Στειρωση!


mariatheo

Well-Known Member
23 Νοεμβρίου 2015
828
435
στειρωση σε αρσενικο με ενεση για ταβλιαρισμα και ολα μια χαρα ουτε αντιβιωση ουτε τιποτα 100 πριν 4 χρονια
στειρωση σε θυληκο πριν 3 χρονια με τα ιδια στοιχεια και ραμματα που απορροφουνται 180 πριν 3 χρονια.
το 130 μου ακουγεται εκλυστικο .αλλα το 200 πιο κοντα στα οσα ξερω και εχω ακουσει μεχρι τωρα.
μη το πηγαινεις με τα λεφτα.πηγαινε το με το γιατρο απλα.
Γιατρό απλα γνωριζω απο την φίλη μου που οπως προανέφερα αυτόν με τα 200€ που έκανε στο αρσενικό μαλινουα.ο άλλος μου ειναι τελείως άγνωστος μου τον σύστησε φίλη η οποία ακομα δεν τα εχει στριρωσει.
 


theo9

Well-Known Member
18 Μαϊου 2016
515
377
νοτια προαστια
το πολύ πολύ λες σε ποια περιοχη εισαι και ολο και καποιος από εδώ πα θα εχει να σου πει καλα ή κακα για καποιον γιατρο.
αλλιως ακολουιεις αυτόν της φιλης σου που εχεις δει αποτέλεσμα.
 


Demi_k

Well-Known Member
15 Ιουνίου 2015
71
56
40
Καλημερα!εμεις εχουμε κανει 3 χειρουργεια μεχρι σημερα.και τα 3 ναρκωση με ενεση.το τελευταιο μας ηταν στειρωση και κρυψορχια και κοστισε 200 ευρω.η εγχειρηση κρατησε συνολο 30-40 λεπτα και το σκυλι ξυπνησε αμεσως και φυγαμε περπατωντας.πηραμε αντιβιωση για 8-10 μερες και τα ραμματα επεσαν μονα τους μετα απο καποιες μερες,δε χρειαστηκε κολαρο μιας και δε πειραζε καθολου τις τομες του!
 


mariatheo

Well-Known Member
23 Νοεμβρίου 2015
828
435
το πολύ πολύ λες σε ποια περιοχη εισαι και ολο και καποιος από εδώ πα θα εχει να σου πει καλα ή κακα για καποιον γιατρο.
αλλιως ακολουιεις αυτόν της φιλης σου που εχεις δει αποτέλεσμα.
Μένω γλυφαδα.Μπορω να πω ονόματα κτηνιάτρων η δεν κανει;;;;;
 




mariatheo

Well-Known Member
23 Νοεμβρίου 2015
828
435
Λαζαρος Καρανάσιος 130€
Χαριτάκης Δημήτρης-Μουζακίτης Ηλίας 200+ΦΠΑ.
 


mariatheo

Well-Known Member
23 Νοεμβρίου 2015
828
435
Γνωρίζει κάποιος τους γιατρούς;;;ειναι και οι δυο στην ιδια περιοχή.γλυφαδα.αν ναι ας μου πει την εμπειρία του.
 


vek

Well-Known Member
22 Ιουλίου 2012
2.157
5.098
Γνωρίζει κάποιος τους γιατρούς;;;ειναι και οι δυο στην ιδια περιοχή.γλυφαδα.αν ναι ας μου πει την εμπειρία του.
Για τον Λάζαρο έχω ακούσει πολλά καλά λόγια, τον έχει κτηνίατρο ένας φίλος , αλλά δεν έχω προσωπική γνώμη
 


