Η ψηλή και ο κοντός!!! (Νεφέλη και Αζόρ)


Lavernne

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2011
1.976
4.034
Περιστέρι
www.facebook.com
Ζήλεψα τώρα που τα είδα να πλατσουρίζουν στη θάλασσα. Ζημιά μας έκανες με αυτές τις φωτογραφίες!:LOL:
χαχα ανοιχτή πρόσκληση για Αλεξανδρούπολη έχετε λοιπόν!! Βάζετε τα σκυλιά σας, βάζω τη θάλασσα :D
Ο Αζόρ νομίζω θέλει το πουλοβεράκι του, σαν να κρυώνει στην 2η φωτό μου φαίνεται.. :love:
Καλό καλοκαίρι!!
To ήθελε ο αλήτης. Κατευθείαν στην κουβέρτα του πήγε μόλις γυρίσαμε σπίτι. :ROFLMAO::love:
Καλό καλοκαίρι να έχουμε :D

Ωραίες φωτό! Άσχετο, πόσο ζηλεύω με τα σκυλιά που μπαίνουν στο νερό, όσοι έχουν μυγιάγγιχτα θα καταλάβουν τον πόνο..
Σε ευχαριστώ πολύ!!
Η Νεφέλη στην αρχή φοβόταν, αλλά μετά το περσινό πρώτο της μπάνιο, πλέον βλέπει θάλασσα και τραβάει σα μουλάρι για να βουτήξει!
Ο Αζόρ από την άλλη, ενώ πέρυσι έμπαινε κανονικά και έκανε μπάνιο (ως αλητάμπουρας αδέσποτος), φέτος δε θέλει να βρέξει ούτε το νυχάκι του. Μπορεί να περιμένει να πιάσουμε 35 βαθμούς και μετά :p
 




l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.639
7.746
Για τη πριγκιπισα σου δεν θα πω τίποτα γιατι υιοθετήθηκε κουταβάκι και δεν γνώρισε την αγριότητα του να εισαι αδέσποτος αλλά ο μικρός ρε γμτ έτσι που τον βλέπω στο κρεβατάκι του αναλογίζομαι όλα αυτά τα δύσμοιρα, που είναι στους δρόμους και που το μόνο που θα ήθελαν είναι μια αγκαλιά και ένα ζιμπούνι και στεναχωριέμαι πολύ. Α ρε κοντέ είχες αστέρι !!!! Να είναι πάντα καλά και τα δύο και πάντα τόσο τυχερά!!

Ο Αζόρ από την άλλη, ενώ πέρυσι έμπαινε κανονικά και έκανε μπάνιο (ως αλητάμπουρας αδέσποτος), φέτος δε θέλει να βρέξει ούτε το νυχάκι του. Μπορεί να περιμένει να πιάσουμε 35 βαθμούς και μετά :p
Ρε συ είναι θεούλης ο τύπος τι να λέμε!!
 




kosmaki

Well-Known Member
17 Σεπτεμβρίου 2015
367
793
37
Το Νεφελάκι είναι γοργόνα... Κολυμπάει ή μόνο τσαλαβουτάει πόδια; Ο κοντός μπαίνει στο νερό;
 
  • Like
Reactions: Lavernne






Lavernne

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2011
1.976
4.034
Περιστέρι
www.facebook.com
Για τη πριγκιπισα σου δεν θα πω τίποτα γιατι υιοθετήθηκε κουταβάκι και δεν γνώρισε την αγριότητα του να εισαι αδέσποτος αλλά ο μικρός ρε γμτ έτσι που τον βλέπω στο κρεβατάκι του αναλογίζομαι όλα αυτά τα δύσμοιρα, που είναι στους δρόμους και που το μόνο που θα ήθελαν είναι μια αγκαλιά και ένα ζιμπούνι και στεναχωριέμαι πολύ. Α ρε κοντέ είχες αστέρι !!!! Να είναι πάντα καλά και τα δύο και πάντα τόσο τυχερά!!

Ρε συ είναι θεούλης ο τύπος τι να λέμε!!
Μακάρι, Μυρτώ μου, όλα να είχαν την τύχη του. Μακάρι όλα να έβρισκαν ένα σπίτι και μία κουβέρτα πάνω σε ένα κρεβάτι, αλλά δυστυχώς, πολλά τα αδέσποτα και λίγοι οι Άνθρωποι.
Σε ευχαριστούμε πολύ!! Και εσύ να χαίρεσαι τους μπουμπούνες και την κοπελάρα σου! :)

Το Νεφελάκι είναι γοργόνα... Κολυμπάει ή μόνο τσαλαβουτάει πόδια; Ο κοντός μπαίνει στο νερό;
Η γοργόνα βουτάει και πλατσουρίζει μέχρι εκεί που πατάει. Μόλις καταλάβει οτι από κάτω έχει κενό, πανικοβάλλεσαι ελαφρώς και βάζει όπισθεν. Αν είμαι και εγώ μέσα και έχω καμία μπάλα, κολυμπάει. Απλά θέλει να είναι σίγουρη οτι είναι και κάποιος άλλος μέσα μαζί της.

