Ζητειται σκυλακι με ειδικες αναγκες.


yasemin

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2009
2.789
5.380
Οτι σας βρισκεται,ημιτυφλο,τυφλο,τριποδακι.
Βασικη προυποθεση να ειναι υγιες.
Μεγεθος,φυλο,χρωμα...αδιαφορα.

Α και να μην το εχει μαζεψει καποια απο τις υστερικες που κυκλοφορουν.
Ευχαριστω!
 






Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.118
4.785
Δεν του λειπει ποδι αλλα το παταει ετσι κ ετσι. Ειδικες αναγκες εχει σιγουρα γιατι εχει κακοποιηθει οσο κανενα απο οσα εχω γνωρισει στη ζωη μου. Τα παει υπεροχα με τα αλλα σκυλια. Καποιοι με λενε τρελη. (y)
 


ioanna a

Well-Known Member
21 Ιανουαρίου 2014
2.239
3.079
ξέρω οτι θα βρειτε και άλλα πιο κοντά σας. αλλά : https://www.facebook.com/homeforparis/?fref=ts
τον ειχε μαζεψει το 2013 η κιβωτός Αλεξανδρούπολης. πολύ υστερικά δεν είμαστε υπάρχουν και χειρότερα.(βεβαια επειδή είναι σωματείο , φευγει ο ένας και μπαινει ο άλλος αλλα οι περισσότεροι πέραν ενός μικρού σπασαρχιδισμού εχουμε αγνες και καλές προθέσεις. :confused:) Δεν ξερω που βρισκεται ακριβώς τώρα , μάλλον σε πανσιόν στη θεσσαλονίκη. Αν σας αρεσει το μουσούδι κάντε έναν κόπο κ τηλεφωνήστε.
 










Eirini-Fontas

Well-Known Member
6 Μαϊου 2009
5.280
709
Θρακομακεδονες
Τον κουταβο τον φιλοξενει μια οικογενεια. Θα μιλησω μαζι τους αν τελικα σκοπευουν να τον κρατησουν.
Ειναι 4,5 μηνων ποιντερινος κ συντομα θα παει για χειρουργιο να ακρωτηριαστει το πισω του ποδι.
 

Attachments



FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Εχουμε μια παρατημενη ΠοιντερΚατιΡινα στο χωριο στο Βολο!
Την παρατησαν με σπασμενο ομο ( κουτσαινει ) και σιγουρα τυφλη στο ενα ματι!
Ειναι καλουλα με αλλα σκυλια, αλλα κυνηγαει γατες, σκατζοχοιρους, χελονες- οτι περπαταει δηλαδη!
Ηλικια δεν ξερω- αλλα σιγουρα δεν ειναι νεαρουλα!
 




Eirini-Fontas

Well-Known Member
6 Μαϊου 2009
5.280
709
Θρακομακεδονες
Να πω κ δυο λογια.
Η Ναγια ειναι μια μεγαλοσωμη σκυλιτσα περιπου 30 κιλα. Την βρηκαμε στην Βαρυμπομπη εγκυο. Την στειρωσαμε, την εμβολιασαμε κ την τσιπαραμε. Την φεραμε στους Θρακομακεδονες οπου ξαφνικα μετα απο κανα μηνα την χασαμε κ την βρηκαμε 4 ημερες μετα με το ποδι πρησμενο να κρεμεται. Δυστυχως ο ακρωτηριασμος ηταν μονοδρομος. Απο εκεινη την ημερα κ μετα εγινε λιγο περισσοτερο επιφυλακτικη κ αποφασισε να ξαναγυρισει στην Βαρυμπομπη στην αγελη που την ειχαμε βρει.

Ο Λακης (ειναι διαθεσιμος) τον βρηκαμε κοντα στην πλατεια να σερνει το ποδαρακι του. Δεν θυμαμαι την διαγνωση ακριβως αλλα η ζημια που εχει παθει κ αυτος στο ποδι του ειναι μη αναστρεψιμη κ πρεπει να ακρωτηριαστει. Θα το κανουμε στο αμεσο μελλον. Φιλοξενειται, ξερει απο αμαξι, στις βολτες ειναι αψογος κ πολυ αγαπησιαρης.

Αυτα τα ολιγα απο την τριποδη παρεα μας!
 






Eraki

Well-Known Member
4 Μαϊου 2016
75
192
47
πολύ καλοπροαίρετα θα ήθελα να μάθω το λόγο που ζητείται το ζωάκι. Ψάχνετε για υιοθεσία?
Γιατί το ποστ δεν αναφέρει και μου δημιουργήθηκε η απορία
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.601
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3