Καλό σου ταξίδι φίλε Johnk!


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.546
6.973
Και μια παρότρυνση βρε παιδιά: Μην αφήνετε για...κάποτε, ότι θέλετε να κάνετε σήμερα. Γιατί...να, δες...σήμερα είμαστε. Αύριο όχι. Και στην ζωή, απ'αυτά που αξίζουν πολύ, είναι να κάνεις αυτή την ρημάδα την χειραψία του "χαίρω πολύ" φίλε μου Γιάννη.
Ξέρεις τι σκέφτομαι συνέχεια αυτές τις μέρες;
Κι εγώ πού ήμουν...;;

 


kasi

Well-Known Member
17 Φεβρουαρίου 2009
3.081
1.091
Αθηνα -
www.facebook.com
Τι να γραψεις και τι να πρωτοπεις..
πως να περιγραψεις την απωλεια, την στεναχωρια, το αδικο.. δεν γινεται, δε μου χωραει σε λεξεις..
Τοσα χρονια εδω μεσα φτιαξαμε μια ¨οικογενεια¨ νιωθω πως χασαμε τον μπαμπα μας..
Ας το παρω αλλιως λοιπον, γιατι στα ισια δεν γινεται.
Ακομα και αυτοι που δεν τον γνωρισαν απο κοντα καταλαβαν ποσο υπεροχος ανθρωπος και ποσο καλοσυνατη ψυχη ηταν, το ηθος, την αξιοπρεπεια, την λατρεια του στον σκυλο..
Με συγκινουν παρα πολυ αυτα που διαβαζω.. και με κανουν να χαμογελαω γιατι καταλαβαινω πως θα ειναι παντα αναμεσα μας, παντα θα μιλαμε για αυτον.. αφησε τοσο δυνατο το αποτυπωμα απο την ζεστη και γεματη απο αγαπη καρδια του. Θα ζει μεσα απο μας , μεσα απο τα λογια μας, παντα θα εχει μια θεση στην καρδια μας και αυτη η σκεψη με κανει να χαμογελαω παρα την στεναχωρια μου και να νιωθω πολυ τυχερη που τον γνωρισα.
Μα ειμαι βεβαιη πως τετοιες ψυχες πανε στον δικο τους παραδεισο . Ακριβως οπως τον ονειρευτηκαν.

Αντιο Γιαννη μας για τωρα...... και καλη ανταμωση ... θα σαι παντα αναμεσα μας
 


fani

Well-Known Member
30 Οκτωβρίου 2010
2.468
408
Αθήνα
Μπαίνω ξανα μπαίνω....τι να γράψω και εγώ τόσα ωραία λόγια για τόσο ωραίο άνθρωπο γράφτηκαν!θα κρατήσω την τελευταία σύντομη συνομιλία μας και την εικόνα να δείχνει στο παιδί μου πως να χαϊδεύει την Μόκα.....δε το ξέραμε πολύ αλλά εκείνος μας έκανε όλους κομμάτι του!!!καλο ταξίδι....κύριε Γιάννη
 






Xotikouli

Well-Known Member
24 Δεκεμβρίου 2006
4.975
630
Athens
Τόσα χρόνια τώρα, οι "εδώ μέσα" έχουμε βρεθεί "εκεί έξω" με πολλές και διαφορετικές αφορμές... Σεμινάρια, αγώνες, εκθέσεις, εθελοντική εργασία, διασώσεις, αναζητήσεις χαμένων σκύλων, σκυλοβόλτες, σκυλομπάνια, πίτες, αλλά και σε γάμους, βαφτίσια, τραπεζώματα, εκδρομές και πάει λέγοντας. Κι αν δεν ήταν χαρά, θα ήταν τουλάχιστον δράση.

Ότι θα συναντιόμασταν για ένα τέτοιο ξαφνικό και οριστικό αντίο, ούτε που περνούσε ποτέ από το μυαλό μου. Και δεν ξέρω τι ήταν χειρότερο, η ίδια η θλίψη ή η αίσθηση ότι ειδικά σε έναν τόσο δοτικό άνθρωπο, δεν μπορείς να προσφέρεις καμία βοήθεια με καμία δράση.

Δεν ξέρω αν υπάρχει παράδεισος, ξέρω όμως ότι οι καθαρές ψυχές δικαιούνται να βρίσκονται όπου επιθυμούν και είμαι σίγουρη ότι η Νίνα, ο Έκτορας και η Φλόξυ έχουν ήδη κατουρηθεί από τη χαρά τους :)

Farewell Mr John! (όπως συνήθιζα να σε λέω "εδώ μέσα" ή όπως θα έλεγε και η γνωστή γιαγιά...)
 




CHRISTOSB

New Member
14 Φεβρουαρίου 2011
1
12
Μόλις το είδα και σοκαρίστηκα... Καλό Παράδεισο κε Γιάννη, σε ευχαριστώ πολύ για όλα όσα μου εμαθες μέσα από τα κείμενα σου και ας μη σε γνώρισα ποτέ..
 


Johnkokk

Well-Known Member
2 Ιουνίου 2015
266
786
51
Δεν τον γνώριζα προσωπικά τον Γιάννη.Τον γνώρισα μέσα απο τα γραπτά του όμως.

Φαινόταν άνθρωπος συγκροτημένος, με απέραντη αγάπη στα σκυλούνια τούτου του κόσμου.
Μεγάλη η απώλεια του για το χώρο.

Καλό παράδεισο να έχεις και να προσέχεις τα σκυλάκια που θα συναντήσεις εκεί πάνω.
 








Μάρθα & Σίλβα

Well-Known Member
28 Μαϊου 2014
1.705
3.933
39
Γιατι ακομα δεν εχει ξεχαστει....γιατι ακομα πετιουντσι ατάκες του σκορπια στα θεματα...σαν κοινό μυστικο με πονηρό χαμογελάκι γραμμενες....γιατι το κενό ειναι ακομα μεγάλο....
 






zenio

Well-Known Member
4 Ιουνίου 2011
1.002
2.714
Δραμα
Τις τελευταιες πολλες μερες τρεχω και δε φτανω, ριχνω μια κλεφτη ματια στο φορουμ και την κανω. Οχι ομως και για αυτο το θεμα.
Γιατι ακομα δεν εχει ξεχαστει....γιατι ακομα πετιουντσι ατάκες του σκορπια στα θεματα...σαν κοινό μυστικο με πονηρό χαμογελάκι γραμμενες....γιατι το κενό ειναι ακομα μεγάλο....
Δεν θα αλλαζα ουτε τονο

Ενα χρονο μετα, τις περισσοτερες φορες ολα ειναι οκ.
Ερχονται και στιγμες ομως που "κοιτιομαστε" αμηχανα γιατι απο ελλειψη ειτε χρονου, ειτε γνωσεων, ειτε ταλεντιου ειτε "μερακίου", το φορουμ εχει κωλωσει.
Αν υπηρξε καποιος που ειχε αμφιβολια, ενα χρονο μετα θα πρεπει να συμφωνησει οτι το φορουμ δεν ειναι το ιδιο.

Αν καποιος εχει με καποιο τροπο επικοιωνια με καποιο μελος της οικογενειας του ας στειλει τα χαιρετισματα αυτου του χωρου που δεν ξεχνα τον κυριο Γιαννη, τον θειο Γιαννη, τον Γιαννη, τον johnk του dogforoum που μας λειπει τοσο και εμας
 


Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
Αν καποιος εχει με καποιο τροπο επικοιωνια με καποιο μελος της οικογενειας του ας στειλει τα χαιρετισματα αυτου του χωρου που δεν ξεχνα τον κυριο Γιαννη, τον θειο Γιαννη, τον Γιαννη, τον johnk του dogforoum που μας λειπει τοσο και εμας
(y)(y)(y)(y)(y)(y)
 






Mariosgs

Well-Known Member
11 Φεβρουαρίου 2017
1.465
1.599
31
Δεν τον γνώρισα ποτέ από κοντά...Για την ακρίβεια γράφτηκα στο φόρουμ αφού είχε φύγει..Αλλά και πάλι διαβάζοντας τόσα "σεντόνια" του είναι λες και είχα μιλήσει μαζί του..Ένιωσα όπως όταν τελειωνα ένα βιβλίο που πραγματικά μου άρεσε...
Ήθελα να διαβάσω τη συνέχεια και ας είχε τελειώσει το βιβλίο..Ήθελα να δω τι γίνεται μετά από το "ζήσανε αυτοί καλά κ εμείς καλύτερα".
Έτσι θα ήθελα να ξαναδώ ένα κείμενο του κύριου Γιάννη όσο ανέφικτο και αν είναι..
Ήταν μεγάλος άνθρωπος,μεγάλη "πένα" και μεγάλη απώλεια..

Καληνύχτα Γιάννη, αφού το κύριος δε σ άρεσε.