Τα κυνηγόσκυλα χωρίς κυνηγούς...


Γαβ Γαβ

Well-Known Member
21 Απριλίου 2016
82
195
122
Αν πάντως, δεν συνδέεται με τις αμπούλες το σύμπτωμα, και συμβαίνει συγχρόνως και στις δυό, μήπως παίζει καμμιά ουρολοίμωξη; Αν συνεχίσει, έχε το στον νου σου.
Ναι... Θα το παρακολουθω... Αν συνεχισει θα τις παω για εξετασεις...
Το κοκερ έπαιρνε βιμπραμισιν για ένα μήνα.. που είναι κ για το ουροποιητικό... Αν είχε ουρολοίμωξη θα ήταν οκ...

Σε κάθε περίπτωση θα το κοιτάξω κ για τις δυο όμως...

Έχω κουραστεί λίγο... Όλο κάποιο θέμα υπάρχει που πρέπει να λυθεί.. κ τη σφουγγαρίστρα θα πρέπει να την κρεμάσω με κορδόνι, από το λαιμό... Να γλιτώσω το πήγαινε έλα κάθε 5 λεπτά...
 


genie

Well-Known Member
20 Μαϊου 2016
902
694
52
Καλημέρα!!!

Την πηγαίνω στο δάσος... (στην Πάρνηθα), αλλά όχι κάθε μέρα... Κ πράγματι, τη βγάζω σηκωτή για να την πάω στο αυτοκίνητο... Μόνο εκεί δεν έχει κόσμο.. Πιο κοντά στο σπίτι μου δεν υπάρχει κάτι κατάλληλο για αυτή... Περιττό να σου πω πως μου έχει καταστρέψει το αυτοκίνητο... Χρειάζομαι κ δεύτερο άτομο, για να είναι μαζί της, προκειμένου να μην σκαρφαλώνει παντού κ να πηγαινοέρχεται μπρος πίσω...
Στο δάσος της αρέσει πάρα πολύ... Όταν μπει στο αυτοκίνητο, ξέρει που πάει... Δεν κρατιέται από τη χαρά της..
Η καθημερινή ρουτίνα μας όμως είναι απερίγραπτη... Όταν δει το λουρί της κρύβεται... Όταν την πάρω με το ζόρι κ την κατεβάσω στον κήπο τρέμει... Την υποχρεώνω να μένει κάτω στον κήπο για να μπορεί να τρέξει κ λίγο... Όμως, τελευταία τη βλέπω πως υποφέρει... Χρειάζεται να την κατεβάζω 4, 5 και 6 φορές... Μου είναι κ έμενα βάσανο αυτή η διαδικασία... Να εξετάζω αν υπάρχουν άνθρωποι κάτω.. αν βρίσκεται κόσμος στα μπαλκόνια κ κάνει φασαρία... κλπ κλπ... Αν ακούσει κάτι ή δει κάποιον παθαίνει πανικό...

Όμως, τωρα που σου γράφω, σκέφτομαι πως έχεις δίκιο... Πως εγώ πρέπει να επιβάλλω τη ρουτίνα μας σε εκείνη κ όχι εκείνη το φόβο της σε εμένα... (γιατί αυτό έχει συμβεί... κ εγώ υποχωρώ για να μην πιέζω συνέχεια)... Μόλις το συνειδητοποίησα...

Σε ευχαριστώ!

Α! κ κάτι ακόμα... Όταν είναι με λουρί, όλα είναι πιο έντονα... Αισθάνεται πως δεν μπορεί να τρέξει αν φοβηθεί... κ ή θα λυθεί μαγικά από το λουρί της κ θα τρέξει.. ή αν προλάβω να την κρατήσω από το περιστήθιο θα κάτσει κάτω κ θα τρέμει για ώρα
Μηπως να έψαχνες αν ενδιαφέρεται κανείς με μεγάλο ελέυθερο χώρο για να υιοθετήσει το σκυλί; Βλέπε χωριό, εξοχή, κτήμα κλπ κλπ;
 
  • Like
Reactions: Γαβ Γαβ


Γαβ Γαβ

Well-Known Member
21 Απριλίου 2016
82
195
122
Μηπως να έψαχνες αν ενδιαφέρεται κανείς με μεγάλο ελέυθερο χώρο για να υιοθετήσει το σκυλί; Βλέπε χωριό, εξοχή, κτήμα κλπ κλπ;
Ναι... Μόνο έτσι θα ήταν ευχαριστημένη... Το καλύτερο που θα μπορούσε να της συμβεί είναι κάπου με κήπο, να έμενε έξω, κ με ένα ακόμα σκυλί... Θα ήταν άλλος σκύλος εκεί!