Ο κοντός όταν ήταν αδέσποτος κάθε πρωί το καλοκαίρι μου ερχόταν μούσκεμα και γεμάτος άμμο, άρα έμπαινε στη θάλασσα. Προχθές που τον πήγα, ούτε να τη δει δεν ήθελε. Προτιμούσε την άμμο και την ηλιοθεραπεία ο φλωράκος :p

Α και σε παρακαλώ @Lavernne e μη με καταδώσεις στον Φίλη που την είπα πριγκίπισσα...
Ποιος είναι ο Φίλης ρε παιδιά;; (Εγώ δε κάνω τέτοια πράγματα και ας μη ξέρω ποιος είναι) :D :ROFLMAO::censored:

Τώρα εξηγούνται όλα...:LOL:
Εξηγείστε μου και μένααα :barefoot:
 
  • Like
Reactions: l.Kyveli










myEnzo

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2015
1.444
4.640
Άρτα
Πάντως η συντρόφισσα το καταευχαριστιέται κι εγώ ζηλεύω κάπως γιατί ο σκυλομ@λάκας μου ούτε να την πλησιάσει δε θέλει τη θάλασσα. :( Πέρσι την πρώτη φορά που τον πήγα δοκίμασε να πιει το νερό, καθόλου δεν του άρεσε και έχασε κάθε ενδιαφέρον. Σε ποτάμια μπήκε μια χαρά βέβαια... Καμιά συμβουλή; Θα ξαναδοκιμάσω και φέτος και βλέπουμε...
 
  • Like
Reactions: Lavernne


Lavernne

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2011
1.976
4.034
Περιστέρι
www.facebook.com
@myEnzo δεν αγαπάνε όλα τα σκυλιά τη θάλασσα. Αν το δοκίμασες και δεν, μπορείτε να αρκεστείτε στα ποτάμια :D Είναι του γλυκού νερού το παιδί σου χαχα
Κάνε μία προσπάθεια και φέτος και αν πάλι δεν, μη τον πιέζεις. Απλά, δέξου οτι δε θέλει τα αλμυρά νερά :unsure:
 




Lavernne

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2011
1.976
4.034
Περιστέρι
www.facebook.com
Παππούς και εγγόνα κάνουν αγκαλίτσες!! 20160605_185023.jpg
20160606_214109.jpg 20160606_214652.jpg
Λιχουδιά;;; Είπες λιχουδιά;;; omgomgomgomgomg20160606_215053.jpg
Άκουσα λιχουδιά;;; Το άκουσα;;; omgomgomgomgomgomg20160606_215103.jpg
To ΆΚΟΥΣΑ :D20160606_215118.jpg
Ε δώσε μας λέμεεεε :D20160606_215126.jpg
Ο κοντός σας χαρίζει το πιο όμορφο χαμόγελό του!!20160606_215201.jpg
 




Lavernne

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2011
1.976
4.034
Περιστέρι
www.facebook.com
Δε ξέρω που να το γράψω, οπότε θα το γράψω στο θέμα των μικρών.

Πριν λίγες μέρες είχα κάνει μια κατάθεση χρημάτων για ένα αδέσποτο.
Snow το όνομα του.
Με παίρνουν από την Τράπεζα λοιπόν προχθές, αλλά ήμουν στη δουλειά και δε μπόρεσα να το σηκώσω. Πήραν στο σπίτι και είπαν στον αντρα μου ότι η κατάθεση είναι στον αέρα και πρέπει να επικοινωνήσω. Ε λέω και γω θα έγραψα κάτι λάθος στα στοιχεία.

Παίρνω λοιπόν πριν λίγο και μιλάω με τον υπεύθυνο και μου λέει ότι η λεξη snow (στην αιτιολογία κατάθεσης) στα τραπεζικά συστήματα δίνει σήμα για ξέπλυμα χρήματος!!!

Αχαχαχαχαχαχαχα τόσο γέλιο είχα να ρίξω ούτε θυμάμαι από ποτέ! Πήγα να ξεπλύνω 20 ευρώ η έρμη και δε τα κατάφερα :p
Μου είπε ότι θα σημειώσει ότι πρόκειται για σκυλί και ότι η γυναίκα στην οποία τα κατέθεσα είναι κτηνίατρος για να μπούνε επιτέλους τα χρήματα!

Αν θέλετε λοιπόν να βοηθήσετε ποτέ κάποιο αδέσποτο που το λένε snow, γράψτε και τη λέξη σκύλος από μπροστά!!! :cautious::rolleyes::ROFLMAO:
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.643
19.876
Χαχαχα...μαφιόζικα πράγματα λοιπόν :D
Αν το έγραφες στα Ελληνικά; Σνόου;
 
  • Like
Reactions: Lavernne




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.112
Μηνύματα
895.745
Μέλη
19.921
Νεότερο μέλος
Αργυρώ Π