:):):)
 


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Εγω βολευωμαι πολυ με την κιμολια της Show tech και με το "Hard white Grooming Powder" της Ring5.

Ναι, τα χειρουργικα- αλλα να ειναι Latex- οι νιτριλιου ( εγω τουλαχιστον τα βρισκω οτι γλυστρανε).
Και επειδη υδρωνει το χερι- ειναι καλητερα τα Finger Condoms.

εγω προσοπικα δουλευω και με stripping Knife- αλλα κανω καθε μερα αρκετα σκυλια και με τα δαχτυλα ειναι πιο χρονοβορο και κουραστικο.
Οταν φτιαχνεις μονο τον δικο σου σκυλο- και μπορεις να τον στριπαρεις πολυ συχνα ( καθε 6-8 εβδωμαδες- για να μπει σε rolling coat),γινεται σουπερ με τα δαχτυλα!