Bianca


Status
Κλειδωμένο θέμα


kostillos

Well-Known Member
26 Μαϊου 2015
544
515
58
ΑΘΗΝΑ-ΓΛΥΦΑΔΑ
Λίγο προσοχή στο πέταγμα πέτρας, σε ορισμένα σκυλιά γίνεται εμμονή και τις μασάνε μέχρι να σπάσουν και δόντια. Μπαλάκια: εύκολα, ελαφριά και, κυρίως, μαλακά
Καθώς επίσης προσοχή γιατι μπορεί ανάλογα με το ποιος πετάει το μπαλάκι το ένα σκυλί να μαλώσει με το άλλο στη διεκδίκηση!
 


vasilis_mike

Well-Known Member
19 Φεβρουαρίου 2016
1.681
3.903
ΑΘΗΝΑ
Λίγο προσοχή στο πέταγμα πέτρας, σε ορισμένα σκυλιά γίνεται εμμονή και τις μασάνε μέχρι να σπάσουν και δόντια. Μπαλάκια: εύκολα, ελαφριά και, κυρίως, μαλακά
Τα μπαλάκια τα τρώει.. τα έχω δοκιμάσει, δεν είναι για 2η φορά πέταγμα :)
τις πέτρες, αν βρει ποια είναι απο το χέρι μου την βάζει στο στόμα, αλλά με το που με βλέπει να ετοιμάζομαι για την επόμενη την φτύνει και περιμένει να τρέξει για την επόμενη (δεν τις φέρνει πίσω, απλά τρέχει αριστερά-δεξιά-πάνω-κάτω)
 


dimitris-skg

Well-Known Member
3 Σεπτεμβρίου 2012
844
2.851
Καθώς επίσης προσοχή γιατι μπορεί ανάλογα με το ποιος πετάει το μπαλάκι το ένα σκυλί να μαλώσει με το άλλο στη διεκδίκηση!
Κοίτα, αν πετάς το μπαλάκι γλυκά, όπως ο Σπανούλης, δεν θα έχεις πρόβλημα :D ...

Να την χαίρεσαι !
 




elpinor

Well-Known Member
27 Αυγούστου 2015
846
3.188
Αθήνα
Που τον πας βόλτα ?
Αλλά να σου πω πρώτα τα προαπαιτούμενα :D:D
Εμείς θα σας πλησιάσουμε όχι εσείς!
Ο δικός σου αρχικά πρέπει να μας αφήσει να πλησιάσουμε χωρίς πολλά πολλά. Επιτρέπεται κούνημα της ουράς και είναι θεμιτό το λάγνο βλέμα. Μέχρι εκεί όμως :p:p
Εμείς θα πρέπει να ξεκινήσουμε παιχνίδι.
Τα καλύτερο μας είναι το κυνηγητό αλλά δεν πρέπει να μας πιάσετε:LOL::LOL::LOL:
Αυτό που θα κόψει κάθε δίαυλο επικοινωνίας είναι να μας ακουμπήσετε με το πόδι σας.... Δεν μας αρέσει :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:

Φυσικά δεν μιλώ για άλλες "επαφές" ...εκεί είμαστε σε στάση freeze
Μετά από αυτά εάν θες...βρισκόμαστε :LOL::LOL::LOL::LOL:
Μισό γιατί μπερδεύτηκα. :confused::confused::confused:
Τη Bianca περιγράφεις ή την Βελκουλέσκου; :LOL::LOL::LOL:
 


myEnzo

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2015
1.444
4.640
Άρτα
Εντάξει, τη λες και απαιτητική στις συναναστροφές της!! :D Να σας ζήσει ή φράου (είμαι σίγουρη ότι κάπου μέσα της το 'χει):p
 
  • Like
Reactions: elpinor


kostillos

Well-Known Member
26 Μαϊου 2015
544
515
58
ΑΘΗΝΑ-ΓΛΥΦΑΔΑ
Εντάξει, τη λες και απαιτητική στις συναναστροφές της!! :D
Δεν ήθελα να το πω εγώ...αλλά....αυτό ...ακριβώς!!! :LOL::LOL::LOL:

Να σας ζήσει ή φράου (είμαι σίγουρη ότι κάπου μέσα της το 'χει):p
Σίγουρα!
Αλλά από Γαλλία κι Ιταλία που είναι οι γονείς τι να περιμένεις !!
Δεν βγήκαν τα ...αίματα των παππούδων :p:p:p:p

Ευχαριστώ πολύ!
 