Πιστεύεις θα ήθελε κάποιος να την υιοθετήσει..?? Να το ψάξω... Είναι απόλυτες οι συνθήκες που χρειάζεται για να είναι καλα... κ εξ αρχής μου φάνηκε άπιαστο όνειρο να βρεθεί κάτι τέτοιο... Μου τη ζήτησε κάποιος να την έχει στον κήπο (2 στρέμματα).. αλλά αυτό θα ήταν κόλαση για εκείνη χωρίς άλλο σκυλί να νιώθει σιγουριά... Δεν ήθελα να την αφήσω κάπου που θα της έβαζαν απλά φαγητό χωρίς να υπάρχει άλλος σκύλος κ αρνήθηκα...
 


genie

Well-Known Member
20 Μαϊου 2016
902
694
52
Ναι... Μόνο έτσι θα ήταν ευχαριστημένη... Το καλύτερο που θα μπορούσε να της συμβεί είναι κάπου με κήπο, να έμενε έξω, κ με ένα ακόμα σκυλί... Θα ήταν άλλος σκύλος εκεί!

Πιστεύεις θα ήθελε κάποιος να την υιοθετήσει..?? Να το ψάξω... Είναι απόλυτες οι συνθήκες που χρειάζεται για να είναι καλα... κ εξ αρχής μου φάνηκε άπιαστο όνειρο να βρεθεί κάτι τέτοιο... Μου τη ζήτησε κάποιος να την έχει στον κήπο (2 στρέμματα).. αλλά αυτό θα ήταν κόλαση για εκείνη χωρίς άλλο σκυλί να νιώθει σιγουριά... Δεν ήθελα να την αφήσω κάπου που θα της έβαζαν απλά φαγητό χωρίς να υπάρχει άλλος σκύλος κ αρνήθηκα...
Μακάρι να μην είχα παιδιά και θα την έπαιρνα εγώ όπως είναι (αυλή, ήσυχη περιοχή, σκυλί μέσα έξω στο σπίτι κατά βουληση, πολλές γωνιές να φωλιάσει αν θέλει, έχω και μια αδυναμία στη ράτσα, έχουμε και στο πρόγραμμα να πάρουμε την επόμενη χρονιά και δεύτερο σκυλί), αλλά ειδικά τα αγόρια μας είναι "φασαριόζικα" (να το πω πολύ ευγενικά) και το βλέπω το σκυλί με καρδιακή προσβολή λόγω ποδοσφάιρου στην αυλή. Δε ρωτάς σε καμιά φιλοζωική; Μπορεί να καταφέρουν τίποτα. Έχω μια φίλη που πρόσφατα πήρε ένα ενήλικο σουπερ τρομοκρατημένο γιατί το είδε σε καταφύγιο, οπότε σίγουρα υπάρχουν και άνθρωποι που δεν κολλάνε σε τέτοια προβλήματα.
 
