Πώς με "αποκαλεί" ο σκύλος μου;




M_and_M

Well-Known Member
10 Μαρτίου 2014
232
501
Athens
δε θέλω να πιστέψω ότι σκέφτεται... Μάζεψε τα καυτά σκάτα μου... Του ματς...
Δεν το εννοώ σαν να διατάζει 'μάζεψέ τα', λάθος το αντελήφθης (αν ήταν γάτα, το συζητούσαμε, δεν τους το'χω και για δύσκολο), εννοώ ότι είναι μία ακόμα από τις ιδιότητές μου στα μάτια της.
Εμείς που τριγυρνάμε κυρίως στην πόλη, το περνάμε καθημερινά το θέμα κακάκια (συγκεκριμένα, με κοιτάει κιόλας όταν τα κάνει - και μετά πάντα μα πάντα παρακολουθεί το μάζεμα/πέταμα, τύπου 'τί φάση ρε Μ...').

ΥΓ1. Ξέχασα να πω ότι τα βαφτιστικά ονόματα ΔΕΝ πιάνονται, ναι μεν τα αναγνωρίζουν αλλά δεν προσδίδουν ιδιότητα (vaggelo αναμένουμε νεότερα!)
ΥΓ2. Αντίστοιχο με το 'δε μας χέζεις ρε νταλάρα' σε θηλυκό παίζει;
 




Elrandir

Well-Known Member
15 Ιουλίου 2013
468
1.340
Δίποδο με πολλά ψυχολογικά προβλήματα καθώς συλλέγει ακαθαρσίες σε σακουλάκια, έχει πρόγραμμα για πότε και τι θα φάω, δεν με αφήνει να τσακωθώ όταν θέλω και δεν σηκώνεται όταν τη σκουντάω να ξυπνήσει. Έλεος!

Ευτυχώς έχει και μπόλικη μούρλα με τις βόλτες, καλές αντοχές και την τρέχω. Αυτό που λένε ότι όποιος δεν έχει μυαλό, έχει πόδια; Ε, κουτί μου έκατσε.
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Δεν το εννοώ σαν να διατάζει 'μάζεψέ τα', λάθος το αντελήφθης (αν ήταν γάτα, το συζητούσαμε, δεν τους το'χω και για δύσκολο), εννοώ ότι είναι μία ακόμα από τις ιδιότητές μου στα μάτια της.
Εμείς που τριγυρνάμε κυρίως στην πόλη, το περνάμε καθημερινά το θέμα κακάκια (συγκεκριμένα, με κοιτάει κιόλας όταν τα κάνει - και μετά πάντα μα πάντα παρακολουθεί το μάζεμα/πέταμα, τύπου 'τί φάση ρε Μ...').
Επειδή, μάλλον ασυναίσθητα, κάθε φορά που μάζευα έλεγα τίποτα του στυλ αντε να βρούμε κάδο τώρα, έχω παρατηρήσει τον τελευταίο καιρό ότι κατευθύνεται μόνος του προς αυτούς μετά το μαζεμα, αν έχει κανέναν κοντά. (ψιτ, δουλάρα, να εκεί)
 


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.529
6.957
Επειδή, μάλλον ασυναίσθητα, κάθε φορά που μάζευα έλεγα τίποτα του στυλ αντε να βρούμε κάδο τώρα, έχω παρατηρήσει τον τελευταίο καιρό ότι κατευθύνεται μόνος του προς αυτούς μετά το μαζεμα, αν έχει κανέναν κοντά. (ψιτ, δουλάρα, να εκεί)
Άσχετο αλλά τώρα που λες αυτό με το να κατευθύνεται κάπου που έχει μάθει, εμένα το αγόρι μου κατευθύνεται στο κοντινο περίπτερο όταν είμαστε κοντά, κόβει ταχύτητα και με κοιτάει. "Μανούλα; Θα πάρεις τσιγάρα ή συνεχίζουμε;;"

Επίσης με κοιτάει όταν περνάμε από ένα συγκεκριμένο περίπτερο στη μέση μιας συγκεκριμένης διαδρομής, για άλλο λόγο. "Υδροχόε, θα πάρεις κανά μπουκαλάκι να στάξεις καμιά σταγόνα γιατί με γάνιασες;;" Αυτό το συγκεκριμενο έχει πολύ πλάκα γιατί το κάνει μόνο όταν διψάει και καμιά φορά νομίζω ότι είναι οκ κ το προσπερνάω και γυρνάει και με κοιτάει με ένα χαμόγελο ο φούστης, και με ξανακοιτάει, και νιώθω επιτέλους και γυρνάω πίσω και του παίρνω νερό.
 






joks

Well-Known Member
1 Μαϊου 2012
367
618
Όταν τα πάω βόλτα με λένε σοφέρ.
Όταν τους βάζω φαγητό σερβιτόρο.
Όταν τους καθαρίζω τα σπιτάκια τους καμαριέρα.
Όταν τους δίνω χάπια αμπούλες κ.τ.λ. φαρμακοτρίφτη.
Όταν μαζεύω τις "δημιουργίες" τους οδοκαθαριστή.
Όταν τα χαιδεύω-τρίβω μασέρ

και όταν λείπω είμαι σίγουρος ότι ρωτάει ο Τζεφ:

"Ρε συ Σάντυ,μήπως ξέρεις που πήγε ο Βέγγος?"
 


vaggelo

Well-Known Member
19 Οκτωβρίου 2011
1.229
1.065
στας ευρώπας
[QUOTE ΥΓ1. Ξέχασα να πω ότι τα βαφτιστικά ονόματα ΔΕΝ πιάνονται, ναι μεν τα αναγνωρίζουν αλλά δεν προσδίδουν ιδιότητα (vaggelo αναμένουμε νεότερα!)
[/QUOTE]

ιδιότητα....Τι να σου πω. Το σκυλί μου είναι πολύ τρυφερό πλάσμα. Με κοιτάει συνήθως χαμογελαστός, γλύφει δυνατά και είναι πάντα γύρω από την περιοχή που βρίσκομαι. Πολύ μελό και δακρύβρεχτο θα βγεί, αλλά καμιά φορά σκέφτομαι μήπως με έχει στο μυαλό ως "λατρεία"
"η λατρεία με ταϊζει"
"παίζουμε με τη λατρεία"
"βγαίνουμε για εξερεύνηση με τη λατρεία"

Τι να πω....πιστεύω οι λαμπραντοράδες θα με καταλάβουν

τι σκ@τά έπαθε το QUOTE μωρέ;
 


TrendoSkylo

Active Member
18 Μαϊου 2016
36
40
αχμμ νομιζω η μικρη με βλεπει σαν αυτα τα χερακια με το κονταρι που ειναι για να ξυνεσε στην πλατη μονιμος θελει να την ξυνω επισης και σαν καναπε ισως και σαν μηχανημα που πεταει μπαλακια και εννοειται θυμα . η μεγαλη σταντε σαν σερβιτορο - σαν παγωτο - θυμα οσον αφορα τον κουταβο ειμαι σιγουρη με βλεπει σαν μασουλιτιρι α και μην ξεχασω θυμα και αυτην που λεει ολο μηηηη κακο
 
  • Like
Reactions: M_and_M


Σπύρος-Μαρία

Active Member
27 Μαϊου 2016
42
18
43
Εκτός από η στρίγγλα με τα ΜΗ που γίνεται αρνάκι, σκατομαζώχτρα ΣΊΓΟΥΡΑ!!!! Χθες έγινε 3 μηνών. Λερώνει στο μπαλκόνι και επειδή μέσα ζεσταίνεται και το θέλει καθαρό για να αράζει, πριν πάει να κάνει τις βρωμοδουλειές του έρχεται, με σκουντάει με τη μουσούδα και βγαίνει!! Τις καθαρίζω..με παρακολουθεί και μετά κάνει χαρούλες!!!...μετά από λίγο δαγκώνει, φεύγω και πάει λέγοντας!!!
 


GRDANE

Well-Known Member
7 Σεπτεμβρίου 2007
6.815
5.047
patra
grdane.blogspot.com
αφεντικό συνεργάτη δούλο .... μ@λ@@@...
εξαρταται την περιπτωση...
αλλα κι εγω δεν παω πισω.... τους ανταποδιδω στα ΙΣΑ.. ΚΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ...

τα κεφαλαια καταλαθος μπηκαν αλλα μαρεσε και τ ααφησα...
 


Marion_Russel

Well-Known Member
17 Οκτωβρίου 2013
567
675
K_O_P_O_Ι_Δ_Ο. Απ τα μεγαλα.. Μαλιστα Έχω βάσιμες υποψιες Πώς Όταν υποκρινεται πως με ακούει σιγοτραγουδαει: "Πώς τα εχεις κάνει ροιδο συ το ζορικο αγορι πως επιαστηκες κοροιδο":whistle:
 


Mommy_in_a_jungle

Well-Known Member
30 Ιουνίου 2016
89
137
43
Εμένα με κοιτάει με λατρεία η μικρούλα...Είναι αμοιβαία τα αισθήματα βέβαια!!! Και με τόσες φορές που ακούει το μαμά μέσα στο σπίτι, δε νομίζω πως θα μπορούσε να με πεί διαφορετικά.
 


noni_papa

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2015
1.935
3.155
34
Νέο Ψυχικό
(Θέλω να ελπίζω ότι με αποκαλεί) αγαπημένο μου παντοντινό φιλαράκι κλπ. Τώρα όμως μετά το μπάνιο είμαι σίγουρη ότι σκέφτεται' "Ηλίθιο δίποδο πώς τολμάς και μου βάζεις αυτό το πράγμα που κάνει σαπουνάδες και με πασπατεύεις παντού και μετά εξαιτίας ΣΟΥ βρωμάω ταλκ αντί να μοσχοβολάω σκυλίλα". Και φυσικά όταν της βάζεις σιτρονέλλα φαντάζομαι σκέψεις τύπου "θα της φάω το χέρι δεν πάει άλλο"
 






Μάρθα & Σίλβα

Well-Known Member
28 Μαϊου 2014
1.705
3.933
39
Πρεπει να με λεει ψυχακια ωρες κ φορες... Πως αλλιως να με αποκαλεσει αλλωστε αφου σχεδον καθημερινά την αφηνω να γινεται μεσα στα χώματα να ευχαριστηθει παιχνιδι αλλα μετα σπιτι την καθαριζω σαν να μην υπάρχει αυριο;;;κ εγω ετσι με λεω..
Τις άλλες ωρες ειμαι η μαμα απλα...
 


Ginalex

New Member
9 Αυγούστου 2016
1
0
26
Γεια σας, εγώ πιστεύω πως εχει να κανει με την ράτσα του σκυλιου και με την ηλικία του. Επίσης αν το σκυλί ειναι γενικα απαιτητικό, λογικά θα αποκαλεί το αφεντικό του "δούλε" ή "υπηρέτη"....Αντίθετα, αν το σκυλί ειναι υπάκουο θα αποκαλούσε το αφεντικο του "φίλε"!
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.609
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3