kostillos

Well-Known Member
26 Μαϊου 2015
544
515
58
ΑΘΗΝΑ-ΓΛΥΦΑΔΑ
Καλησπέρα μετά απο πααααρα πολύ καιρό!
Είμαστε ολοι καλά, αλλά χρειάζομαι τα φώτα και την εμπειρια σας.
Η κουκλα, φέτος το Μαιο θα γινει 10!
Απο το καλοκαιρι μου εμφάνισε πρόβλημα οστεοαθριτιδας στο πισω δεξι πόδι!
Νωρις, θα πω εγώ, αλλά αφου εμφανιστηκε, να το αντιμετωπισουμε!
Με συμβουλή γιατρου ξεκίνησα τα we joint το plus. (τζαμπα οι καλες τροφες που ετρωγε που τα ειχαν ολα μεσα!)
Σε φάση έξαρσης, δηλαδη η κούκλα κουτσαινε, παντα με συμβουλη γιατρού της έδινα firodyl!
Ολα οκ...αλλά εδω και 2 μηνες firodyl ξε firodyl το σκυλι κουτσαινει!
Πήγα σε 2ο γιατρό, μου προτεινε hyaloral και medrol!
Τριχες κατσαρες το αποτέλεσμα!
Next step η ένεση Librela που ομως (ευτυχως ή δυστυχώς, δεν ξερω) είναι σε ελειψη!
Εχει καποιος/κάποια να μου προτείνει κατι?
Τωρα που σας γραφω, η κούκλα παιρνει ενα firodyl(μαζι με 2πλασια δοση hyaloral ) καθημερινα, κάτι που ...δεν.... θα έπρεπε και δεν έχει και αποτέλεσμα!
Για πείτε....
 


Ans

Well-Known Member
23 Δεκεμβρίου 2022
823
668
Καλησπέρα μετά απο πααααρα πολύ καιρό!
Είμαστε ολοι καλά, αλλά χρειάζομαι τα φώτα και την εμπειρια σας.
Η κουκλα, φέτος το Μαιο θα γινει 10!
Απο το καλοκαιρι μου εμφάνισε πρόβλημα οστεοαθριτιδας στο πισω δεξι πόδι!
Νωρις, θα πω εγώ, αλλά αφου εμφανιστηκε, να το αντιμετωπισουμε!
Με συμβουλή γιατρου ξεκίνησα τα we joint το plus. (τζαμπα οι καλες τροφες που ετρωγε που τα ειχαν ολα μεσα!)
Σε φάση έξαρσης, δηλαδη η κούκλα κουτσαινε, παντα με συμβουλη γιατρού της έδινα firodyl!
Ολα οκ...αλλά εδω και 2 μηνες firodyl ξε firodyl το σκυλι κουτσαινει!
Πήγα σε 2ο γιατρό, μου προτεινε hyaloral και medrol!
Τριχες κατσαρες το αποτέλεσμα!
Next step η ένεση Librela που ομως (ευτυχως ή δυστυχώς, δεν ξερω) είναι σε ελειψη!
Εχει καποιος/κάποια να μου προτείνει κατι?
Τωρα που σας γραφω, η κούκλα παιρνει ενα firodyl(μαζι με 2πλασια δοση hyaloral ) καθημερινα, κάτι που ...δεν.... θα έπρεπε και δεν έχει και αποτέλεσμα!
Για πείτε....
Αντιφλεγμονωδη παυσιπονα κατα την αποψη μου τα καλυτερα ειναι τα onsior. Μακροπροθεσμα λενε οτι εχουν περισσοτερες παρενεργειες σε σχεση με αλλα παντως εγω σε φορουμ του εξωτερικου που να τα χρησιμοποιουν μηνες και χρονια διαβαζω τα καλυτερα. Για την ενεση δεν εχω ακουσει πολλα και δεν υπαρχουν και πολλες πληροφοριες επειδη ειναι καινουρια σχετικα παντως οτι ακουσα ηταν καλο περα απο καποιους που ειναι φανατικοι κατα που το χρησιμοποιησαν σε μεγαλης ηλικιας σκυλι και μετα επαθε κατι και νομιζω για αυτο κατηγορουν την ενεση που πιθανον να μην εχει καμια σχεση. Ολες οι επιλογες εχουν υπερ και κατα εγω θα προτιμουσα προσωπικα την ενεση απο μακαροπροθεσμα κορτιζονη που στην τελικη εχει αποδειχτει ποσο κακο κανει. Παντως και να μην εχει παρενεργειες η ενεση εννοειται δεν ειναι τοσο αποτεσματικη οσο κορτιζονη κτλ. Επειδη ειναι ομως νεαρη σε ηλικια η κουκλα σου και θα ζησει πολλα πολλα χρονια ελπιζουμε ολοι μαλλον θα πρεπει πιο πολυ μακροπροθεσμα να το δεις παρα να περπαταει οσο πιο πανευκολα γινεται. Μην πεταει δηλαδη με την κορτιζονη αλλα της καταστρεφει αλλα πραγματα. Δυσκολη αποφαση αλλα ειναι δικη σου μπορει να πεις δηλαδη οτι θελεις να δοκιμαζεις κορτιζονη μεχρι να πειραχτει καμια τιμη αμα πιστευεις οτι επηρεαζει πολυ την ποιοτητα ζωης της.
 