  • Like
Reactions: Γαβ Γαβ


vek

Well-Known Member
22 Ιουλίου 2012
2.157
5.098
είναι δύσκολο , και εγώ δεν το περίμενα αλλά δεν υπάρχει κανένα ενδιαφέρον για τα κυνηγόσκυλα :( το βλέπω από την Ματουλα ούτε ένα τηλέφωνο , τόσες κοινοποιησεις .
Φοβούνται όλοι την ενεργητικότητα τους :(
 


Γαβ Γαβ

Well-Known Member
21 Απριλίου 2016
82
195
122
Μακάρι να μην είχα παιδιά και θα την έπαιρνα εγώ όπως είναι (αυλή, ήσυχη περιοχή, σκυλί μέσα έξω στο σπίτι κατά βουληση, πολλές γωνιές να φωλιάσει αν θέλει, έχω και μια αδυναμία στη ράτσα, έχουμε και στο πρόγραμμα να πάρουμε την επόμενη χρονιά και δεύτερο σκυλί), αλλά ειδικά τα αγόρια μας είναι "φασαριόζικα" (να το πω πολύ ευγενικά) και το βλέπω το σκυλί με καρδιακή προσβολή λόγω ποδοσφάιρου στην αυλή. Δε ρωτάς σε καμιά φιλοζωική; Μπορεί να καταφέρουν τίποτα. Έχω μια φίλη που πρόσφατα πήρε ένα ενήλικο σουπερ τρομοκρατημένο γιατί το είδε σε καταφύγιο, οπότε σίγουρα υπάρχουν και άνθρωποι που δεν κολλάνε σε τέτοια προβλήματα.
Πολύ γλυκό μήνυμα... Το πόιντερ λατρεύει να είναι με άλλο σκυλί... Μπάλα παίζουμε κ εμείς... Όπως είπε κ η @vek επειδή έχει ενεργεια... της αρέσουν όλα αυτα...

Οι φιλοζωικές έχουν τόσα πολλά σκυλιά που θέλουν να δώσουν... Κανείς δεν θα ασχοληθεί πιστεύω... αφού ήδη υπάρχει σε ένα σπίτι...

@vek η αλήθεια είναι πως έχουν μπόλικη ενέργεια... Η δικιά μου καλπάζει σαν άλογο... κ πηδάει επίσης το ίδιο... Στην αρχή νόμιζα πως είναι κουτάβι..
Είναι όμως πολύ γλυκά.. κ με εξυπνάδα που δεν βλέπεις εύκολα...
 
  • Like
Reactions: l.Kyveli and mareco


genie

Well-Known Member
20 Μαϊου 2016
902
694
52
Πολύ γλυκό μήνυμα... Το πόιντερ λατρεύει να είναι με άλλο σκυλί... Μπάλα παίζουμε κ εμείς... Όπως είπε κ η @vek επειδή έχει ενεργεια... της αρέσουν όλα αυτα...

Οι φιλοζωικές έχουν τόσα πολλά σκυλιά που θέλουν να δώσουν... Κανείς δεν θα ασχοληθεί πιστεύω... αφού ήδη υπάρχει σε ένα σπίτι...

@vek η αλήθεια είναι πως έχουν μπόλικη ενέργεια... Η δικιά μου καλπάζει σαν άλογο... κ πηδάει επίσης το ίδιο... Στην αρχή νόμιζα πως είναι κουτάβι..
Είναι όμως πολύ γλυκά.. κ με εξυπνάδα που δεν βλέπεις εύκολα...

Αλλά δεν παίζετε μπάλα με κάτι κοντούς τύπους που τη βρίσκουν να κοπανάνε σουτ στην γκαραζόπορτα να τραντάζεται το σπίτι, και μετά να πλακώνονται για το ποιος κλέβει ;)
 
  • Like
Reactions: Γαβ Γαβ


reinmeister2

Well-Known Member
23 Μαϊου 2014
864
2.298
124
χαχαχα!!! Θέλω φωτο!!!!

Πραγματικά μου είναι δύσκολο να της αφήσω να τσακώνονται κ να βλέπω να αρπάζονται από τον λαιμό.. Κ αν δεν σταματήσουν μέχρι τελικής πτώσεως..?? Με τρομάζει...

Προσπαθώ να μην τη λυπάμαι... Τη βγάζω κ τη σέρνω... Στην κυριολεξια την πάω φρεναριστή... Τώρα που καλοκαίριασε η κίνηση ανθρώπων είναι έντονη κ αυτό την έχει φρικάρει...

