Εκτροφειο Γαλλικου Μπουλντογκ/ French Bulldog


DayDreamer

Member
5 Ιουλίου 2016
7
0
27
Καλησπερα στην απιστευτη αυτη ομαδα, ειμαι καινουργιος στην ομαδα και εχοντας τελειωσει φετος το σχολειο και εχοντας πιστευω μαζεψει τα καταλληλα μορια, θα ακολουθησω στην ανατροφη ενος Γαλλικου Μπουλντογκ. Εχω πληρως ενημερωθει για τα προβληματα υγειας που πιθανον να αντιμετωπισω απο εμπειρο, φιλο και ιδιοκτητη Γαλλικου Μπουλντογκ. Αυτο που θα ηθελα να μαθω ειναι αξιοπιστα εκτροφεια προτιστως στην Ελλαδα και επειτα στο εξωτερικο. Δεν ενδιαφερομαι διολου για πετ σοπ και τα συναφη. Ευχαριστω εκ των προτερων και οποιαδηποτε πληροφορια θα ηταν παραπανω απο αποδεκτη.

Παναγιωτης :)
 


sea-mol

Well-Known Member
18 Μαρτίου 2011
6.882
8.847
Πρέβεζα
εχοντας πιστευω μαζεψει τα καταλληλα μορια, θα ακολουθησω στην ανατροφη ενος Γαλλικου Μπουλντογκ.:)
η αληθεια ειναι οι χρειαζεσαι πολυ καταλληλα μορια για να αποφασισεις να ασχοληθεις με τα γαλλικα. Καλο κουραγιο.
 


DayDreamer

Member
5 Ιουλίου 2016
7
0
27
η αληθεια ειναι οι χρειαζεσαι πολυ καταλληλα μορια για να αποφασισεις να ασχοληθεις με τα γαλλικα. Καλο κουραγιο.
Χαχαχαχα φιλε μ, αν δν είχα τον γνωστό μας δν θα εκανα αυτη την επιλογή. Απλα εχω κόλλημα με αυτη τη ράτσα. Ειμαι εντελώς έτοιμος να την αντιμετωπίσω
 




DayDreamer

Member
5 Ιουλίου 2016
7
0
27
Cape Fear
Martidis Kennel
Palmhill Celebrity ( πρωιν M.C of Palmhill)

Και τα 3 αξιοπιστα και καλα!
Δηλαδή πηγαίνοντας εκει θα μπορέσω σιγουρα να δω ιστορικό γονέων-παππούδων ; Επισης ξέρετε περίπου τιμές ; Α και ειναι ενεργά ε; Γιατι πολλα ευρωπαϊκά π βρήκα δεν ειναι.
 


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Εγω την τελευταια μου σκυλα την πηρα απο το Palmhill!
Εχει παρα πολυ καλο Pedigree και ιδια αρκετα καλοβγαλμενη!
Εχει γινει J.Ch.- και τωρα στην εκθεση στο Μαραθωνα εγινε και BJOB kai BOB την παρασκευη!
( της αλλες μερες μας κερδιζε ο αρσενικος- αλλα την κυριακη ηταν και παλι /BOS).

Οι τιμες για καλο εκτροφικο γαλλικο κυμαινονται απο 1000-2000 Ευρω περιπου.
Στα μεγαλα και γνωστα εκτροφεια ακομα πιο υψηλα!
 


DayDreamer

Member
5 Ιουλίου 2016
7
0
27
Εγω την τελευταια μου σκυλα την πηρα απο το Palmhill!
Εχει παρα πολυ καλο Pedigree και ιδια αρκετα καλοβγαλμενη!
Εχει γινει J.Ch.- και τωρα στην εκθεση στο Μαραθωνα εγινε και BJOB kai BOB την παρασκευη!
( της αλλες μερες μας κερδιζε ο αρσενικος- αλλα την κυριακη ηταν και παλι /BOS).

Οι τιμες για καλο εκτροφικο γαλλικο κυμαινονται απο 1000-2000 Ευρω περιπου.
Στα μεγαλα και γνωστα εκτροφεια ακομα πιο υψηλα!
Well, περίμενα 700€ πρπ. Νταξει το οικονομικό δν ειναι θεμα, ναι διάβασα για τη διάκριση τους πριν απο λιγο αφού ειμαι στο ψάξιμο. Έστειλα και ενα μειλ για γεννήσεις και ραντεβού. Καμια έτσι πληροφορία ή κατι να προσέξω υπάρχει ;
 




FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
κατι να προσέξω υπάρχει ;
Πολλα!! Αλλα δεν ειναι δυνατον να περιγραφονται σε δυο αραδες.
Για αυτο να πας σε καλο εκτροφειο, που θα σου συμπαραστεκεται σε ολες σου της αποριες!
 


DayDreamer

Member
5 Ιουλίου 2016
7
0
27
Σας ευχαριστώ πολυ, ο γνωστός μ μ εχει πει αρκετές πληροφορίες. Το οτι θα μένει μονο του 5-6 ώρες δυο τρεις φορές της εβδομαδας δν πιστεύω να ειναι κακο ε; Δν ειναι ούτως ή αλλως ενεργητικό σκυλί

Φυσικά, ο γνωστός μ μ λεει να σκεφτώ το dachshund σαν επιλογή το οποίο επισης εχει. Πιστεύετε οτι ειναι καλύτερη επιλογή ;
 
Last edited by a moderator:




vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.103
10.055
Athens
Δηλαδή πηγαίνοντας εκει θα μπορέσω σιγουρα να δω ιστορικό γονέων-παππούδων ; Επισης ξέρετε περίπου τιμές ; Α και ειναι ενεργά ε; Γιατι πολλα ευρωπαϊκά π βρήκα δεν ειναι.
Όπου κι αν πας ζήτα αν έχουν εξετάσεις γονέων για patella luxation (επιγονατίδα) και hemivertebrae (σπονδυλική στήλη) καθώς και να δεις τα αναπνευστικά τους.
 


DayDreamer

Member
5 Ιουλίου 2016
7
0
27
Σε σχέση με το Γαλλακι, το Dachshund ειναι πιο οικονομικό ; Τι θα προτείνατε ; Αν και το Γαλλακι ειναι η αδυναμία μ, οι άνθρωποι π ξερω μ λενε να μην το παρω. Και μ λενε να δω το Dachshund. Τι λέτε ;

Και αν γίνεται κανα εκτροφείο Dachshund ?
 
Last edited by a moderator:






Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.609
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3