Ans

Well-Known Member
23 Δεκεμβρίου 2022
823
668
Υπαρχει θεμα και ξεχωριστα για συμπληρωματα δεν ξερω αν το εχειε δει παντως νομιζω οι περισσοτεροι στο canhydrox gag καταληγουν οτι ειναι το καλυτερο. Ολα καλα να πανε ευχομαι να βρειτε γρηγορα το σχημα που σας ταιριαζει!
 


GSD92

Well-Known Member
30 Σεπτεμβρίου 2020
233
143
32
Καλησπέρα μετά απο πααααρα πολύ καιρό!
Είμαστε ολοι καλά, αλλά χρειάζομαι τα φώτα και την εμπειρια σας.
Η κουκλα, φέτος το Μαιο θα γινει 10!
Απο το καλοκαιρι μου εμφάνισε πρόβλημα οστεοαθριτιδας στο πισω δεξι πόδι!
Νωρις, θα πω εγώ, αλλά αφου εμφανιστηκε, να το αντιμετωπισουμε!
Με συμβουλή γιατρου ξεκίνησα τα we joint το plus. (τζαμπα οι καλες τροφες που ετρωγε που τα ειχαν ολα μεσα!)
Σε φάση έξαρσης, δηλαδη η κούκλα κουτσαινε, παντα με συμβουλη γιατρού της έδινα firodyl!
Ολα οκ...αλλά εδω και 2 μηνες firodyl ξε firodyl το σκυλι κουτσαινει!
Πήγα σε 2ο γιατρό, μου προτεινε hyaloral και medrol!
Τριχες κατσαρες το αποτέλεσμα!
Next step η ένεση Librela που ομως (ευτυχως ή δυστυχώς, δεν ξερω) είναι σε ελειψη!
Εχει καποιος/κάποια να μου προτείνει κατι?
Τωρα που σας γραφω, η κούκλα παιρνει ενα firodyl(μαζι με 2πλασια δοση hyaloral ) καθημερινα, κάτι που ...δεν.... θα έπρεπε και δεν έχει και αποτέλεσμα!
Για πείτε....
Καλησπέρα,

Αντί για hyaloral θα σου πρότεινα το canhydrox ή το lupo gelenk 40%, είναι πολύ καλά και τα δυο.
 




Ans

Well-Known Member
23 Δεκεμβρίου 2022
823
668
Xmmm, ευχαριστώ αλλά με κορτιζονη ΔΕΝ ειδα να πεταει!
Ποσο καιρο την περνατε? Οταν λεω να πεταει δεν εννοω να γυρισει στο οπως ηταν δυστυχως η οστεοαρθριτιδα προχωραει αλλα να ειναι πολυ καλυτερα απο πριν.
 


kostillos

Well-Known Member
26 Μαϊου 2015
544
515
58
ΑΘΗΝΑ-ΓΛΥΦΑΔΑ
Ποσο καιρο την περνατε? Οταν λεω να πεταει δεν εννοω να γυρισει στο οπως ηταν δυστυχως η οστεοαρθριτιδα προχωραει αλλα να ειναι πολυ καλυτερα απο πριν.
5 μερες καθε μερα και μετα 5 μερες , μερα παρα μερα
 






Ans

Well-Known Member
23 Δεκεμβρίου 2022
823
668
Σημερα περιμενω τηλεφωνο απο εναν 3ο γιατρο μπας και μου πει κατι διαφορετικο!
Ειναι κριμα τετοια ταλαιπωρια, απο 10 (σχεδον) ετων!
Ρωτα τον και για τα ονσιορ αμα θελεις εγω που λιγο τα χρησιμοποιησα δεν ειχαν καμια σχεση με κανενα αλλο παυσιπονο. Υπαρχει και αυτο και σε ενεση αλλα εμεις δεν το εχουμε κανει ουτε το εψαξα πολυ για να σου πω.
 


Status
Κλειδωμένο θέμα

Στατιστικά Forum

Θέματα
33.112
Μηνύματα
895.793
Μέλη
19.921
Νεότερο μέλος
Αργυρώ Π