Ένα άλλο περίεργο που συμβαίνει είναι ότι παρατήρησα μια ακράτεια στα σκυλιά... Εντάξει η μία, έχει κάνει στείρωση κ ο γιατρός είπε είναι από αυτό... Η άλλη??
Κάτι δεν μου αρέσει με τις αμπούλες... Κάθε φορά που βάζω, τελευταία, κάτι περίεργο συμβαίνει κ στις δυο... Ακούγεται άτοπο, το ξέρω... αλλά κάτι δεν μ'αρεσει...
σε μαλλιοτραβηγματα γυναικων σπανια παιζει σοβαρος τραυματισμος...:LOL:

περαν της πλακας μην ανησυχεις...οπως σου εγραψα και πριν θα κοπουν συντομα αυτα...τωρα,εαν δεις καμια σοβαρη συρραξη,θα το καταλαβεις,διοτι θα γινουν κουβαρι,οποτε εκει υπαρχει παντα η κανατα με το νερο...
 
  • Like
Reactions: Γαβ Γαβ


vek

Well-Known Member
22 Ιουλίου 2012
2.157
5.098
Πολύ γλυκό μήνυμα... Το πόιντερ λατρεύει να είναι με άλλο σκυλί... Μπάλα παίζουμε κ εμείς... Όπως είπε κ η @vek επειδή έχει ενεργεια... της αρέσουν όλα αυτα...

Οι φιλοζωικές έχουν τόσα πολλά σκυλιά που θέλουν να δώσουν... Κανείς δεν θα ασχοληθεί πιστεύω... αφού ήδη υπάρχει σε ένα σπίτι...

@vek η αλήθεια είναι πως έχουν μπόλικη ενέργεια... Η δικιά μου καλπάζει σαν άλογο... κ πηδάει επίσης το ίδιο... Στην αρχή νόμιζα πως είναι κουτάβι..
Είναι όμως πολύ γλυκά.. κ με εξυπνάδα που δεν βλέπεις εύκολα...
ναι από ενέργεια άλλο τίποτα , και όσο περνάει ο καιρός χειροτερεύει :p εγώ έχω τον κήπο και παίζει πολλές ώρες με τις άλλες και άλλες τόσες μόνη της κυνηγώντας πεταλούδες ή ότι άλλο η και τίποτα τρέχοντας μέσα στην τρελή χαρά πάνω κάτω. Έτσι όταν μπει μέσα ξαπλώνει καναπέ και δεν κουνιέται.
Πάντως δεν χάνεις τίποτα να τρέχεις μια αγγελία της, που να εξηγείς τι ακριβώς πιστεύεις ότι θα ηταν το καλύτερο για αυτήν.
Χαρακτηριστικό παράδειγμα η Λόλα μας που την είδαμε και την ερωτευτήκαμε σε μια κοινοποίηση 2 χρόνων πριν
 


Γαβ Γαβ

Well-Known Member
21 Απριλίου 2016
82
195
122
@reinmeister2 γελάω με το μαλλιοτράβηγμα γυναικών... αλλά τρύπες τις έκανε το πόιντερ... Κ όπως κ να το κάνουμε...το κόκερ προϋπήρχε στον χώρο... Δεν θα αντέξω να τη βλέπω χάλια επειδή φοβάται την επίθεση... Αν κ το κόκερ είναι το επιθετικό... κ όχι το πόιντερ... Της κολλάει κάθε μέρα...

@vek θα κάνω μια προσπάθεια... Ίσως υπάρχει για εκείνη κάτι τέτοιο...

@genie είναι άγρια τα αγόρια σου!! χαχα!! Υγειής ενέργεια!!

Παιδιά, ψάχνω για κλουβί αυτοκινήτου που λέγαμε... Έχω μια απορία.. Πρέπει να χωρά όρθια μέσα στο κλουβί..?? Την μέτρησα την ψηλέγκω κ είναι 74 πόντους. Με το κεφάλι βεβαίως... χαχα!!!
Μεταλλικό κλουβί κοιτάζω... κ σκέφτομαι να το δένω με τις ζώνες του πίσω καθίσματος... Είναι οκ αυτο??