Iguanna

Well-Known Member
28 Ιουλίου 2016
73
88
42
Επειδή το θέμα το έψαξα πρόσφατα. Για Αθήνα, οι τιμές που πήρα είναι από 160 μέχρι και 220 + μου είπε μία. Κατέληξα να την πάω σε κάποια κλινική στο Χαλάνδρι (αν θέλετε σας στέλνω πμ, δεν ξέρω αν επιτρέπεται εδώ δημόσια) και μου πήρε 160 μαζί με ΦΠΑ. Την πήγα πρωί, έκανε τη στείρωση το μεσημεράκι και την κράτησε και μια νύχτα να την ελέγχει, την πήρα το άλλο πρωί. Περπατούσε κανονικά, ήταν λίγο ζαβλακωμένη αλλά επανήλθε σύντομα, τα ράμματα ήταν εσωτερικά κι ούτε καν ξαναπήγαμε να τα βγάλει, τίποτα. Είμαι πολύ ικανοποιημένη, ο γιατρός φαίνεται πάνω από όλα καλός σαν άνθρωπος κι έχει γύρω του κι άλλους ικανούς γιατρούς και βοηθούς. Συμπερασματικά 200 - 250 ευρώ μού φαίνεται υπερβολικό. Καλή επιτυχία!
 


rastakan

Member
22 Ιανουαρίου 2016
22
18
42
πω πω ...ζορικη τελικα η στειρωση ....πιο ομαλη την περιμενα την αναρρωση, με ποναει η καρδια μου που την βλπεω ετσι....

1,5 μερα εχουμε σχεδον που την καναμε...εχει συνελθει πληρως απο την ζαλη, εφαγε ευτυχως σημερα κ ηπιε νερο....αλλα η κακομοιρα πηγαινει απο γωνια σε γωνια τρεχοντας και φοβισμενα, γενικως κοιμαται πολυ....και "κραταει" το σωματακι της....

ευτυχως δεν εχουμε εμετους ουτε κανει τιποτα σε κλαμα η ηχους πονου.....

αλλα ειναι πολυ μελαγχολικη....ποτε περιπου επανερχονται....???

θα παρει καμια εβδομαδα????
 


Lavernne

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2011
1.976
4.034
Περιστέρι
www.facebook.com
Εμένα ήταν έτσι όπως τα περιγράφεις τις πρώτες 2 μέρες. Ειδικά, την ημέρα της στείρωσης, μόλις μου την έφερε σπίτι ο γιατρός μας και την πήγα για τις ανάγκες της, μόλις πήγε να κάνει κακά της, έπεσε κάτω από τον πόνο και την πήγα αγκαλιά στο σπίτι. Μάτωσε η καρδιά μου εκείνη την ώρα που την είδα έτσι! :(
Από την τρίτη μέρα μεταλλάχτηκε σε κατσίκι και ήθελε να ανεβαίνει στους καναπέδες και να χοροπηδάει.
 
  • Like
Reactions: rastakan






mariatheo

Well-Known Member
23 Νοεμβρίου 2015
828
435
Ήρθε η ώρα...αύριο το μεσημέρι η μολυ έχει ραντεβού για στείρωση...είμαι λίγο αγχωμένη αλλά οκ όλα θα πάνε μια χαρά.
 


Iguanna

Well-Known Member
28 Ιουλίου 2016
73
88
42
Ήρθε η ώρα...αύριο το μεσημέρι η μολυ έχει ραντεβού για στείρωση...είμαι λίγο αγχωμένη αλλά οκ όλα θα πάνε μια χαρά.
Όλα θα πάνε καλά! Γίνεται για το καλό της. Καλή επιτυχία!
 
  • Like
Reactions: mariatheo


noni_papa

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2015
1.935
3.155
34
Νέο Ψυχικό
Ήρθε η ώρα...αύριο το μεσημέρι η μολυ έχει ραντεβού για στείρωση...είμαι λίγο αγχωμένη αλλά οκ όλα θα πάνε μια χαρά.
Εννοείται πως θα πάνε όλα μια χαρά! Να δω μετά πώς θα την κυνηγάς για να μην κάνει σαν κατσίκι :p
 
  • Like
Reactions: mariatheo


Iguanna

Well-Known Member
28 Ιουλίου 2016
73
88
42
Από περιέργεια, πόσα χρήματα θα πάρει για τη στείρωση; Θα την κρατήσει εκεί τη νύχτα ή θα την πάρεις το βράδυ;
 


mariatheo

Well-Known Member
23 Νοεμβρίου 2015
828
435
Από περιέργεια, πόσα χρήματα θα πάρει για τη στείρωση; Θα την κρατήσει εκεί τη νύχτα ή θα την πάρεις το βράδυ;
120€ και θα την πάρω την ίδια μέρα.
 






Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.600
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3