Ταξίδι με ΚΤΕΛ με 3 παιδιά και ένα σκυλάκι...


matilda

Well-Known Member
16 Ιουλίου 2007
1.433
1.022
Δεν εχω καταλαβει γιατι ειναι τοσο προβλημα το αν κανουν καποια στιγμη φασαρια τα παιδια στο ΚΤΕΛ...
 
  • Like
Reactions: kasi


kasi

Well-Known Member
17 Φεβρουαρίου 2009
3.081
1.091
Αθηνα -
www.facebook.com
προσωπικα δεν το θεωρω καθολου προβλημα.. ξυνιζουν μερικοι, ξυδι.
Υπηρξα και εγω αλλεργικη και ευκολη στον πονοκεφαλο ,αλλα τα παιδια (και πριν και τωρα) ειναι παιδια .-
Ο μονος λογος που το ειπα ειναι οτι τα ιδια φανταζομαι οτι θα κουραστουν 8 ωρες σε ενα κτελ.
Ενω στο αμαξι σκεφτομαι οτι ισως εχει αλλη ανεση..
 


matilda

Well-Known Member
16 Ιουλίου 2007
1.433
1.022
Τα παιδια θα κουραστουν και ετσι και αλλιως. Ας κανει η μαμα το ταξιδι οπως εκεινη αισθανεται πιο ανετα, θα πρεπει να το προετοιμασει με παιχνιδια, ταπερακια, κουβερτακια οπως και να ταξιδεψει. :)
 


stamatia

Well-Known Member
6 Ιουνίου 2009
5.371
2.994
Δεν εχω καταλαβει γιατι ειναι τοσο προβλημα το αν κανουν καποια στιγμη φασαρια τα παιδια στο ΚΤΕΛ...
Όταν δεν τα μαζεύουν οι μανούλες τους...λυπάμαι που θα σας το πω αλλά ε.....είναι λίγο πρόβλημα....και δεν είναι οι φωνές ή ότι μπορεί να κλάψουν. Έχετε ταξιδέψει 8ωρο και από πίσω να σας κλωτσάνε την καρέκλα ; .....:)
 


fotis1960

Well-Known Member
4 Μαρτίου 2008
365
68
ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ-ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Πολύ φοβάμαι πως ούτε με το αμάξι θα το απολαύσω! Τα μικρά θα σκοτώνονται στα πίσω καθίσματα κι εγώ θα πρέπει να έχω το νου μου στο δρόμο :(
Ωραια τα λες.
Για να μην ζαλιζουν εσενα να ζαλισουν ενα λεωφορειο,πιθανοτατα γεματο λογω εποχης,
Και εμεις ειχαμε μικρα παιδια και σκυλια,
αλλα οσο ατακτα και αν ηταν δεν ενοχλουσαν τον κοσμο.
Αν δεν μπορεις να τα διαχειριστεις,
κατσε εκει που καθεσαι.
Υ.Γ.
Το ξερω θα φανω κακος.
Ισως και να ειμαι.
:D
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.633
7.742
Λείπει ο σεβασμός δυστυχώς και από γονεις και από σκυλοιδιοκτήτες. Δεν θα ξεχάσω φίλη που τρώγαμε όλοι μαζί και το κοριτσάκι της μετά από μια ώρα άρχισε να κάνει φασαρία..το πήρε και φύγανε παιδιά. Μας λέει, υπάρχει κόσμος εδώ που μάζευε χρήματα για να βγει την Κυριακή του και να απολαύσει ένα ωραίο γεύμα..δεν έχω το δικαίωμα να του το χαλάσω εγώ. Σπάνιο πολύ αυτό.
 


Captain hook

Well-Known Member
11 Απριλίου 2016
405
785
Ωραια τα λες.
Για να μην ζαλιζουν εσενα να ζαλισουν ενα λεωφορειο,πιθανοτατα γεματο λογω εποχης,
Και εμεις ειχαμε μικρα παιδια και σκυλια,
αλλα οσο ατακτα και αν ηταν δεν ενοχλουσαν τον κοσμο.
Αν δεν μπορεις να τα διαχειριστεις,
κατσε εκει που καθεσαι.
Υ.Γ.
Το ξερω θα φανω κακος.
Ισως και να ειμαι.
:D
αλλιως διαχειριζεσαι τα παιδια απο το τιμονι αλλιως εαν καθεσαι διπλα τους.....
 


ntoulis

Well-Known Member
19 Ιουλίου 2013
3.217
2.434
Λαχανάκια Βρυξελλών
Ωραια τα λες.
Για να μην ζαλιζουν εσενα να ζαλισουν ενα λεωφορειο,πιθανοτατα γεματο λογω εποχης,
Και εμεις ειχαμε μικρα παιδια και σκυλια,
αλλα οσο ατακτα και αν ηταν δεν ενοχλουσαν τον κοσμο.
Αν δεν μπορεις να τα διαχειριστεις,
κατσε εκει που καθεσαι.
Υ.Γ.
Το ξερω θα φανω κακος.
Ισως και να ειμαι.
:D
δηλαδή θα είναι γεμάτο γιαλαντζί πραξικο-ποιημα-τίες :cry: το ΚΤΕΛ και θα ενοχλούν τα παιδιά ? :X3:
από προσωπική εμπειρία όταν είναι γεμάτο το κτελ :love: , ο ένας τρώει πατατάκια :whistle:, ο άλλος μιλάει στο κινητό-αναπάντητες κλήσεις παντού (παπαρίζου θεά :rolleyes:), ο άλλος έχει να κάνει μπάνιο από το Πάσχα :eek:, ο άλλος βγάζει τα παπούτσια του :D, ο άλλος δεν έχει ρίξει ρεξόνα ή το άλλο με τον παίκτη της ρεάλ :giggle:.. ο οδηγός καπνίζει :LOL: (ενώ εμείς όχι-λευτεριά στους καπνιστές, σολιντάριτι νάου :sick: ), ο ίδιος γραφικός τύπος βάζει ταινία σε βίντεο (παίζει φάση να έχει και ντιβιντί :sleep: ) ταινία τέρμα το βόλιουμ-βάλιομ :cautious:, να πω και άλλα.. είναι στην κρίση του καθενός.. εμένα δεν με ενοχλεί τίποτα, γιατί αν καθήσω να το ''ψάξω'' θα γίνει χειρότερα.. αυτά έχει η χώρα μας.. δεν είμαστε στην Δανία.. αυτά τα γνωρίζει ο καθένας που ζει εδώ, άρα παίρνει και το ρίσκο του.. δεν είσαι κακός, είπες την γνώμη σου.. ελεύθερος είσαι.. απλά έχω ένσταση στο τι θα διαχειριστούμε εμείς, αλλά κυρίως ποιός θα διαχειριστεί τα παραπάνω που ανέφερα.. και ποιός έχει ευθύνη για τα κωμικοτραγικοπολιτισμικα που θα έχει η διαδρομή.. σίγουρα δεν είναι σωστό τα παιδιά να τα κάνουν γης μαδιάμ εκει μέσα, αλλά και χωρίς αυτά σε μεγάλο ποσοστό (στα κτελ επαρχίας) θα συμβούν πόκεμον γκόου καταστάσεις :love:
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.598
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3