Το κόκερ είναι αγγελάκι στο αυτοκίνητο... Στο πατάκι του μπροστινού καθίσματος κ περιμένει ξαπλωμένη μέχρι να φτάσουμε, όσες ώρες κ να χρειαστούν... Έχουμε κάνει αρκετά ταξίδια με το κόκερ...
 


genie

Well-Known Member
20 Μαϊου 2016
902
694
52
@reinmeister2 γελάω με το μαλλιοτράβηγμα γυναικών... αλλά τρύπες τις έκανε το πόιντερ... Κ όπως κ να το κάνουμε...το κόκερ προϋπήρχε στον χώρο... Δεν θα αντέξω να τη βλέπω χάλια επειδή φοβάται την επίθεση... Αν κ το κόκερ είναι το επιθετικό... κ όχι το πόιντερ... Της κολλάει κάθε μέρα...

@vek θα κάνω μια προσπάθεια... Ίσως υπάρχει για εκείνη κάτι τέτοιο...

@genie είναι άγρια τα αγόρια σου!! χαχα!! Υγειής ενέργεια!!

Παιδιά, ψάχνω για κλουβί αυτοκινήτου που λέγαμε... Έχω μια απορία.. Πρέπει να χωρά όρθια μέσα στο κλουβί..?? Την μέτρησα την ψηλέγκω κ είναι 74 πόντους. Με το κεφάλι βεβαίως... χαχα!!!
Μεταλλικό κλουβί κοιτάζω... κ σκέφτομαι να το δένω με τις ζώνες του πίσω καθίσματος... Είναι οκ αυτο??

Το κόκερ είναι αγγελάκι στο αυτοκίνητο... Στο πατάκι του μπροστινού καθίσματος κ περιμένει ξαπλωμένη μέχρι να φτάσουμε, όσες ώρες κ να χρειαστούν... Έχουμε κάνει αρκετά ταξίδια με το κόκερ...
Εγω εχω ενα τετοιου τυπουtemp.jpg

Πανε με το βαρος και γενικα στο αμαξι ο σκυλος καθεται. Η ιδεα ειναι οτι στερεωνεται με τη ζωνη, οποτε δεν κινδυνευει και το σκυλι αν συμβει κατι.
Δεν ξερω αν βγαινουν για τεραστειο σκυλο, αλλα για ποιντερ και κοκερ σιγουρα.
 
  • Like
Reactions: Γαβ Γαβ


Γαβ Γαβ

Well-Known Member
21 Απριλίου 2016
82
195
122
Τα είδα κ τα πλαστικά... κ δείχνουν πολύ καλύτερα...
Μπερδεύτηκα λίγο... με τις τιμές κ τα ύψη...
Θα ψάξω κ αλλο κ αν δεν καταλάβω πλήρως... θα ζητήσω βοήθεια...
Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες..!! :love:
 


vek

Well-Known Member
22 Ιουλίου 2012
2.157
5.098
@reinmeister2 γελάω με το μαλλιοτράβηγμα γυναικών... αλλά τρύπες τις έκανε το πόιντερ... Κ όπως κ να το κάνουμε...το κόκερ προϋπήρχε στον χώρο... Δεν θα αντέξω να τη βλέπω χάλια επειδή φοβάται την επίθεση... Αν κ το κόκερ είναι το επιθετικό... κ όχι το πόιντερ... Της κολλάει κάθε μέρα...
.
Το ποιο προυπηρχε δεν σε ενδιαφερει , ούτε ποιο το ξεκινάει αλλά ποια το τελειωνει , αστες να τα βρουν και αν χρειαστει να παρεις το μερος καποιας να παρεις της δυνατης να ησυχασεις μία και καλη, αν το πας συναισθηματικα απλως θα συνεχιζεται μια κατασταση.
Εμενα η Τσίκα τραμπουκιζε την Ματουλα την πρωτη εβδομαδα καποια στιγμη που ελειπα και τις ειχε η μικρη μου αρπαχτηκαν , το ξεκινησε η Τσικα το τελειωσε η Ματουλα και τωρα ειναι πρωτες φιλες ;) αν ειχε παρει η μικρη το μερος της Τσικας θα συνεχιζονταν με τις δικες μας πλατες.
 


