Αγορά στηθόλουρο από ebay.


victoras21

Active Member
9 Μαϊου 2015
29
5
30
Νικαια
Για σας παιδιά θα ηθελα να σας κάνω μια ερώτηση. Λιπών έχω το δια και θέλω να πάρω ένα στηθόλουρο που μου αρέσει από το ebay και έχει τρία μεγέθη. Σας το δείχνω και αν μπορείτε να μου πείτε τη μέγεθος να του πάρω.
Το στηθόλουρο είναι αυτό εδώ .
Adjustable Reflective Extendable Dog Pet Puppy Cat Training Rope Leash Set

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων .
 




Elrandir

Well-Known Member
15 Ιουλίου 2013
468
1.340
Στο link που παρέθεσες θα έχει size chart στις πληροφορίες. Θα πρέπει να δεις απο κει ποιο βολεύει καλύτερα. Λογικά M-L.

ΑΛΛΑ!

Junboκατασκευή μου μοιάζει ρε παιδί μου (ειδικά το κόκκινο - το λουρί του είναι ίδιο με του Jumbo). Και έχεις μεγαλόσωμο σχετικά σκύλο. Ένα απότομο τράβηγμα να κάνει, παίζει και να τον ψάχνεις. Γιατί δεν πας σε ένα κατάστημα να βρεις ferplast ή rogz που εξίσου όμορφα, σχετικά οικονομικά αλλά και ανώτερα ποιοτικά; Συν, ότι θα έχεις τη δυνατότητα να το δοκιμάσεις στο σκύλο πάνω και να μην μαντεύεις ποιο μπορεί να του κάνει..
 
  • Like
Reactions: JohnM and mareco




victoras21

Active Member
9 Μαϊου 2015
29
5
30
Νικαια
Σας ευχαριστώ για της γρήγορες απάντησης σας. Θα ψάξω και λίγο σε PetShopκαι μάλλον θα καταλήξω σε αυτό το στηθόλουρο.
Τώρα που τον μέτρησα λίγο τον Δια μου ,
Θώρακας = ~ 70cm
Μήκος = 120cm
Ύψος = 60cm - 62cm
Κιλά = 26kg - 26.5kg

Μάλλον με θα πάω στο L μέγεθος.
 




vas

Well-Known Member
16 Μαϊου 2009
2.731
1.070
Καλό θα ήταν, να μη κανεις εκπτώσεις σε κατι που αφορά την ασφάλεια του σκύλου. Δώσε 10 ευρώ παραπανω σε ενα πετ σοπ και πάρε ενα καλό λουρί/στηθόλουρο που θα σου κρατήσει κιόλας, τωρα να μείνεις με το.. λουρί στο χέρι και να κυνηγάς το σκυλί στη μέση του δρόμου δε λέει.
 


Elrandir

Well-Known Member
15 Ιουλίου 2013
468
1.340
@victoras21 εσύ ξέρεις. :)

Ενδεικτικά να αναφέρω όμως, ότι σε Skroutzομάγαζα (και λογικά και σε καταστήματα - δεν διαφέρουν τόσο πολύ), το Ferplast Easy P (το απλό χωρίς τα μαξιλαράκια) έχει το μαξ 10,30 κι αυτό σε large size. Το medium (που λογικά αυτό χρειάζεσαι) βγαίνει πιο φθηνά. Ένας ιμάντινος οδηγός κάνει περίπου άλλο τόσο (πάλι μάξιμουμ τιμή). Οπότε πρακτικά έχεις ένα κόστος αγοράς περίπου 20-25 ευρώ και για τα 2, αλλά έχεις μια σιγουριά για την ασφάλεια του σκύλου σου. Ενώ, με τα λουριά από το ebay παίζεις. Εγώ πάντως τον κατά 5 κιλά βαρύτερο σκύλο μου από τον δικό σου, δεν θα τον εμπιστευόμουν σε καμία περίπτωση στα κρατήματα των λουριών που παρέθεσες.
 
  • Like
Reactions: mareco


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.112
Μηνύματα
895.793
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf