ShuShi


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.635
7.744
Χωρίς πλάκα τώρα ήξερα πως αυτά τα σκυλάκια , μου θυμίζει σιχ τσου, ήταν κάτι ήρεμα μπουνταλόσκυλα μικρού μεγέθους! Αυτή η σουρπουΐτσα πως βγήκε τέτοιο μούτρο είναι απορίας άξιο!!
Να ζήσετε και οι δυό , να είστε πάντα καλά, και να μας γράφετε ιστορίες που μας κάνουν να χαμογελάμε και νοιώθουμε όμορφα!!
 
  • Like
Reactions: elpinor


elpinor

Well-Known Member
27 Αυγούστου 2015
846
3.188
Αθήνα
Η ShuShi η πρεσβύτερη ήταν ακριβώς έτσι. Ένα ήρεμο πλάσμα που αναζητούσε αγκαλιές και χάδια. Το γκρέμλιν το επέλεξε η εκτροφέας του ακριβώς για τον χαρακτήρα του. Πρώτη της γέννας, τσαούσα, πεισματάρα, αεικίνητη, άτρομη. Το σκεπτικό ήταν, ότι ένα τέτοιο σκυλί χρειαζόταν η αγαπημένη της φιλενάδα για ξεπεράσει την απώλεια της πρεσβύτερης και να "ζωντανέψει" η καθημερινότητα της. Μόνο που εκτός από την "ζωντάνια" της καθημερινότητας της, πήρε φωτιά και η δική μου. Αλλά χαλάλι της. Η χαρά που της δίνει είναι ανεκτίμητη.
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.635
7.744
Η ShuShi η πρεσβύτερη ήταν ακριβώς έτσι. Ένα ήρεμο πλάσμα που αναζητούσε αγκαλιές και χάδια. Το γκρέμλιν το επέλεξε η εκτροφέας του ακριβώς για τον χαρακτήρα του. Πρώτη της γέννας, τσαούσα, πεισματάρα, αεικίνητη, άτρομη. Το σκεπτικό ήταν, ότι ένα τέτοιο σκυλί χρειαζόταν η αγαπημένη της φιλενάδα για ξεπεράσει την απώλεια της πρεσβύτερης και να "ζωντανέψει" η καθημερινότητα της. Μόνο που εκτός από την "ζωντάνια" της καθημερινότητας της, πήρε φωτιά και η δική μου. Αλλά χαλάλι της. Η χαρά που της δίνει είναι ανεκτίμητη.
Α καλά μ'αρέσει που μου θύμιζε σιχ τσου εμένα....
 
  • Like
Reactions: elpinor














kosmaki

Well-Known Member
17 Σεπτεμβρίου 2015
367
793
37
Πιο πολύ της ταιριάζει αυτό το κούρεμα... "Πάει" με το βλέμμα της... !!!
 
  • Like
Reactions: elpinor


elpinor

Well-Known Member
27 Αυγούστου 2015
846
3.188
Αθήνα
Ωχ τι έκανε πάλι;
έχουμε και λέμε:
Το γατόσκυλο εξελίσσεται. Αναζητεί το μελλοντικό επάγγελμα που θα ταιριάζει στον χαρακτήρα του. Και το βρήκε.
Μπουκαδόρος.
Εξηγώ:
Η κουζίνα έχει παράθυρο που "βλέπει" στην βεράντα. Κάτω από το παράθυρο εσωτερικά υπάρχει πάγκος και εξωτερικά (στην βεράντα) τραπέζι με καρέκλες.
Ακολούθησε λοιπόν την εξής διαδρομή. Καρέκλα-τραπέζι-σάλτο στο παράθυρο-πάγκος κουζίνας.
Αφού έκανε την βόλτα της στον πάγκο, εντόπισε πιάτο με μπριζόλες που ξεπάγωναν για το μεσημέρι.
Έβγαλε το ταψάκι/καπάκι που τις σκέπαζε.
Έσκισε την σακούλα τροφίμων.
Πήρε την μπριζόλα, ακολούθησε αντίστροφα την διαδρομή, πάγκος-παράθυρο-τραπέζι-καρέκλα-βεράντα (κουβαλώντας πάντα την μπριζόλα στο στόμα) και στρώθηκε να την φάει.
ΑΛΛΑ
Την πήρε χαμπάρι ο μεγάλος και την σβέρκωσε, αρχίζοντας έναν τεράστιο καυγά διεκδίκησης του τρόπαιου.
Έτσι τους πήρα χαμπάρι.
Η μπριζόλα βράζει για να την φάνε.
Ξαναμπήκε με τον ίδιο τρόπο και προσπάθησε να την πάρει από την κατσαρόλα.
Το παράθυρο έκλεισε και ελπίζω να μην μάθει να το ανοίγει, γιατί είναι συρόμενο.

Με κοιτάει από την πόρτα της κουζίνας περίεργα και δεν μου μιλάει.
Να ανησυχώ;
 




l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.635
7.744
έχουμε και λέμε:
Το γατόσκυλο εξελίσσεται. Αναζητεί το μελλοντικό επάγγελμα που θα ταιριάζει στον χαρακτήρα του. Και το βρήκε.
Μπουκαδόρος.
Εξηγώ:
Η κουζίνα έχει παράθυρο που "βλέπει" στην βεράντα. Κάτω από το παράθυρο εσωτερικά υπάρχει πάγκος και εξωτερικά (στην βεράντα) τραπέζι με καρέκλες.
Ακολούθησε λοιπόν την εξής διαδρομή. Καρέκλα-τραπέζι-σάλτο στο παράθυρο-πάγκος κουζίνας.
Αφού έκανε την βόλτα της στον πάγκο, εντόπισε πιάτο με μπριζόλες που ξεπάγωναν για το μεσημέρι.
Έβγαλε το ταψάκι/καπάκι που τις σκέπαζε.
Έσκισε την σακούλα τροφίμων.
Πήρε την μπριζόλα, ακολούθησε αντίστροφα την διαδρομή, πάγκος-παράθυρο-τραπέζι-καρέκλα-βεράντα (κουβαλώντας πάντα την μπριζόλα στο στόμα) και στρώθηκε να την φάει.
ΑΛΛΑ
Την πήρε χαμπάρι ο μεγάλος και την σβέρκωσε, αρχίζοντας έναν τεράστιο καυγά διεκδίκησης του τρόπαιου.
Έτσι τους πήρα χαμπάρι.
Η μπριζόλα βράζει για να την φάνε.
Ξαναμπήκε με τον ίδιο τρόπο και προσπάθησε να την πάρει από την κατσαρόλα.
Το παράθυρο έκλεισε και ελπίζω να μην μάθει να το ανοίγει, γιατί είναι συρόμενο.

Με κοιτάει από την πόρτα της κουζίνας περίεργα και δεν μου μιλάει.
Να ανησυχώ;
καλά μιλάμε δεν το πιστεύω είναι περίπτωση!!!!
Ουτε ο Τζιμάκος δεν είναι τόσο εφευρετικός...και μεγάλωσε στους δρόμου! Φτου φτου μην την ματιάσω λέμε :p :D
 
  • Like
Reactions: elpinor


noni_papa

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2015
1.935
3.155
34
Νέο Ψυχικό
ΟΚ μετά και το σημερινό δηλώνω φαν της και της βγάζω το καπέλο :love::love:

Τώρα για το βλέμμα, τη φαντάζομαι. Θα είναι σαν να σκέφτεται "γατάκι...τώρα θα δεις" :sneaky:. Πρέπει να έχει το βλέμμα του Αλ Καπόνε τουλάχιστον :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO: Ναι, τώρα που το σκέφτομαι, καλύτερα να ανησυχείς :whistle::whistle::whistle: ΤΗ ΛΑΤΡΕΥΩ!!!! :love::love::love:
 
Last edited:














Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.606
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3