reinmeister2

Well-Known Member
23 Μαϊου 2014
864
2.298
124
βασικα με προλαβε (η?) βεκ...σου το πα απο την πρωτη στιγμη...θα καθαρισει συντομα το τοπιο δεν ειναι κατι που πρεπει να σε αγχωνει...κανα δυο ψιλες τρυπες και γραντζουνιες ειναι στο προγραμμα,μεχρι την τακτοποιηση της ιεραρχιας...
 


dnassib

Well-Known Member
10 Μαϊου 2013
1.469
1.077
Παγκράτιους exoticus
Eγώ πάντως παιδιά, από την απ' έξω πάντα, δε βλέπω γιατί να μπει αγγελία να το δώσει το σκυλί!! Υπάρχουν πολύ πολύ μεγαλύτερα προβλήματα από το να είναι φοβικό και να μη γουστάρει (ακόμα) τις μεγάλες βόλτες με λουρί... και όλο αυτό χωρίς να έχουν δοκιμαστεί κάποιες τεχνικές για λίγο διάστημα ή να έχει δουλευτεί, έστω και με μία ή δύο συνεδρίες, το θέμα με έναν καλό εκπαιδευτή.

Βέβαια, επαναλαμβάνω, έξω από το χωρό πολλά τραγούδια λέγονται --- αλλά επειδή έχω βιώσει παρόμοια κατάσταση και τώρα βλέπω (και εγώ και όλοι οι άλλοι) έναν ΑΛΛΟ σκύλο, πολύ ευτυχισμένο και γενικά ισορροπημένο, θεωρώ ότι είναι κρίμα -- αν, φυσικά, θες να την κρατήσεις -- να προτείνουμε να δοθεί κάπου άλλου.

Πόσο καιρό είπαμε την έχεις; -- εμένα μετά από εξάμηνο άρχισε να ξετσουμίζει και πάνω στον χρόνο έδωσα πραγματικά σημάδια ότι είμαστε σε πολύ καλύτερο/διαφορετικό δρόμο.
 


vek

Well-Known Member
22 Ιουλίου 2012
2.157
5.098
@dnassib του ψαχνει σπίτι αν του βρει καποιο καλό απο την αρχή , δεν το δινει λογο φοβίας , το έχει αναφερει απο την αρχη του θεματος ;)
 


Γαβ Γαβ

Well-Known Member
21 Απριλίου 2016
82
195
122
Καλημέρα!!!

Σας ευχαριστώ για τις συμβουλές... !! Νομίζω πως μετά τον τσακωμό είναι λίγο πιο ήρεμες... Ελπίζω να μην ξαναδώ κάτι τέτοιο...

Η ακράτεια είναι οκ... Μόνο το κόκερ εμφανίζει τέτοια σημάδια που κ που λόγω στείρωσης... Της άλλαξα κ τροφή κ πήγε καλύτερα... Δεν ξέρω αν ήταν σύμπτωση...

Το πόιντερ το βγάζω τσουλητό με λουρί... Τσουλητό στην κυριολεξία... Της φτάξαμε άλλη φωλιά η οποία της αρέσει πάρα πολύ... Μοιάζει με κουτί... που είναι όλο ανοιχτό μπροστά.. κ τα πλαϊνά ξύλα έχουν αποστάση μεταξύ τους έτσι ώστε να έχει από παντού οπτική επαφή... Της έβαλα 2 φορές να φάει εκεί κ μετά άφηνε τη φωλιά της κ έμπαινε μόνο εκεί... Πολύ της άρεσε!

Το πόιντερ δεν θέλω να το δώσω όπου να ναι... Θα θελα πολύ να βρει τις ιδανικές συνθήκες για να είναι καλά... κ μόνο σε κάτι τέτοιο θα έλεγα οκ για να τη δώσω... Όποιος κ αν μου τη ζητήσει δεν θα τη δώσω αν δεν πληρεί αυτό που χρειάζεται...

Ένα νέο φετιχ που επέκτησε έιναι τα ρούχα μου... Τα μαζεύει όλα στη φωλιά της... χαχαχ! Πριν βάλω πλυντήριο, κάνω κ ένα καλό ψάξιμο στη φωλιά της να πάρω τα υπόλοιπα ρούχα...

@dnassib μακάρι να τη δω κ εγώ άνετη κ να μην φοβάται... Ακόμα δεν έχει καμιά φοβερή βελτίωση.. Μόνο μέσα στο σπίτι είναι πιο ελεύθερη... Για να καταλάβεις, χθες ήταν η πρώτη φορά που την είδα να κάθεται στο πάτωμα.. Από το άγχος της ειναι συνέχεια όρθια.. Κ με τη ζέστη, δεν κάθεται ξαπλωμένη στο πάτωμα να δροσιστεί... Το στρες της κλείνει την αντίληψη...
Την έχω από αρχές Σεπτεμβρίου.. Δηλ 9 μήνες περίπου... Φαντάσου ότι ακόμα δεν κρατιέται για να κατέβει κάτω... Μου λερώνει...
 
  • Like
Reactions: spyv and mareco


Γαβ Γαβ

Well-Known Member
21 Απριλίου 2016
82
195
122
καλημέρα...

Είδα το χάρο με τα μάτιαα μου που λένε... Μόλις τσακώθηκαν... Ξεκίνησαν το άρπαγμα κ αποφάσισα να βγω από το δωμάτιο...
Άκουγα κραυγές από το κόκερ... Κοιτάζω και βλέπω το πόιντερ να έχει πιάσει από το λαιμό το κόκερ κ να το κάνει κύκλους... Δεν της άφηνε τον λαιμό... Με τίποτα... Έπαθα σοκ... Σκέφτηκα πως θα τη σκοτώσει... Εντάξει... δεν υπάρχει όλο αυτό...
Όρμηξαμε να τις χωρίσουμε... Έγινε ένας πανικός... Ακόμα τρέμουν τα χέρια μου..
Καθόλου δεν μου αρέσει αυτή η κατάσταση... Θα γίνει κάτι σοβαρό στο τέλος...
 




Γαβ Γαβ

Well-Known Member
21 Απριλίου 2016
82
195
122
@ioanna a μετά από το φαγητό τους, έξω από την κουζίνα, αρπάχτηκαν χωρίς εμφανή λόγο. Αν κατάλαβα καλά, γιατί όλα έγιναν πολύ γρήγορα, πρώτα γρύλισε το κόκερ προς το πόιντερ κ μετά έγινε χαμός... Αποφάσισα να φύγω από το χώρο αλλά οι έντονες κραυγές του κόκερ δεν με άφησαν να λείψω για πολύ... Δηλ. αν έτσι οπως την είχε πιάσει από το λαιμό κ την έκανε κύκλους της έκοβε καμιά αρτηρία ή δεν σταματούσαν μέχρι τελικής πτώσεως?? Κ μόνο που το γράφω αυτό με πιάνει τρόμος...
Τραβήξαμε το πόιντερ κ την είχε σηκώσει από το λαιμό στον αέρα... Αρχίσαμε να τραβάμε κ να χτυπάμε για να τα χωρίσουμε... :cry:
Το κόκερ είχε από πάντα θέμα με τα άλλα σκυλιά... (ποτέ με άνθρωπο)... Αν μάθει κ το πόιντερ να τσακώνεται... τι θα συμβεί..??? :(
Το κόκερ έχει κρυφτεί κ έχει πληγές στον λαιμό κ στα αυτιά... Το πόιντερ έχει κάτι σημάδια πολύ ελαφρά...

Τις άλλες 2 φορές που τσακώθηκαν ήταν για φαγητό... Ποια θα είναι πιο κοντά την ώρα που τρώγαμε...
Τώρα τσακώθηκαν χωρίς κάποια εμφανή αιτία... Είχαν ήδη φάει, ήταν έξω από την κουζίνα κ δεν έτρωγε κανείς στο σπίτι...
 
  • Like
Reactions: ioanna a


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.112
Μηνύματα
895.792
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf